Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çakmak adaptörü ve 12v yi 220v ye çevirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Etiketini hatırlıyormusun,kaç watt güç istiyordu?Anfi gücünü sormuyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    nasıl yani anlamadım ?
    ::xrock:: [B][I][COLOR="#FF0000"]YaMaHa[/COLOR][/I][/B] [COLOR="#B22222"]YA[/COLOR]rış[COLOR="#B22222"]MA[/COLOR]kinası[COLOR="#B22222"]HA[/COLOR]cı , [COLOR="#800080"]BİNİVEEE GARİİİ !!![/COLOR] ::xrock::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    2+1 hoparlör sisteminin ne kadar amper çekeceğini hesaplıyabilmek için 220 voltta kaç watt güç harcayacağını bilmek gerekiyor.Bir aksilik olmadığına göre motosikletin kaldırabileceği kadarmış demekki.Arada sigorta olmadan direk aküye bağlamış olduğunu düşünürsek,motosikletin kaldırabileceği gücü aşacak bir cihaz bağlayıp çalıştırdığında konjektör ve statör yanabilir.
    Bu nedenle ben yaptım oldu sizde yapın diye başkalarına öneride bulunmak her zaman geçerli değildir.Güç hesaplamayla ilgili önceki mesajımı okursanız konu daha iyi anlaşılır.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    gangster90 arkadaşım _OLD_ arkadaşım haklı olabilir çünkü elktronik bilgim azda olsa elektrik kadar değil örneğin 10 amper bir sigortaya (ev elektriğinden bahsediyorum) tutupda elektrikli bir termosifon bağlarsanız çalışır fakat kablolar aşırı ısınır veya belli bir süre sonra sigortayı yakar,yani kaldırmaz.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etiketini hatırlıyormusun,kaç watt güç istiyordu?Anfi gücünü sormuyorum?
    Muhtemelen o cihazdaki tek etikette 2500w PMPO dan başka değer yoktur. Her ne marka olursa olsun portable 2.1 bir amfi-hoparlör sistemininde a class olmadığı sürece 30w tan fazla akım çekeceğini sanmam. Yani arkadaşın hoparlör sistemi çalışmış olabilir. Fakat böyle bir inverter kullanarak 90w çıkış gücü sağlayan bir notebook adaptörünün (ki çekeceği akım verdiğinden daha fazla olur) 6-7 amperlik bir aküyle kullanılması sakıncalı olur.

Daha öncede dediğim gibi 12v giriş gerilimi olan bir notebook adaptörü ile bu iş çok daha sağlıklı olacaktır.Bu adaptörü bağlayacağınız yuvanın enerjisinide , direk aküden yeterli kalınlıkta bir kabloyla araya mutlaka bir sigorta koyarak almalısınız
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen o cihazdaki tek etikette 2500w PMPO dan başka değer yoktur. Her ne marka olursa olsun portable 2.1 bir amfi-hoparlör sistemininde a class olmadığı sürece 30w tan fazla akım çekeceğini sanmam. Yani arkadaşın hoparlör sistemi çalışmış olabilir. Fakat böyle bir inverter kullanarak 90w çıkış gücü sağlayan bir notebook adaptörünün (ki çekeceği akım verdiğinden daha fazla olur) 6-7 amperlik bir aküyle kullanılması sakıncalı olur.

Daha öncede dediğim gibi 12v giriş gerilimi olan bir notebook adaptörü ile bu iş çok daha sağlıklı olacaktır.Bu adaptörü bağlayacağınız yuvanın enerjisinide , direk aküden yeterli kalınlıkta bir kabloyla araya mutlaka bir sigorta koyarak almalısınız
    Çok teşekürler , sanırım tercihim verdiğiniz ürünlerden yana böyle olacak amacım sadece zorunlu hallerde kısa süreli laptop,fakat cep telefonu sarj içinde bir çakmak adaptörü hem sorunumu çözecek hemde diğer cihazdan daha az yer kaplayacaktır.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    _OLD_ abi yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)