Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ucuz etin yahnisi... motor hurdaya doğru!

Motovento
    REKLAM ALANI

3 ay önce uygun fiyatlı bir Piaggio X9 250 aldım. 2000 model, Honda motorlu...

Benim ilk motorumdur...

satan adam türlü türlü muhabbetler yaptı. Ben de biraz anlayan bir arkadaşımı götürdüm ve moturu aldık.

Neyse; motorun krank mili tam oturmadığı için piston 1-2 milim daha fazla yukarı çıkıyormuş. Bu da pistonun bujiye çarpması demek oluyor.

Nihayetinde motor bozuldu ve 3000 tl gibi bir masraf söz konusu...

Tamirci usta "Eğer motoru yenilersek daha senelerce binersin diyor"

Şimdi; bu parayı verip motoru yenilemek mi daha iyi olur
    yoksa motoru bir şekilde, yedek parça niyetine elden çıkarmak mı?

Daha ilk moturumda böyle bir şeyle karşılaşınca ne yapacağımı şaşırdım açıkçası...

Motoru hurdaya ayırmak ne demek! Nasıl olur?
    Yedek parça olarak nasıl satılır?
    Böyle tamir görmüş bir araca ne kadar güvenilir (özellikle uzun yolda)

Fikirlerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tek sororun motorsa mesele yok Yaptırmalısınız. Yanlız 3.000 tl çok uçuk bir rakam gibi geldi. Biraz araştırarak 1000-1500 e yaptırılabılırse guzel olabılır.

Ama aracın şasesi kaportası yada başka yerlerinde sorun varsa ki zamanla çıkması muhtemeldir. Bunuda gözönğne almak lazım. Ayrıca hurdaya çıkarıp yedekparça niyetine satıp zararını cıkarıp cıkaramayacağınıda hesaplamalısın.

Son olarak ben bunlarla uğraşamam diyip yok pahasına elden çıkrabilirsin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    üzerinde honda nın 250cc (fes foresing) motoru olması aslında senin daha şanslı olduğunu gösterir çünkü o motorun bütün parçaları honda tr de mevcut olması lazım ve lazım olan değişmesi gereken parçaları usta vasıtası ile göz kararı değilde kendin hondaya bir liste ile giderek fiyat çıkarttırman daha mantıklı olur bir honda fes in motor yenilemesi 3000tl tutacağını sanmıyorum istersen her hangi bir honda servisi ara bir fiyat sor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    motora uzun süre binecekseniz bence yaptırmalısınız fakat 3000tl biraz fazla gibi geldi.ustanızın dediği gibi motor yapıldıktan sonra uzun yıllar sorun çıkarmaz tabi iyi bir usta yaptığı sürece.

honda parçalarını kontrol edin 3 binden daha fazla çıkar eminim kırank, silindir, piston, devir daim, vb gibi

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hiç deymez 2000 model motora 3000 tl masraf yapmaya... 3000 lira peşinat verip taksitle sıfır motor alabilirsin, 2 sene garantisi vardır başın ağrımaz. O motor artık ölmüş, defnedilmesi gerekiyor, yaptırırsan zombi olur.. Trafikçiye git hurdaya çıkarsın, parçaları da sahibinden.com da satışa çıkart veya 3 e 5 e bakmadan tamirciye filan komple sat.

Tüm yorumlar için şimdiden teşekkürler...

Usta tanıdık... Verdiği fiyat yaklaşık fiyatlar...

Maalesef parçaları piyasada yok...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı nuhcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yorumlar için şimdiden teşekkürler...

Usta tanıdık... Verdiği fiyat yaklaşık fiyatlar...

Maalesef parçaları piyasada yok...
    hondaya sordun yoksa, ozaman geçmiş olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36359979/detay

al bu motoru tak kullan çıkanıda sat yedekparça olarak o kadar para ver sonrada zararına elden çıkar alacahında kul yapısı 0 da olsa garanti bir yere kadar motorun sahibi ni tanımıyorum bakınırken gördüm

crownhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f650gs
    öncelikle geçmiş olsun. bende x9 250 kullandım parçaları ve ustalıkları çok pahalı. tanıdık dediğin usta mutlaka piaggio servisi olsun bu çok önemli. benim sana önereceğim ise kasımpaşara aks motor muhittin usta. benim aklımın almadığı piaggio motorda honda motoru olması bu bana inanılmaz geldi. çok geçmiş olsun hurdaya çıkarıp parça parça satmak mantıklı ama 2000 nodel için zor bir durum çünkü hersene bişeyleri değişiyor zor bir durum senin için.
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36359979/detay

al bu motoru tak kullan çıkanıda sat yedekparça olarak o kadar para ver sonrada zararına elden çıkar alacahında kul yapısı 0 da olsa garanti bir yere kadar motorun sahibi ni tanımıyorum bakınırken gördüm
    Bu işi anlayamadım. Motoru yok, geri kalanı sağlam manasında mı?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletin motor kısmı satılık komple tak kullan 250cc den 400 cc ye cıkacak 160 km garanti

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin motor kısmı satılık komple tak kullan 250cc den 400 cc ye cıkacak 160 km garanti
    iyi de nasıl oturacak ki!
    Piaggio orjinal X9 250 motoru bile o bölgeye uymuyormuş.
    Yoksa sıfır motor taktıracaktım,

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    ustanın tanıdık olmasının yanında baska bir yerede sor derim ben ustadan ustaya doktordan doktora fark vardır.o rakamlara es degerse zararın neresinden dönersen kardrı deyip parçalarını satabilirsin. geçmiş olsun

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Scooterlarda başka bir marka-model den uydurma yapmak çok zor olduğu gibi bildiğim kadarıyla artık hurdadan motor alıp ruhsata işletilemiyor.Sıfır ve faturalı olması şartı aranıyor (yanlışsa düzeltiniz)
    Başka bir ustadan fikir almakta fayda var.
    Kazalı başka bir x9 bulmaya çalışmak ta mantıklı olabilir.Sonuçta parça parçada satmaya çalışmak çok uzun zaman alır. Bütün halinde parça niyetine satsanız bedava fiyatına gider.
    Acele etmeden birkaç alternatif çıkarıp onlar üzerinde durmak daha yararlı olur kanaatindeyim.3000 tl hatrı sayılır bir rakam bir çırpıda karar vermemek gerekir.
    Geçmiş olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

AzRaİL42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Masrafı Bitmez Bence Bütçeni Zorlama 50 Tl Hurdaya Çıkar Trafikten Onuda Parça Olarak Sata Bilirsen Sat Mecbur Olmadıkça Scooter Alma Scooterler Adama Çok Çektirir.
    Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ne yaparsan yap acele etme iyi düşün.Krank kol segman vs. önemli parçalar olsa da motorunun kalanı epey para eder.Motoru piaggio toplayacak birine devret veya parça olarak sat.Hurdayı falan boşver uğraşma.
    3000 lira çok para ve işin garantili değil.Onunla uğraşılmaz.Çok motor topladım sözüme güven.3000 lira üstüne motoru satarsan iyi bir bütçen olur iyi durumda bir motosiklet alırsın.

Piaggio ile uğraşan birkaç arkadaşa sorabilirim senin için istersen.
    Kolpa Adamları

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaparsan yap acele etme iyi düşün.Krank kol segman vs. önemli parçalar olsa da motorunun kalanı epey para eder.Motoru piaggio toplayacak birine devret veya parça olarak sat.Hurdayı falan boşver uğraşma.
    3000 lira çok para ve işin garantili değil.Onunla uğraşılmaz.Çok motor topladım sözüme güven.3000 lira üstüne motoru satarsan iyi bir bütçen olur iyi durumda bir motosiklet alırsın.

Piaggio ile uğraşan birkaç arkadaşa sorabilirim senin için istersen.
    çok memnun olurum... elimde net teklifler olursa, seçim yapmam çok daha kolay olur...

Sizden haber bekleyeceğim...

kazurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaya
    BEnim arkadaşım motorunu yaktığı şahinin motorunu 1500 tlye yaptırdı.. Fiyat biraz fazla gibi hani bi race olsa o fiyata çıkma motorlar var sahibindene bakabilirsin...
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Alıntı kazurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEnim arkadaşım motorunu yaktığı şahinin motorunu 1500 tlye yaptırdı.. Fiyat biraz fazla gibi hani bi race olsa o fiyata çıkma motorlar var sahibindene bakabilirsin...
    araba işleri ile motorsiklet işleri kıyas kabul etmiyor maalesef...

Araba tamircisi de, parçası da bol...

Mesela; çıkma CLIO çamurluk araştırması yaptım geçenlerde, 50 TL'den sürüyle bulabiliyorsun...

Biz grenaj aramaya kalktığımız zaman, fiyatlar uçuyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)