Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dijital hız göstergesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bozulan daha doğrusu içini kurcalarken bozduğum analog hız göstergesi yerine aslında bisikletler için üretilen ama 199 mil/saat'e kadar hızları gösterebilen Sigma BC 1609 dijital gösterge monte ettim. Çok stabil ve doğru. Su geçirmez. Bir sürüde özelliği var.

- Hız göstergesi (mil veya km.)
    - Odometre
    - Tripmetre
    - Kronometre
    - Geri sayım
    - Ekran aydınlatma
    - Saat
    - Sıcaklık

falan filan.

Bozulan hız göstergeleri için ucuz bir çözüm arayanlara duyurulur. Fiyat 60 TL civarı.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    buna çok acil ihtiyacım var. çünkü mz min km saati düzgün göstermiyor. temin edebileceğim adresi verebilirmisiniz

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    nerde satılır bu alet bide bağlantı nasıl ocak
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    JINLUN JL150-5
    Bende de buna benzer bi ürün var.Bisiklet tamircisinden almıstım.2 tane ufak bir parçası var.Teki janta dieri çatala bağlanıyor.Lastik döndüğü zaman onlar üst üste gelip geçtiği sırada göstergede hız görünüyor.Güzel bir alet fakat pili çok dayanmıyor bende.fiyat tam hatırlamıyorum ama 15-20tl civarıydı sanki.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    düzgün ölçüyomu peki
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Honda İntegra
    Arkadaslar bır bısıklet tamırcısı olarak izlenimlerımız anlatayım;
    Kablo mesafe sıkıntısı yasarsınız yanı gıdondan ön amortisöre e kablonun uzanması lazım kı cok zor ben denedım fakat fayda saglayamadım olurmu olur tabıkı benım taktıgım km saatı ıle analog km arasında 3 km fark vardı genelde buda dogru sayılır .kısacası zor ve saglam bır ıs olmaz
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde satılır bu alet bide bağlantı nasıl ocak
    Hocam ben seneler önce bisikletimde kullanırdım bunun gibi birşey ama bu kadar detaylı değildi benim kullandığım alet.

Senin bağlantı soruna gelince eğer benim kullandığım gibiyse çok basit. İki adet mıknatıs var. Birisi kablo uzantısıyla cihaza gidiyor onu çatala takıyorsun. İkinciside tam karşısına gelecek şekilde janta monte ediliyor ve işlem tamam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:06 ----------

cevap gelmiş zaten )
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bır bısıklet tamırcısı olarak izlenimlerımız anlatayım;
    Kablo mesafe sıkıntısı yasarsınız yanı gıdondan ön amortisöre e kablonun uzanması lazım kı cok zor ben denedım fakat fayda saglayamadım olurmu olur tabıkı benım taktıgım km saatı ıle analog km arasında 3 km fark vardı genelde buda dogru sayılır .kısacası zor ve saglam bır ıs olmaz
    Evet kablo yetmiyor ama uzatmak çok kolay. Kabloyu ortadan kesin.İçinde 2 adet ince kablo var. Yarım metre kadar uygun kabloyu bulun. İnce olsun. Kabloları lehimle birleştirin. Birleşim yerlerini daralan makeronla kapatın. Veya verin 1 TL bir elektrikçi yapsın bu kadar uğraşamam derseniz.

Neden zor dediniz anlayamadım. Yaklaşık 5 dakika sürüyor ve alın size uzun kablo.

Montaj ise her motosiklete göre değişebilir. Ben ön çatalın lastiğe en yakın yerine taktım sensörünü. Fren diskine de yaklaşık yarım santim çapında yuvarlak bir mıknatıs yapıştırdım (döndüğünde tam sensörün karşısından geçecek şekilde). Orjinal mıknatısını kullanmadım çünkü benim cantlar teli değil. Ancak telli bile olsa sensörle mıknatısın arasından en fazla 5 mm olması lazım. Resimlerini çekip koyayım bi ara.

Aldığım adres ise aşağıda.

http://www.bikeandoutdoor.com/?sigma...y&Urun_ID=8133
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok güzel,pratik,kullanışlı ve işlevsel bir alet.paylaşım için teşekkürler.eğer söylendiği gibi 3 km.sapma yapıyorsa da o kadar önemli değil.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bir benzerini bende bi ara kullandım o zamanlar hız göstergem çalışıyordu çok az da olsa sapma vardı ama unutmamak lazım ki orjinal olan gostergede de sapma olabilir. O nedenle düşük km lerin uzerinde durmak yerine ozelliklere dikkatetmek lazım.

3 Trip saat hız ortalama gız gidilen zaman gibi cok fazla ozellik gerçekten de onemli. Sürekli olarak motorun durumunu performansını yakıtını bakım zamanlarını kontrol etmış oluyorsunuz.

Ben ilk olarak wireless dijital hız gostergesi aldım sanırım motorun yaydığı ses dalgalarından etkilenmiş olacak ki sapıttı.

Daha sonra 10 dolara ebaydan başka kablolu aldım ki gayet kullanışlıydı şimdilerde hız göstergem bozuldu tekrar takıp kullanacagım.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    peki anlamadıgım konu avr her jantın çapı farklı arkadaşlar onu nasıl ayarlicaz ? benimki 13 birininki 17 aynı hızı göstermezki bunlar

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki anlamadıgım konu avr her jantın çapı farklı arkadaşlar onu nasıl ayarlicaz ? benimki 13 birininki 17 aynı hızı göstermezki bunlar
    Arkadaşım tabiki göstermez. Lastik çevresini gireceksin cihazın ayarlarından. Yani
    ister 13 ister 23 cant olsun farketmez. Mesela ben ölçtüm ön teker tam tur atınca kaç cm yol alıyor diye. 1780 mm çıktı. Cihazın "ayarlar" bölümünden giriyosun bu değeri o kadar.

Unutmuşum bu arada. Maksimum hız, ortalama hız gibi değerleri de tutuyor hafızasında. Yok öyle ben 300 km hız yaptım falan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:49 ----------

Fotolar bu arada:

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Çok işimize yarayacak gibi gözüküyo aynı sitede daha ucuzada var aynı marka... 30 TL

http://www.bikeandoutdoor.com/?sigma...y&Urun_ID=8131
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok işimize yarayacak gibi gözüküyo aynı sitede daha ucuzada var aynı marka... 30 TL

http://www.bikeandoutdoor.com/?sigma...y&Urun_ID=8131
    Bende onu alacaktım ancak onun ışıklandırması yok ve diğer özellikleri daha kısıtlı. Ama iş görür.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru park edince at cebine, git eve.
    Bisiklette kullandığım bir cihaz. Kaliteli bir başka marka olarak da Cat Eye öneririm size. Genelde profesyonel sporcuların tercih ettiği bir ekipmandır.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    pratik kullanışlı ve ucuz.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    peki enerjiyi nereden alıyor bu cihaz pil denmi ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Kendi pili var. Manueli 2 yıl gider diyor.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Güncelliyorum.

Cihazı yaklaşık 1000 km.dir kullanıyorum. Keşke daha önceki motorlarımda da kullansaymışım. Neredeyse sıfır hata ile gerçek hızınızı veriyor. dreamdark'ın dediği gibi motosikleti park edince atıyorum cebime sürat saatimi gidiyorum eve.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    güzel bir şey km saglam olsa bile yol bilgisayarı olarak kullanılabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)