Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön tekerlek!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RF 150
    arkadaşlar bende rf 150 war mondial geçenlerde yaklaşık 1 ay önce falan gidon değiştirdim gidon yamuktu neyse ön freni sıkıyorum sanki ön tekerlek yerinden çıkçakmış gibi oluyor ön frene basamıyorum korkudan sıkınca sağ sol iler geri acayip oluyor ya daha ilk defa böyle bişeyle karşılaştım neden böyle yapar acaba? diskin ordaki vidaları falan yada ön takımları sıktırsak düzelirmi?? sorun nedir ve çözümü nedir sizce ?
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşım öncelikle kazasız sürüşler dilerim. bendede 100'lük yuki var benimde gidon sağa sola sallanıyordu 3. vitesten itibaren ön frende yine aynı şekilde yapıyordu servise gittim motor kulakları gevşemiştir dedi yaptı verdi şimdi çok iyi hiç bir sorunum yok umarım sende halledersin en kısa zamanda kardeşim
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle kazasız sürüşler dilerim. bendede 100'lük yuki var benimde gidon sağa sola sallanıyordu 3. vitesten itibaren ön frende yine aynı şekilde yapıyordu servise gittim motor kulakları gevşemiştir dedi yaptı verdi şimdi çok iyi hiç bir sorunum yok umarım sende halledersin en kısa zamanda kardeşim
    eyw. kardeşim yani motorcuya gidip motor kulaklarını sıktırcam desem olur diyosun bide kaç paraya mal oldu sana bu olay?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    önemli değil kardeşim bendeki sorun motor kulaklarından kaynalanıyordu umarım seninkide öyledir büyük bir sorun yoktur benimkisi garanti kapsamında olduğu için normal bakımına götürdüğümde yaptırmıştım ondan ücret alınmadı

Deniz Ser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw. kardeşim yani motorcuya gidip motor kulaklarını sıktırcam desem olur diyosun bide kaç paraya mal oldu sana bu olay?
    Sizin sorununuz çözümünün motor kulaklarıyla ilgili olmadığını düşünüyorum.Frenleme ile motor gücüyle hareket arasında bir sorun oluşturacak bağlantı kuramadım ben.Bir bağlantı olabilir ancak ön fren bağımsız çalıştığından dolayı sorunun başka bir şey olması muhtemeldir.

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı Deniz Ser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin sorununuz çözümünün motor kulaklarıyla ilgili olmadığını düşünüyorum.Frenleme ile motor gücüyle hareket arasında bir sorun oluşturacak bağlantı kuramadım ben.Bir bağlantı olabilir ancak ön fren bağımsız çalıştığından dolayı sorunun başka bir şey olması muhtemeldir.
    haklısın jkardeş bencede öyleedir çünkü sorun sadece ön tekerlekten kaynaklanıyor

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli değil kardeşim bendeki sorun motor kulaklarından kaynalanıyordu umarım seninkide öyledir büyük bir sorun yoktur benimkisi garanti kapsamında olduğu için normal bakımına götürdüğümde yaptırmıştım ondan ücret alınmadı
    yok yok bunun karburator meme yapmis ondandir kesin

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ferad kardeşim insanlarla dalga geçmeyi iyi biliyorsun ama yararlı bişey için pek yoksun galiba ben kendi motorumda olanları söyledim arkadaşa aynı şeyler servisçinin söylediklerini aktardım arkadaşa yardımcı olamamış olabilirim yardımcı olan arkadaşlar var sağolsunlar

Motosikleti
    Çelik sk 125
    Fren diskin yamulmustur büyük ihtimal sorun odur yamuk oldugundan fren yaparken gidon sallanır yalpa yapar motor fren diskini değiştirmen sorunu çözecekdir motorunun böyle olmasının sebebi ise disk sıcakken soguk su dökmen veya diskin sıcakken su dolu biyerden gecerek diskini ıslatman yüksek sıcaklılarda birden sogukla karsılasmasında yamulma doğal bişeydir hı bide motor kulaklarıyla alakası yok.
    Peugeot 103<Mobylette<Çift Mobylette<Mondial 125 uag sonradan 150lik oldu :)<Kanuni breton 125<Çelik sk 125 :bounce:

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı Breton125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren diskin yamulmustur büyük ihtimal sorun odur yamuk oldugundan fren yaparken gidon sallanır yalpa yapar motor fren diskini değiştirmen sorunu çözecekdir motorunun böyle olmasının sebebi ise disk sıcakken soguk su dökmen veya diskin sıcakken su dolu biyerden gecerek diskini ıslatman yüksek sıcaklılarda birden sogukla karsılasmasında yamulma doğal bişeydir hı bide motor kulaklarıyla alakası yok.
    bu yamulma gözle görülür birşeymi_?_

Motosikleti
    Çelik sk 125
    Eyer dikkatli birisiysen farkedebilirsin mesela ben bugune kadar hiç göremedim o yamulmayı
    Peugeot 103<Mobylette<Çift Mobylette<Mondial 125 uag sonradan 150lik oldu :)<Kanuni breton 125<Çelik sk 125 :bounce:

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Eyer dikkatli birisiysen farkedebilirsin mesela ben bugune kadar hiç göremedim o yamulmayı
    :D

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    durduğun yerde ön fireni sık ve motoru ileri geri it çek direksiyon sana doğru gidip geliyorsa gidon göbeği gevşemiş demektir sıktırman sorunu çözecektir. büyük ihtimalle yaşadığın sorun budur. diskle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende rf 150 war mondial geçenlerde yaklaşık 1 ay önce falan gidon değiştirdim gidon yamuktu neyse ön freni sıkıyorum sanki ön tekerlek yerinden çıkçakmış gibi oluyor ön frene basamıyorum korkudan sıkınca sağ sol iler geri acayip oluyor ya daha ilk defa böyle bişeyle karşılaştım neden böyle yapar acaba? diskin ordaki vidaları falan yada ön takımları sıktırsak düzelirmi?? sorun nedir ve çözümü nedir sizce ?
    Önce ön düzenin furç takımı sıkılmışmı, boşluk varmı onu kontrol et. Anladığım kadarıyla furç takımın gevşek. Ardından arka motor takozlarının civatasını kontrol et, gevşekse sık. Ama takoz ölü ise değiştir. Zaten yorum yapan arkadaşlar da bu şekilde belirtmiş benimki bir toparlama farzet. Ama öncelik furç takımında, bence gevşekler. Yeni takıldı diyorsun zaten olay orda bitiyor

Motosikleti
    Çelik sk 125
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduğun yerde ön fireni sık ve motoru ileri geri it çek direksiyon sana doğru gidip geliyorsa gidon göbeği gevşemiş demektir sıktırman sorunu çözecektir. büyük ihtimalle yaşadığın sorun budur. diskle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

ben yanlış okumusum demekki frene basınca gidon titriyor diye düşünerek yazdım ama şimdi okuyunca farkettimki benim dediğimle alakası yok ben baska bişey anlatmısım adam baska bişe sormus neyse sağlık olsun ama dediğimde aklında olsun yani gidon titreme yaparsa anla işte

Motosikleti
    Mondial RF 150
    ben yanlış okumusum demekki frene basınca gidon titriyor diye düşünerek yazdım ama şimdi okuyunca farkettimki benim dediğimle alakası yok ben baska bişey anlatmısım adam baska bişe sormus neyse sağlık olsun ama dediğimde aklında olsun yani gidon titreme yaparsa anla işte
    gidon titremiyor sanki tekerlek çıkçak gibi oluyor yalpalıyor gidon korkuyorum wallaa ön freni sıkmaya ön takımları sıktırrca ama daha öncede sıktırdım bi süre götürüyo sonra yine gevşiyorr aynı şeyi yine yapıyor walla arkadaşında dediiği gibi furç muhabbeti olabilir saolasın arkadaşlar verdiiğiniz bilgiler için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)