Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Gaz Kesiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafaakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125
    Selam motorum mondial 150 zat motor sorunsuz çalışıyor. ama 40 kilometre hızı geçince gaz kesiyor boğuluyo cdı beynini falan yeni değiştirdim bazende motoru calıstırdığımda gaz veriyorum hiç haraket etmiyor. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    hocam motor çalıştıgında gaz verıyorrum gıtmıyo dersen işler karışır....
    şimdi şoyle eger gaz kesme problemı varsa 2 nedenden
    yakıt sıstemı
    elektrık sıstemı...

Karburatorunun ve hava fıltrenın sağlam oldugunu ve ayrıca benzın pompanın yeterlı benzını pompaladıgını teyhıd et...(benzının susuz olsun mumkunse )

Elektrık sıstemıne gelınce bujıne dısarda kontol et...çakma oranı nasıl CDI ını degıstırmıssın guzell ancak konjektorunun ve enduksıyon bobının kablolarını kontrol et...oksıde yapabılıyor ve bu durum ortaya çıkabılıyor.... Eğer konjektor çıkısında sağlam ve enduksıyon bobının ve bağlantıları iyi durumda ise...sargını kontrol et...

Eger baz verıyorum ses var ama hareket yok dıyorsanda ...aktarma sıstemınde prblem vardır...ya kavraman gitmis yada kayısın atlıyodur....

mustafaakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125
    Alıntı umutermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor çalıştıgında gaz verıyorrum gıtmıyo dersen işler karışır....
    şimdi şoyle eger gaz kesme problemı varsa 2 nedenden
    yakıt sıstemı
    elektrık sıstemı...

Karburatorunun ve hava fıltrenın sağlam oldugunu ve ayrıca benzın pompanın yeterlı benzını pompaladıgını teyhıd et...(benzının susuz olsun mumkunse )

Elektrık sıstemıne gelınce bujıne dısarda kontol et...çakma oranı nasıl CDI ını degıstırmıssın guzell ancak konjektorunun ve enduksıyon bobının kablolarını kontrol et...oksıde yapabılıyor ve bu durum ortaya çıkabılıyor.... Eğer konjektor çıkısında sağlam ve enduksıyon bobının ve bağlantıları iyi durumda ise...sargını kontrol et...

Eger baz verıyorum ses var ama hareket yok dıyorsanda ...aktarma sıstemınde prblem vardır...ya kavraman gitmis yada kayısın atlıyodur....
    Benzin pompası sorunsuz elektrik tesisatındada problem yok ben bujidende şüpheleniyorum. Ama bir tamirci arkadaş motorla bir tur attı ya karbüratörün pislenmiş yada benzinde su var dedi. bugün onlara baktırıcam umarım düzelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)