Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj balatası mı değişicek ? Debriyaj seti mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Arkadaşlar sanırım motorumun debriyaj balatası bitmeye başladı..
    2. vitesde gaza bastığımda motor devirleniyor devir ibresi yok fakat sesinden fark ediliyor motor bağarıyor ama bağardığı kadar gitmiyor Sonra yavaş yavaş sesi düşüp hızı artmaya başlıyor..
    1. vitestete kalkarken debriyajı sonuna kadar bırakmadan hareketlenmiyor bıraktıktan sonra silkeleyip öyle gitmeye başlıyor..
    Ama vites geçişlerde sorun yok..

Ben debriyaj balatasına bağladım işi siz ne dersiniz bilemicem tabi..
    İnternetten yedek parçlaarı hep aldığım siteye girdim..

'' DEBRİYAJ SETİ KOMPLE '' = 195TL..
    '' DEBRİYAJ BALATA SETİ '' = 25TL..

Olarak 2 başlık altında 2 ayrı parça var, Ben komple set mi alıcam yoksa balata seti mi alıcam işte bunu bilmiyorum.. : )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sadece balata setini degistirmen gerekli. Tum seti degistirmen icin ciddi bir kaza yapmis olman lazim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    sadece balatayı değiştir tamam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Debriyajın önce balataları biter. Debriyajı sökmeden set mi gerekir, sadece balata mı gerekir bilmek zordur.

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece balata setini degistirmen gerekli. Tum seti degistirmen icin ciddi bir kaza yapmis olman lazim
    Kazamız yok allaha şükür Pekii bu balatayı ben takabilir miyim ? Geçen ustayla ayak üstü konusuyoduk parçayı al gel 80 liraya takarım dedi.. .s 25 liralık parça 80 liraya takılır mı die sordum kendi kendime.. arka balatmı ben takmıştım elektrik tesisatımıda ben değiştirdim.. Debriyaj balatasınıda değiştirebilir miyim die düşünüyorm :/ ? Zor bir işlem mi ?

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı DreaM_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazamız yok allaha şükür Pekii bu balatayı ben takabilir miyim ? Geçen ustayla ayak üstü konusuyoduk parçayı al gel 80 liraya takarım dedi.. .s 25 liralık parça 80 liraya takılır mı die sordum kendi kendime.. arka balatmı ben takmıştım elektrik tesisatımıda ben değiştirdim.. Debriyaj balatasınıda değiştirebilir miyim die düşünüyorm :/ ? Zor bir işlem mi ?
    motosikletinin nedir?

kendin yapabilirsin. eger motosikletin 125-150 cc ise istenilen ücret fazla gibi.

Motosikleti
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletinin nedir?

kendin yapabilirsin. eger motosikletin 125-150 cc ise istenilen ücret fazla gibi.
    250cc Çift silindir V motor Cruzer..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    80 biraz fazla,
    Pazarlık İle 50 Liraya Anlaşabılırsın Sanırım,
    Pek Cok Teferruat Gerekıyor,
    Gereklı Anahtarlar Ve Kimi Cıvatalar Havalı Somun Sökme Olmadan Çıkartmak Güçtur,
    Onuda Çekıç Ve Murç Yardımı Ile Acılabılır,
    Anlayacağın Çokta Basit Bişiy Değildir...

Benım Dukkana Kendı Acmaya Calışan Ve İşin İçinden Çıkamayan Çok Kişi Geldi
    Tabi Taktir Etmek Lazım Kendine Öz Güvenli Olmak Çok Güzel Bişiy...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    valla hocam pazarlik edip isin ehline yaptirsan ilerisi icin karli olursun kolay is degil debriyaj balatalarini sokmek icin bu yag pompasi kapagimiydi neydi unuttum adini tam icinde oyle gicik bir somun var anahtarini bile bulamazsin ben o kapagi kirip somunu oyle cikardiydim sonra degistirdim balatalari sonra gittim tornacida hususi anahtar yaptirdim o somun icin birde kapak siparisi verdik bir ayda anca geldi sonuc itibari ile yaptim oldu ama rezil de oldum yani..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    artık o takımı bulmak cok kolay,
    sırkecıde savcı motor veya tam karsısındakı motorcuda set olarak satılıyor o takım,
    tabı ne kadar saglıklı tartısılır,
    2 yıl once tamır takımlarımı toparlarken 35 lıra vermıştım sırf o takıma,

Boşuna Dememişler,
    Tkım Çalışır Usta Övünür...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    zaman zaman insanin elinden gelmesi pek fazla birsey ifade etmiyor alet edevat isin icine girince masrafta cogaliyor yahu insan bir iki sefer kullanmak icin gidip tornacida yarim gun harcayip anahtar yaptirirmi sagolsun servisler bu hale getirdi bizi.motor ustasi olduk anasini satayim..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

forumda fotograflı debrijaj balatası değişmi var dıye hatırlıyorum(aynı motor olmasada benzer fıkır vermek acısından işe yarıyor)banada yaramıştı.kendıne guvenıyor elınde anahtar tutuyorsa yapamayacagın bırsey degıl
    yanlız uygun takımın var degılmı?

balatanın bıttıgıne emınsen fazla erteleme.baska sorunlara yol acmasın.yay ve ara sac'ları kontrol etmekte fayda var.kac km'de motorun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

[QUOTE=sapo;2261916] başka türlü öğrenilmiyor

bende tornacıda yaptırmıstım
    gecen bir internet sitesinde gördüm 5 liraya satıyorlardı

Teksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni RaCer 200 RR

anahtar

Arkadaslar o anahtarın adı ne diye geçiyor. bana da bi tane lazım debriyaj deişimi için bütün parcalar tamam geçen hafta açtım o kahrolası cinata yüzünden deiştiremeden kapadım tekrar. ve nette aradım bulamadım. yardım edebilirmisiniz.

serkanADH13 bende sakaryalıyım Eger sakaryadaysan görüşelim bi çay ısmarlayım. muhabbet edelim.

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı Teksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar o anahtarın adı ne diye geçiyor. bana da bi tane lazım debriyaj deişimi için bütün parcalar tamam geçen hafta açtım o kahrolası cinata yüzünden deiştiremeden kapadım tekrar. ve nette aradım bulamadım. yardım edebilirmisiniz.

serkanADH13 bende sakaryalıyım Eger sakaryadaysan görüşelim bi çay ısmarlayım. muhabbet edelim.
    racer 200 hiç sökmedim ama muhtemelen onun debraj tası civatasıda yağ sökme aparatı ile aynıdır. 4 tırnaklı çelik siyah bir aparat

Motosikleti
    Kanuni RaCer 200 RR

parça

resimdeki somunu sökemedim.

http://img251.imageshack.us/i/img0169av.jpg/

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı Teksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen o. el alışkanlığın yoksa tornavida ile açmaya kalkma.çok çabuk kırılıyorlar. sana cg yağ sökme aparatı lazım. Onu sökmeden debrajı açamazsın )))

http://www.rialli.com/urunler/2382__...klet-modeller/

bu linkteki işte. resim o aklında yer etsin. eğer alırsan al öyle yap. Lakin bu sitedeki çok iş görmez çelik değil. Büyük ihtimal 1 yada 2 seferden sonra kırılıyor. Çelik olanına bak. Olmadı tamirci arkadaşın varsa emanet alıp hemen ver.

Motosikleti
    Kanuni RaCer 200 RR
    Alıntı zontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen o. el alışkanlığın yoksa tornavida ile açmaya kalkma.çok çabuk kırılıyorlar. sana cg yağ sökme aparatı lazım. Onu sökmeden debrajı açamazsın )))

http://www.rialli.com/urunler/2382__...klet-modeller/

bu linkteki işte. resim o aklında yer etsin. eğer alırsan al öyle yap. Lakin bu sitedeki çok iş görmez çelik değil. Büyük ihtimal 1 yada 2 seferden sonra kırılıyor. Çelik olanına bak. Olmadı tamirci arkadaşın varsa emanet alıp hemen ver.

Eyvallah kardeşim.Sagolasın. Tekerin düz bassın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)