Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

boya sökücü jeller hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    selam benim motorumdaki boyaları nasıl sökebilirim. zımpara scohbıryt vb dışında. tiner asit tarzı cok ugrasmadan bildiginiz bir madde var ise bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    başlıkta belirtmişsiniz zaten,boya sökücü kullanabilirsiniz

vernik sökmede üstüne yoktur ama boyaya etkisi nasıl olur denemedim.kostik maddeside kullanabilirsiniz.ısıtılmış kostiğin içine bir parça boyalı madde atıp denemek lazım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

öncelikle boyayı sökecegin yerde bahsedersen ona göre tavsiyede bulunabiliriz.lekemi?yoksa yeni boyamı atacaksın?yeni boya yapacagını farzederek ;boya sökücüler pratik görünmesine rağmen pis ve zahmetli iştir(koku,korunmazsanız vucut'ta yanmalar,döküntülerin temizliği gibi)eğer spiral motorun varsa(taşlama)ucuna tel zımpara takıp boyayı kolayca temizleyebilirsin.

Motosikleti
    gv250
    motor sasi sinde ufak biyer temizleyip boya atıcam

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Jelleri kullanırken dikkatli olun. Özellikle kapaklarını açarken bir elinizle üzerine bez kapatın.
    Daha önce önümdeki bir kutu benim hamle yapmamı bile beklemeden basınçla açıldı ve sağ gözüme bu jelden kaçtı. Göz bebeğinde erezyon var zamanla düzelir demişti doktor. 12 yıl kadar oldu sağ göz düzeldi fakat 0.5 bozulma var şuanda. Gözlük kullanırsanız daha sağlıklı olur.
    Ayrıca boya sökme konusunda bu jellerin hiç acıması yoktur. Bir anda tüm boya astarı ile beraber saç jölesi kıvamına gelir. Ufak biryerse selilozik tiner ve fırçada işini görebilir.
    Kolay gelsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar tehlikeleri hakkında uyarılarını yapmışlar, bir ekleme de ben yapayım kesinnlikle plastik aksama sürme.

Boyalı plastik aksam için kesinlikle kullanılmaz.

Birde not, boyayı neden sökmek istiyorsun? Bu sökücüler bütün boya atar ne varsa söker sana çıplak metal kalır.

Boyadan önce gerekli astarları filan atabilecek misin?

Bu konuda becerin ve malzemen var mı?

Boya sökmek üst üste onlarca kez boyandıysa ve kalınlık olduysa gereklidir, yoksa güzel bi zımpara yapıp yüzey haırlandıktan sonra boyayabilirsin.

Astara filanda gerek kalmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    gv250
    tesekkürler yorumlarınız için .. zımpara ile sorunumu cözücem sanırım. anlasılan jel vs bana göre degilmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)