Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet tamir ustaları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Ufak tefek işler için motosiklet tamircilerine gittim.
    Yedek parça ve tamir atölyeleri olan işletmeler bunlar.
    Bana mı denk geldi bilmiyorum.
    Adamların ellerine motor hakkında bilgi ve yapmasını istediğim şeylerin listesini veriyorum.
    Parasını sormuyorum bile. Bırakıyorum motoru bitince ara geleyim diyorum.
    2 gün sonra arıyor bitti diyor. Pazarlık yapmadan ne para ise veriyorum.
    Şöyle bir bakıyorum. Listede yazdığı halde yapmadığı şeyleri görüyorum.
    Okumasımı yok bilmem.
    Orta sehpa yamuktu. Düzelt dedim. Tam düzeltememiş bacağı. Birde pimi vardır.
    Oraya bakır tel takmış.
    Motor sabahları zor çalışıyor demişim. Gitmiş jikleyi çekmiş sabirlemiş. Sanki benzin bedava.
    Arka fren tutmuyor demişim halen öyle.
    Zincir yıkanacak demişim üstünden tekrar yağlamış leş gibi duruyor.
    Ben türkçe yazıyorum ama olmuyor olmuyor olmuyor.
    Çorbasını kazansın bende elimi yağlamayım diyorum. Yok arkadaş.

İzmirde usta yok. Ben işçiliğe değer veririm ve parasını seve seve veririm.
    Adamın yüzüne vurmak istemiyorum. Bu işçilik mi? yaaa.

Az kaldı bir sübap ayarı yapmasını bilmiyorum onu da öğreneceğim.
    Kimseye muhtaç olmayacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    o dediklerinin çoğunu ben kendim yapıyorum ustalar konusunda çok haklısın iyi usta yok denecek kadar az ben bizzat kendim şahit oldum adam 251 mz bloğunu viteslerini yapamamış.
    geldi bizim oraya bloğu bi açtık bloğun içinde herşey var maaşallah blokları çakarken içine tahta kırıkları kaçmış,sıvı contayı basmış vites dişlilerini takamamış neyse yaptık verdik geriye.

Ne diyeyim, sonuna kadar haklısın. Sadece motor için değil, otomobil için de aynı şeyler söz konusu. Sen neler istediğini söylüyorsun, yetmiyor yazıyorsun, ama yine de nanay. Galiba işini bilerek ve severek yapanlar atlarına binip gittiler, meydan bunlara kaldı. Kaldı ki bedelini bile sormadan ne istedilerse vermişsin. Bu durumda eleştirmek hakkındır.

Ben de kendi göbeğini kendisi kesmek isteyenlerdenim. Ama bunu yapabilecek yerim olmadı. Malum, apartman hayatı. Şimdilik sadece zincir temizlizleyebiliyorum ve yıkayabiliyorum.

Hayret ben de vosvos tamiri için Eskişehir'den ustasına getirdim İzmir'de 75 yaşında, orucunu açmadı bitirdi işini. Her işte ustasını aramak-bulmak lazım.

Motosikleti
    Yamaha R1
    eğer istanbulda olsaydınız eski bir motor ustası olarak size önerebileceğim beni yetiştiren bir usta var. halen devam ediyor mesleğe

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Analitik düşünebilen bir usta bulamadık gitti
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    tvs apache
    Söylediklerinize katılmamak elde değil. Bu yüzden motosikletimin bakımlarını ben kendim yapıyorum(yapmak zorun da kaldım) Biraz ağır olacak ama bu ... ustalar yüzünden insan motordan da soğuyor. Geçen sene ne olur ne olmaz motoru bir ustaya göstereyim belki benim göremediğim bir şey vardır diye. Adama ne sordumsa değişecek,bitmiş,kötü gibi cevaplar verdi. Motosikletim daha 12000 km deydi ve ben sadece gezmek için kullanıyordum. O an motosikleti kaldırıp çöpe atasım geldi. Hiç bir şey yapma sadece yağı değiştir dedim. İnanmazsınız üzerinden 1 sene den fazla zaman ve 10 000km geçti motosiklette daha tık yok.Yazın motosikletime güvenerek ege ve akdeniz olmak üzere uzun bir yola çıktım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Bu şerefsiz ustalara kalsa yola çıkmadan; abi yolda kalırsın şunu değiştirelim bunu değiştirelim derler hemen. Hak etmeden aldıkları her kuruş haram olsun...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Analitik düşünebilen bir usta bulamadık gitti
    Motoru al ben sana usta önereceğim.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Ustaların %80 i öledir kardeşlerim. Kendimde motorculuk yapıyorum, abim dolayısıyla artık baya baya tek başıma motoru sök tak çok rahat yapabiliyorum. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar biliyorum diyebilirim. Ama başkasının motoruna bakmak çok ayrı bişey, bazı usta kendi motoru olmadığı için öle bakmıyo. Ama ben arada dükkana gittiğimde her motoru kendi motorummuş gibi uğraşıyorum. Tornacıya gidiyorum, parça yaptırıyorum. vs... İşten zevk alarak bilen adamın yapması başka bişey...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)