Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim çalışmıyor yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf_250
    Merhaba, ben 10 gün önce 2.el 2005 model 28.000kmde honda cbf 250 motosiklet aldım, motosikleti aldığımdan bu yana hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Motosikletimi geçtiğimiz hafta pazar günü akşamı park edip yerine bıraktım ve 4 gün boyunca motosikleti çalıştırmadım. 5. günü yani cuma günü motosikleti çalıştırmak istediğimde marşa basıyordum fakat motor çalışmıyordu, benzinim en son bıraktığımda çok az kalmıştı. Benzinin bittiğini düşünüp benzin aldım ve motora koydum, tekrar tekrar denemelerime rağmen motor çalışmıyordu ve marşa bastığımda " cırrr curr " diye sesler geliyordu. Daha sonra motosikleti arkadaşımın yardımı ile vurdurarak çalıştırdım ve ısıttım. O gün boyunca hiç bir problem yaşamadım çalıştırmada hiçbir sorun yoktu. Bugün öğlen tekrar motosikleti çalıştırmak istedim. Motoru çıkartıp çalıştırdım marşa bastığımda hemen algıladı jigleyi açtım ve motoru ısıtmaya başladım, yaklaşık 1 dakika çalıştı ve sonra devir düşerek motosiklet stop etti. Tam o esnada gaz verdim ama hiç işlemedi. Bir önceki gün yaşadığım sorun tekrar geri geldi her marşa bastığımda motor çalışmıyordu, bir süre sonra tekrar marşa bastığımda " cırrr currr " diye akü kısmından sesler gelmeye başladı pek zorlamadım ve motoru yerine koydum. Bu sorunumu yaşarken birşey daha farkettim motosikletin kontağını ilk açtığım zaman devir ve km saatinin testi gerçekleşiyor, bunda bir problem yok fakat motorum kontak açık bir şekilde stop ettiği zaman ben her marşa bastığım da göstergeler teste yeniden başlıyor ve saat falan sıfırlanıyor sanki kontağı yeniden açıyormuşum gibi ama kontak zaten açık bugün her marşa bastığımda bu sorunu yaşadım. Daha önce pek sık yapmıyordu hatta sayılı kez yaptı diyebilirim. Sizce sorunum aküdenmidir? Bilen veya anlayan birileri varsa bana yardım edebilirmi? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Aynı durum benim de başıma gelmişti. Akü kutup başı gevşediği için şarj olmuyor marş basmıyordu. Senin sorunun bu tarz bişey de olabilir akün bitmiş de olabilir.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marşa basarken aküyü bitirmişsin o yüzden marşa basınca aküdeki bütün gücü marş motoru çekiyo göstergeler ve saat kendini sıfırlıyo marşı bırakınca.
    Karbüratör hava ayarını yaptır akünüde güzelce şarj ettir sorunun düzelicektir.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Muhtemelen akün bitik.
    Sarz sorunu çözmezse, degistirmen gerekecek.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cbf_250
    Anlıyorum dediğiniz şekilde yapıcam, umarım düzelir. Teşekkür ederim

Motosikleti
    cbf_250
    Arkadaşlar merhaba motorumda sorun hala devam ediyor, 3 gün önce akümü şarj ettirdim ve sorun düzeldi sandım 2 gün kullandım motosikleti hiçbir sorunum yoktu. Fakat bugun gündüz çalıştırmak istediğimde yine aynı sorunu yaptı motosiklet 1 dakikaya yakın bi süre çalıştı jigle açık ısınmasını bekliyordum daha sonra devir düştü ve gaz vermeme rağmen işlemedi motor stop etti daha da çalışmadı denemelerime rağmen daha sonra hiç marş işlemez oldu km ve devir saatine elektrik gidip geliyodu her marşa basışımda acaip sesler geliyordu yine akü kısmından " cırrr currr" diye ve motoru yerine koydum akşam üstü bir arkadaşımdan akü getirmesini istedim, motoru çıkarttım aküyü sökücektim tam bir kere çalıştırmayı denemek istedim ve jigleyi açtım marşa basdım motor çalıştı ve hiç stop etmedi sorunsuzca ısıttım kullandım biraz ama bu sorun tekrar yaşıyacağımı iyi biliyorum bu arada birşey farkettim motor kısmında bir kablo çıkık vaziyette fotorafını çektim ve sizlere göstermek istedim acaba bu kablodan dolayı yapabilirmi yardımlarınızı bekliyorum?

Fotoğraflar
    http://img819.imageshack.us/i/cimg3518.jpg/
    http://img35.imageshack.us/i/cimg3519.jpg/
    http://img718.imageshack.us/i/cimg3520s.jpg/
    http://img535.imageshack.us/i/cimg3521h.jpg/

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bildigim kadarıyla marş motorunun kablosu o onu tak yagın belki kalın geliyordur ondan olabilir akünü şarj etmiyordur motor ondanda olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Geçen gün bende aküyü bitirdim.Benim motorda otomatik cikle olmasına rağmen her seferinde çalıştırırken gaza yükleniyodum.Aslında gaza hiç dokunmamak lazımmış.Her seferinde aküyü böyle zorlaya zorlaya en sonunda geçen gün marş zor basmaya başladı.Aynen sende olduğu gibi gösterge sona dayanıp inmeye başladı.Anladımki akü bitmiş.Hemen servise şarz ettirmeye götürdüm.Şarzdan sonra bi daha motoru çalıştırırken gaza hiç basmadan çalıştırdım.Şimdiye kadar bi daha sorun çıkarmadı.Ama benim akü yeni.O yüzden kendini toparlamış olabilir.Seninki eskiyse demekki yavaş yavaş beni, değiştir demeye başlamış.Bir başka dikkat etmen gereken husus motoru çalıştırdıktan sonra 1-2 saat gezmelisinki akü tam şarz olabilsin.Şehir içi 10 dakika kullanımlarda akü kendini tam şarz edemiyo.Sürekli kısa mesafeler için kullanırsan o zamanda akü biter.

Motosikleti
    cbf_250
    Anlıyorum zaten uzun kullanımda hiç bir sorun yaratmıyor gün boyu fakat motor yattığında bu problem oluyor anlamadım gitti, peki bu çıkan kablo nedir antiplop arkadaşımızın dediği gibi marş motoru ile ilgili bi kablomudur?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Sana servis yolu gözükmüş.Yarın git hem kabloya baksınlar hem de akünü bi ölçsünler.

Alıntı zamhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorumda sorun hala devam ediyor, 3 gün önce akümü şarj ettirdim ve sorun düzeldi sandım 2 gün kullandım motosikleti hiçbir sorunum yoktu. Fakat bugun gündüz çalıştırmak istediğimde yine aynı sorunu yaptı motosiklet 1 dakikaya yakın bi süre çalıştı jigle açık ısınmasını bekliyordum daha sonra devir düştü ve gaz vermeme rağmen işlemedi motor stop etti daha da çalışmadı denemelerime rağmen daha sonra hiç marş işlemez oldu km ve devir saatine elektrik gidip geliyodu her marşa basışımda acaip sesler geliyordu yine akü kısmından " cırrr currr" diye ve motoru yerine koydum akşam üstü bir arkadaşımdan akü getirmesini istedim, motoru çıkarttım aküyü sökücektim tam bir kere çalıştırmayı denemek istedim ve jigleyi açtım marşa basdım motor çalıştı ve hiç stop etmedi sorunsuzca ısıttım kullandım biraz ama bu sorun tekrar yaşıyacağımı iyi biliyorum bu arada birşey farkettim motor kısmında bir kablo çıkık vaziyette fotorafını çektim ve sizlere göstermek istedim acaba bu kablodan dolayı yapabilirmi yardımlarınızı bekliyorum?

Fotoğraflar
    http://img819.imageshack.us/i/cimg3518.jpg/
    http://img35.imageshack.us/i/cimg3519.jpg/
    http://img718.imageshack.us/i/cimg3520s.jpg/
    http://img535.imageshack.us/i/cimg3521h.jpg/

Yavuz ugraşmadan servise git basit bir işlem gibi gozukuyor.Ufak bişy yüzünden ne kendini ne motorunu zorlama

Motosikleti
    cbf_250
    tamamdır abi umarım bundan dolayı kaynaklanıyordur sorun ve çözülür hafta içi götürücem teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)