Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Agility City 125 ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    motor_kafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility city 125
    merhaba abilerim ablalarım babamın kymco agility city 125i var hızlandığımız zaman gaz vermeye devam ederken arka taraftan zıııırr zııırrrr zırrrr gazı dahada açtığımız zaman sesin tekrar sayısı artıyor zııııırrrr zııııırrrr ken zır zır zır diye ses hızlanıyor vede ince sanki bi teneke sesi gibi sorun nedir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Alıntı motor_kafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abilerim ablalarım babamın kymco agility city 125i var hızlandığımız zaman gaz vermeye devam ederken arka taraftan zıııırr zııırrrr zırrrr gazı dahada açtığımız zaman sesin tekrar sayısı artıyor zııııırrrr zııııırrrr ken zır zır zır diye ses hızlanıyor vede ince sanki bi teneke sesi gibi sorun nedir acaba
    sorun yok o ses varyatörden gelmekte, city lerin genelinde var o ses.

motor_kafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility city 125
    cevabınız karşısında içim çok rahatladı şanzımanda sorun var diye bi an ödüm koptu

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Ben de sesle ilgili bir soru sormak istiyorum.

Agility City motosikletim var. Daha 1100 km'de. Tam 20 km hızın altına inerken motor kompresyonu kesiyor ve rölantiye geçiyor.

İşte tam bu anda motor ya da ön varyatör civarında tahmin ettiğim, birı ses geliyor. Tam tarif edemiyorum ama sanki lak lak lak diye ve rölantide iken sesin şiddeti düşürek devam ediyor. Trafikte ses duyulmuyor. Orta ayağa alıp dinlediğimde rahatlıkla duyabiliyorum.

Aklıma baga'lardan (6 adet silindirik bilyalar) yapıyor gibi geldi.

Bu kadar erken aşınıp kanallar arsında merkezkaçtan kurtulurken bu sesi yapıyor olabilir mi? 12000 km'de olan aynı marka ve model motosiklette deneme yaptım böyle bir ses yok.

Bagalar yağlanır mı? Yağlanırsa ses kesilir mi. Ya da değiştirmek mi gerekir?

Belki de o ses başka bir yerden geliyor olabilir. Daha rodaj bitmediğinden motorun bir taraflarından ses gelmesi normaldir, biliyorum.

Usta arkadaşların cevaplarını bekliyorum...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    yağla birşey olmaz ama kayışa kaçırma yağı :-)
    şanzıman öyle hemen dağılmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)