Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kışın lastik değişiyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kapişş_çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    karar aşaması ? :)
    kışın lastikleri değiştirebiliyor muyuz ? yani arabadaki gibi kış lastikleri falan var mı ? bununla ilgili bi bilgi bulamadım bi yerden. şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Kis stop diye birsey var ;)

Neyse motosiklet icin sadece yagmur lastikleri var, arabalar gibi M&S (Mud & Snow, Camur ve Kar) lastikleri yok. Zaten bu durumlarda motosiklet kullanmak imkansiz birsey.

Yani yok demek istemiyorum ama ben bugune kadar daha hic gormedim ve duymadim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

guarin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eger pistte yarısıyorsan var:D

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her durum için motor lastikleri mevcut...hatta buz üstünde kullanmak için çivili lastik bile var...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    istanbulu kar teslim aldığında otoyolda terk edilmiş otomobillerin üzerinden gerekli donanımları olan safkan bir cross'la geçebilirsin.

[COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

kapişş_çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    karar aşaması ? :)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her durum için motor lastikleri mevcut...hatta buz üstünde kullanmak için çivili lastik bile var...
    yani karda bile motorsiklet kullanabiliriz.

peki ıslak , karlı veya buzlu yolda uygun lastik olduğu zaman frenleme nasıl olmalı. arkaya mı ağırlık verilmeli yoksa normal frenleme gibi mi olmalı ?

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bende senin gibi motor konusunda yeniyim ama elinden geldiğince sert fren yapmican ve ön freni hiç kullanma derim sana. kalkışlarda sert kalkma

bunları da arabada karda kullandığım için bilirim.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    nasıl bisiklete binmek karda kısta sarıosa motora binmekde sarar. Benım motorun tekerler dişli ama su gormemesi lazım..Acaip kayıyo yoksa...agır agır bisiklete biner gibi binebilirsiniz yani. ben denıcem...işallah bi sorun cıkmaz da çalışlırsa tabi

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Merhaba arkadaslar... yaz, kis motor kulanan yari deli birisi olarak size tavsiye edebilecegim seyler bu:
    ilkin: islak zeminde fernlemek kendi basina ap ayri bir sanatdir. denemelerini yapmadan, ne zaman kayacagini bilmeden, kaydiginda nasil dogrultacagini ögrenmeden yagmurulu bir havada trafige cikmak hayatini bile bile büyük bir riske atmaktir.
    Ön fren herzamki gibi en önemli fern dir.
    Ikincisi: Kis lastik illada iri disli lastik anlamina gelmez, iri disli lastiklerin hepsi KIS lastigi sayilmaz. Yaz lastikleri, lastik alisimina göre 12 ila 8 derece de lastiklikten cikar plastik gibi sertlesir. tüm özelligini, yol tustusunu, iri dislerin özelligi kaybolur. yani kis lastiginiz yaz lastiginden cok daha yumusak ve deyisik alisimli olmalidir ki özeligini yitirmesin.
    fakat yinede yagmurda motor kulanmak pek akil kari is deyil
    all you need is love

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Tamam senin dedigin spike ama arkadas M&S lastigi soruyor.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    '12 KYMCO XCITING250İ
    bende düzgün karda idare edebilicek bir lastik arayışı içerisindeyim. ancak araba gibi her koşulda kullanılması mümkün değil. belki yeni başlayan karda ve tuzlanmadan sonra yarım yamalak açılan yollarda idare edebilicek şekilde.

lastiğin tam orta profilinini desensin olmasının hiçbir fayda göstericeğine inanmıyorum lakin orta profilin desenli olanından bulmaya çalışıoyrum. sonuçta düz giderken tam ortası temas ederken yüzeye tutunmalı ve kaymamalı.

karda yatarak dönücek bir delikanlı tanımıyorum :D

hala araştırıyorum ama bişey yok :D
    Sol şerit hızlı araçlar için değil, hızlı şoförler içindir.

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    3 sene önce kışın 12 kişi scooterlarla kışlık lastik takıp karda sorunsuz uludağa çıkıp indik. gazı dengeli kullanmak gerekiyor. lastik markasını unuttum şimdi. ancak vitesli motorla daha zor. holda xl200 le de dişli lastikle karda çok gittim ama scootera göre çok zor. ama motorlar için çeşitli aparatlarda mevcut. saat gibi düşünün, lastiğe altı ayrı yerden takılıyor, bir tarafı tırnaklı diğer tarafı kemer kısmı. tr de bulmak pek olası değil. kendinizde benzer bişey yapabilirsiniz. youtube tan falan bakın orda yapılışınıda anlatan biri vardı linki hatırlamıyorum.

Motosikleti
    CBF250
    Kar yağıcak diyor hava durumu 10 gündür yağmadı gitti..

Kuryeci arkadaşlar bu konuda gerçekten uzman lastik değiştirmeden lastiğe tel bağlayıp her koşulda devam ediyorlar.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    zamanında 70 cc lik bir mobiletim vardı market falan uzaktı evdede birşey yok her taraf bembeyaz karakış alışverişe çıkmıştım motorla sabit bir gazda gidince asla sorun olmuyor fakat frene bastığın zaman ön tekerle arka teker yer değiştirmiş OLUYOR :()

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında 70 cc lik bir mobiletim vardı market falan uzaktı evdede birşey yok her taraf bembeyaz karakış alışverişe çıkmıştım motorla sabit bir gazda gidince asla sorun olmuyor fakat frene bastığın zaman ön tekerle arka teker yer değiştirmiş OLUYOR :()
    Açıkcası karda otomobil çok sürdüm, çok keyifli oluyor. Motorsikleti daha denemedim, bu sene kısmetse...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    vallamotorla karda gitmem düşmediğin sürece zevli birde tedbirini alırsan eldiven yüz korumalığı falan o sene elime eldiven takmamıştım ellerim çatlamıştı soğuktan marketin klimada kendime gelmiştim

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallamotorla karda gitmem düşmediğin sürece zevli birde tedbirini alırsan eldiven yüz korumalığı falan o sene elime eldiven takmamıştım ellerim çatlamıştı soğuktan marketin klimada kendime gelmiştim

Zaten saatlerce gezmek değil amacım, nişantaşına çıkarım 2 tur atar dönerim
    Dizlik dışında full giyiniyorum zaten

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    evet haberlerde çıkmıştı 160 ile karın üzerinda viraja giriyorlardı hatta birisi fena şekilde düşmüştü

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bizim gazeteyi getiren vatandaş daha önce ybr kullanıyordu 1 senedir cbf kullanıyor yağmur,kar demez haftanın 7 günü gazete dağıtır.ön ve arka lastiğe ufak bakla zincir dolamış o şekilde gidiyor sokak aralarında.kafasında kask yok ,dizlik yok,korumalı motor montu yok tam apache ama vızır vızır işini yapıyor vatandaş.ya kask bari taksana diyorum ! kardeş diyor sokak arası zaten yavaş gidiyorum tak çıkar tak çıkar olmuyor diyor.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler