Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

jant a serid led döseme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha
    slm arkadaslar bn motorun jantlarına serid led dosuyeceqim ama enerji nasıl vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim acill...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    dedigin iş çok zor bir iş.. led dizip anca pil ile elektrik saglayabilirsin.. herhangibir kablo vasıtası ile janta elektrlik iletemezsin..

pil de saglıklı olmaz çünkü jant çok hızlı dönüyor pil fazla dayanmayacaktır fırlayıp gidecektir
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Yamaha
    soylediklerinde haklısın ama bi çözümü wardır.

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Aslında pek zor bişi değil şase için kablo gerekmez artı için janta yuvarlak bişi yapman lazım jant şeridi gibi ama iletken olmalı ona birşey değdireceksin öyle olur ama anlatamadım. :D

Motosikleti
    Yamaha
    onu bende düsündüm ama neler kullanmalıyım neler yapmam qerekiyor....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok basit şarz dinomolarında kömürler var birde matkaplarda böyle bir kömür ve plastikten yuvası yayı komple al janta gözle hemen görünmeyecek biryre tuttur pahalı birşey değil canta metalden ufak bir çember yapıp kömürü metale değmesini sağla bu arada metal çamberi direk tutturma ki kısadevre yapmasın

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında pek zor bişi değil şase için kablo gerekmez artı için janta yuvarlak bişi yapman lazım jant şeridi gibi ama iletken olmalı ona birşey değdireceksin öyle olur ama anlatamadım. :D
    Usta senin dediğini anladım aslında o sistem dönme dolaplarda kullanılıyor discovery channel da anlatıyordu onu bulabilirseniz izleminizi öneririm
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Mesela disk fren sistemi gibi düşünelim disk dönüyor ama merkez sabit papuçlar diske sürtüyor.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Evet ama disk gibi olursa çok sürtünme olur balata yerine metal tekerlek olacak minik sürtünme çok az olacak ve yıpranma az olacak
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama disk gibi olursa çok sürtünme olur balata yerine metal tekerlek olacak minik sürtünme çok az olacak ve yıpranma az olacak
    Evet,soran arkadaş offline olmuş hemen. :D

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    harika bir espiri... kendisiyle barışık olmak budur sanırım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ancak fırça sistemi ile olur bu dediğin. şaseyi janttan da alabilirsin ama ben olsam ayrı hat çekerim. ön amortisörün iki tarafından ayrı ayrı janta doğru kalın iki kablo uzatırsın, jantın milinin bir tarafına + için diğer tarafına - için tam çember halde kablo çekersin. çemberlerin jantla değen kısmının yalıtımını yapman gerekir ama. amortisörlerden gelen kablo bu kablolara değecek şekilde bırakırsın. jant milindeki çemberlerle şerit ledlerin tesisatını çekersin. eğer fırça sistemini yapamazsan 2 bilyalı tekerle bu iletimi yapabilirsin ama bilyalı tekerler için ayrı bi mil yapman gerekir. hatta milin tam değebilmesi için yay kullanman gerekebilir.

bence sen gene de yapma, motor kötü gözükecektir. onun yerine faydalı modifiyelerle uğraş bence.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aciliyet bunun neresinde ?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    elektrik süpürgelerinin kablo sarma apartında istediğin parça mevcut,uydurabilirsen janta işini görür diyemem çünkü yüksek süratlerde sürtünmeden dolayı bakır plakalar erime yapar ve kısadevreye yol açar.
    birde fiber yataklar var ama sonuç yine sıkıntı çıkartabilir.
    kömür olayı biraz daha mantıklı ama su ile temasta kömür özelliğini yitirir.
    bence hiç uğraşma onunla.hazır tek led 3 saat pili ile çalışan lambalardan al jant kollarına yapıştır senin işini görür.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leqend_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bn motorun jantlarına serid led dosuyeceqim ama enerji nasıl vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim acill...
    konu hakkında yardımcı olamayacığım;
    ancak yazım şeklin ve kullandığın karakterlere biraz daha dikkat ve özen gösterirsen sevinirim. Zaten forumda bu konuyla ilgili net kurallarda mevcut
    Umarım anlayışla karşılarsın...

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ne problem ama hemde çok acil. Vatandaş aynı gün sırf bu soru için üye olmuş ama cevapları bakmaya sabrı da yok. Kendinizi yormayın arkadaşlar bence o çoktan gidip bi elektrikçiye işini hallettirmiştir. Ne olacak yani jantların ışık saçarsa çokmu güvenli olacak motorun. Daha mı rahat kullanacaksın. Allah vere ehliyet yoktur bile.Kaska korumalara gelmiyorum bile. Sonra da apaçı denildiğinde bu tür insanlar hor görüyorsunuz diyorlar.
    Bakalım kendisi birdaha foruma girip açıklayacakmı bunları.
    dockerengin bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne problem ama hemde çok acil. Vatandaş aynı gün sırf bu soru için üye olmuş ama cevapları bakmaya sabrı da yok. Kendinizi yormayın arkadaşlar bence o çoktan gidip bi elektrikçiye işini hallettirmiştir. Ne olacak yani jantların ışık saçarsa çokmu güvenli olacak motorun. Daha mı rahat kullanacaksın. Allah vere ehliyet yoktur bile.Kaska korumalara gelmiyorum bile. Sonra da apaçı denildiğinde bu tür insanlar hor görüyorsunuz diyorlar.

Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Yamaha
    Evet,soran arkadaş offline olmuş hemen. :D
    işim cıktı hemen cıkmak zorundaydım beklemek zorunlumu????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bn senin gibi hemen işin kolayını yapmam bir işi kendim ugrasmam lazım

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı leqend_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bende düsündüm ama neler kullanmalıyım neler yapmam qerekiyor....
    şerit led yerine git normal şerit al fosforluu yeşil onu yapıştır 10 numara duruyor
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)