Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklette sibop sesi ve zenon farlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    slam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sormak istedigim birşeyler var,benim kanuni seyhan var 1 ayolmadı 1000 km de motordan sibop sesi geliyor,sesten motorun sesini duyamıyorum yani motor biraz ısındımı(2 yada 3 km'de)servise sordum motorun rodajda dedi yok yagını yalnış koymuşsun dedi motor yağıda Shell Advance vsx 10w-40 ne yapacagımı şaşırdım.ayrıca seyhana zenon far takmayı düşünüyorum siz ne dersiniz uyarmı.servis ben takarım diyor bir de sizin fikrinizi alayım dedim.Şimdiden teşekkürler herkese selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okadar ses geliyorsa sibop ayarı bozuk elinde kalmadan başka bir ustaya göster fikir al ama yaptırma sonrada servise başka ustalar böyle söyledi de adamın fikrini al

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    ya servis ilk önce fabrika nın alılıştırma yagı dedi daha sonra yag değişince nisbeten geçer dedi,daha sonra bayram içinde servis kapalı olduğu için bede uzun yola çıkaçaktım ve yağı kendim degiştirdim.Bu seferde yalnış yag kullanmışsın dedi halbuki kullandıgım yağ yukarda yazdıgım ŞhelAdvance vsx 10w-40 idi hatta tahmin ediyorum ilk 500 bakımında sibopları da gevşetti çünki aralarında sibopların sıkı olduğunu bahsediyorlardı bakalım şıkırtıdan motorun sesini duyamıyorum daha motoru geçen ayın 8 inde alım arkadaşlar sanki motordan bile sogudum.neyse icabına bakıcam artık

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    motosikletler nazik servislerde umursamaz olunca olan kullanana oluyor
    zor servislerle uğraşmak adamlar usta cidden insanları başından savuşturmakta

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı ufuk09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sormak istedigim birşeyler var,benim kanuni seyhan var 1 ayolmadı 1000 km de motordan sibop sesi geliyor,sesten motorun sesini duyamıyorum yani motor biraz ısındımı(2 yada 3 km'de)servise sordum motorun rodajda dedi yok yagını yalnış koymuşsun dedi motor yağıda Shell Advance vsx 10w-40 ne yapacagımı şaşırdım.ayrıca seyhana zenon far takmayı düşünüyorum siz ne dersiniz uyarmı.servis ben takarım diyor bir de sizin fikrinizi alayım dedim.Şimdiden teşekkürler herkese selamlar
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Motor yağını siz neden değiştiniz? Yani servis niye değişmedi? Sübap ayarlarını servise yaptırın, galiba 15-20 tl alıyorlar bu işi için...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    supap ayarı yapılınca düzelir eğer dediğin gibiyse. motorunu yaptırana kadar üst devirlerde kullanma.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    merhaba arkadaşlar motorun yagını ben degiştirmek zorundaydım bayram tatili idi ve ben de uzun yola çıkacaktım o yüzden.sözde sibap ayarı yaptılar,sıkı imiş az daha gevşettiler daha çok ses gelmeye başladı garip,ya ben hiç bi şey bilmiyorum yada onlar çok usta kafayı yiycem yaa neyse ilginiz içinteşekkürler arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)