Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMALUBE ve İPONE Tam sentetik yağ önerileri.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Touring
    daha önceleri motosikletimde çeşitli motor yağı markaları nı kullandım.ama şimödiye kadar hiç full sentetik yağ kullanmamıştım.iskenderun da araştırmalarım sonucu tam sentetik yağ olarak YAMALUBE 25tl,İPONE ise 35tl olarak tespit ettim fiyat açısından yamalube cazip geldi ipone de kullanabilirim.sorum şu:full sentetik yamalube kullananlar bu yağdan memnun mu birde yamaha dışındaki marka ve modellerde yamalube kullanılırmı.cvp larınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mobil1 kullan
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    bende çelik sk 125-7 var mondi 125agk nın aynısı bu motora hangi yag ve kaca kac yag kullanmalıyım 4 zamanlı motor
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çelik sk 125-7 var mondi 125agk nın aynısı bu motora hangi yag ve kaca kac yag kullanmalıyım 4 zamanlı motor
    castol power 1lt 15-40 kullan hepsini denedim bu yağ ne ince nede kalın.
    10-40 katarsan motor çabuk ısınır ve blogtan yağ akma gibi bir durum oluşur motorda şıkırtı sesleri fazlalaşır

20-40 katarsan kışın zor çalışır ve bizim motorlarda performans düşer bizzat denedik yağ pompasından ble braz zor geçiyo.

en ideal 15-40
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence castrol kullan.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Castrol Full Sentetik 25Tl yahu. Ne gibi artıları var bu iki yağın ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosikletinizin kullanma klavuzunda hangi yag oneriliyor?
    Sentetik yag her motorda tavsiye edilmez.
    Jubaa bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Full Sentetik 25Tl yahu. Ne gibi artıları var bu iki yağın ?
    sentetik yağların buharlaşma katsayısı daha düşük olduğu için yağ eksiltmesi çok daha az olur.düşük sıcaklıkta ise akışkanlığı daha fazladır mesela
    dışarısı -55 derece olsa dahi bazı kaliteli sentetik yağlar hala donmaz buda sabahları, kolay start demektir.
    sentetik yağlar, mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklar ile yüksek basınca karşı daha dayanıklıdırlar.
    vs.vs sanırım bu kadarı yeterlidir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizin kullanma klavuzunda hangi yag oneriliyor?
    Sentetik yag her motorda tavsiye edilmez.
    Haklısın.....
    Yüksek devir ve yüksek performans göstermeyen motorlara sentetik koyulmaz.... Bu tarz motorlara genellikle yarı sentetik konur... Ya da yüksek kaliteli mineral yağ...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    cbf 150 için kullanıcılarının en çok önerdiği yağ 15-50dir.japonlar ne kadar 10-40 desede sen kullanıcılarını dinle kaliteli 15-50 at kafan rahat etsin castrol olur shel olur yamalubede olur yeterki bilinen bi marka olsun

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sentetik yağların buharlaşma katsayısı daha düşük olduğu için yağ eksiltmesi çok daha az olur.düşük sıcaklıkta ise akışkanlığı daha fazladır mesela
    dışarısı -55 derece olsa dahi bazı kaliteli sentetik yağlar hala donmaz buda sabahları, kolay start demektir.
    sentetik yağlar, mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklar ile yüksek basınca karşı daha dayanıklıdırlar.
    Tamam dostum da Castrol de Full Sentetik diyorum. Bildiğim kadarı ile de gayet kaliteli. Çok güvendiğim ustam sabri usta ve oğlulları (Mehmet ve Levent) Castrol hariç yağ kullanmaz. Bu markaları da ilk kez duydum, benim cahilliğim ise kusura bakmayın
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam dostum da Castrol de Full Sentetik diyorum. Bildiğim kadarı ile de gayet kaliteli. Çok güvendiğim ustam sabri usta ve oğlulları (Mehmet ve Levent) Castrol hariç yağ kullanmaz. Bu markaları da ilk kez duydum, benim cahilliğim ise kusura bakmayın
    Yamalube, Yamaha firmasının kendi motorları için ürettirdiği bir yağ ve ben çok memnunum, o kadar full sentetik tüm üst marka yağları kullandım ama yamalube yarı sentetik kadar hiçbirinden memnun kalmadım. Yamaha motorlar için üretilmiş bir yağ, diğerlerine nasıl etki eder bilemiyorum..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    yağdan konu açılmışken arkadaşlar kışın shell in 10-40 yarı sentetik motor yağını yazında 15-50 mineral yağını koysam bir sorun teşkil eder mi Not :shell in 10-40 ını kullandım ama 15-50 mineral olduğundan sizlerden bilgi almak istiyorum onu hiç kullanmadım
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Eski motorum ybr125'te kullandığım en iyi yağ yamalube tam sentetikti. castrolun yarı sentetik 4t power1 10-40 yağınıda kullandım. Yamalube daha iyi. Şimdiki motorum gv250 ondada shell advance 10/40 kullanıyorum. Eski yağı neydi bilmiyorum ama motor sesi çok az azaldı gibi. Bir sonraki yağ değişiminde 15-50 yamalube tam sentetik koyucam bakalım bunda farkı olacakmı?
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben truva cub a yamalube koyuyorum yağ işte uçuracak hali yok ya kötü de değil büyük bir firmanın ürünü

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Ben Motul 15w 50 (esterli) yarı sentetik yağını kullanıyorum yazları çok memnunum Vites geçişleri olsun motorun sesi olsun farkediyo

Castrol 10w 50 tam sentetik kullandım sabahları ilk çalıştırmada daha kolay çalışıyodu Motula göre ama castrol yağı 10 w olduğu için. Ama motul herşeyiyle daha iyi gibi

Yamalubeyi kullanmadım ama sadece yamaha motosikletlerde kullanılacak diye bir şey yoktur yani sonuçta motosiklet yağı
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castol power 1lt 15-40 kullan hepsini denedim bu yağ ne ince nede kalın.
    10-40 katarsan motor çabuk ısınır ve blogtan yağ akma gibi bir durum oluşur motorda şıkırtı sesleri fazlalaşır

20-40 katarsan kışın zor çalışır ve bizim motorlarda performans düşer bizzat denedik yağ pompasından ble braz zor geçiyo.

en ideal 15-40
    teşekkürler bilgi için.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Touring
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim memleket sıcak olduğundan kaydırıcı özelliği iyi olan yağ daha uygun olur.sentetik yağ bu yüzden seçimim.en iyi ulaşacağım yağlar yamalube ve ipone.fiyatı açısından yamalube yi tercih ederim.ipone ise 35 lira bence pahalı. castrol power 1 racing 10w 40 racing için yapılmış full sentetik yağlar pek buralarda bulunan yağdan deiller,bp benzinliklerine sipariş çekmek gerekir onlada kim uraşacak..yardımınız için teşekkürler...

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    ben izmir dikilide oturuyorum. edniz kenarı cok soguk degıl bızım burlar ybr ye yamalube 15-40 w yarı sentetik yağ koysam olurmu ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    al bi castrol 15 w 40 , kak motora yola devam. 16 tl yarı sentetik galiba onu bilmiyom

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)