Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Caponord

Motovento
    REKLAM ALANI

HErkese merhaba öncelikle. Adım Serhat. Geliboludan yazıyorum. Şimdi benim bir derdim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 2004 Model Aprilia Caponord ETV 100 ABS motorum var. Alalı 3-4 gün oldu ve ECU arızası yaptığı söylendi. Benim haliyle ECU yani beyin almam gerekiyor. Sorduğum kadarıyla Türkiyede bulunamıyormuş. Nasıl bir parçaysa. Bildiğiniz tanıdığınız insanlara öncelikle bu prçanın olup olmadığını ve maliyetini sorabilir misiniz?AYrıca araştırdığım kadarıyla Aprilia Futuranın motoru ile Caponordun motoru aynıymış. Beyin olarakta aynıymış sanırım. Şekilleri benziyor ama kesin bir bilgi yok. Bilen var mı acaba Futuranın beyni ile Caponordun beyni aynı mı?Birbirine uyumlu mu? Şimdiden çok tşk ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Attractivese adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HErkese merhaba öncelikle. Adım Serhat. Geliboludan yazıyorum. Şimdi benim bir derdim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 2004 Model Aprilia Caponord ETV 100 ABS motorum var. Alalı 3-4 gün oldu ve ECU arızası yaptığı söylendi. Benim haliyle ECU yani beyin almam gerekiyor. Sorduğum kadarıyla Türkiyede bulunamıyormuş. Nasıl bir parçaysa. Bildiğiniz tanıdığınız insanlara öncelikle bu prçanın olup olmadığını ve maliyetini sorabilir misiniz?AYrıca araştırdığım kadarıyla Aprilia Futuranın motoru ile Caponordun motoru aynıymış. Beyin olarakta aynıymış sanırım. Şekilleri benziyor ama kesin bir bilgi yok. Bilen var mı acaba Futuranın beyni ile Caponordun beyni aynı mı?Birbirine uyumlu mu? Şimdiden çok tşk ederim.
    prometheus'a özelden bir mesaj at caponord kullanan bi o var
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    prometheus'a özelden bir mesaj at caponord kullanan bi o var
    Pro beyinden ne anlar?....

Futura nın beyni ile capo nun beyninin şekilleri aynı olabilir ama yapısı aynı olacak diye bişey yok... İkisi de farklı tarz... Biri race biri enduro... Dolayısıyle motor devirleri tamamen farklı... Motor yapıları bile farklı....

Bence internetten araştırarak bulabilirsin değerleri.... Çünkü Futura kullanan pek yok türkiyede... Hiç duymadım ve görmedim....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

arkadasım ılk once hos geldın sıtemıze arkadasların yardımcı olacagını umuyorum

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    ECU arıza ışığı nerede var? EFI olmasın o 2004'lerde Caponord, ABS ve kasa dahil birkaç değişikliğe gitti. O yüzden benim motordan farklı olabilir.

Biraz bekle, Ferco Motor distribütörlüğü aldı ve fuar sonrası arayıp sor derim ben.

Futura ile motor aynı, hatta RSV1000 ile de aynı motor; ancak ateşleme zamanları farklıdır muhtemelen. Capo'nun beynini Futura'dan daha rahat bulursun zaten
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu vesileyle futuraya gerekli değeri vermeyen Türk tüketicisine selam ederim..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Demekkiii Caponord almamak lazım yoksa böyle ortada kalırız.

Malesef acı gerçek bu.

Sacece caponord değil birçok araç da aynı durumda nekadar kullanışlı güzel kaliteli olsalarda TR şartlarında kullanıcısını bekleyen birçok zorluk var.

Yedek parçasından tamirine ikinci eline kadar herzaman heryerde sürücüsüne sıkınıtı vermekteler.

Şu milli gelirimiz 50.000 - 100.000 lere yükselsede kurtulsak bu hengameden.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    sana bir telefon numarası vereyim benim motorun beynşnşde kendisi yaptı hala kullanıyorum ama benmim motor suzuki dr 800, sonuçta beyin aynı olmayabilir ama sistemleri aynıdır diye tahmin ediyorum,
    0535 394 38 48
    0 322 227 45 60 tükanın numarası adı İzzet kendisi iyi ustadır benim selamımı söyle benim adım Cengiz yardımcı olacağını zannediyorum
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen sene ben pegaso için sormuştum 1600€ ydu yanlış duymadın 3400 ytl gibi bişi ..
    ama benim sorduğum motorda arıza orda değilmiş çözdüler... yani beyin değişmedende çözülüyo bazı durumlarda beyine kaldıysa işin yandınki ne çare

Motomax getiriyo parçaları pegaso beyni vardı ellerinde capanord için sorman gerek
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    sorunsuz bi aprilla yok herhalde sorun çıkana kadar herkes hasta olur anlata anlata bitiremez hatta onu her tarz makinayla kıyaslarlar sorun çıkınca gerçekle yüzleşirler ama ................bu sözlerim topic sahibi için değil umarım parça sorununu giderir......beni anlayan anladı.....
    İMZA:BİR DOST

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    internet ortamında bu siteden birçok bilgi ve paylaşımdan faydalanabilirsiniz,geçmiş olsun işallah en kısa sürede motorunun problemini çözersiniz arkadaşım...............

http://www.apriliabikers.net/news.php
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Walla arkadaşlar 2 senesi pegaso ve kalanı Caponord ile yaklaşık 100.000km olmak üzere 3,5 senedir aprilia kullanıyorum. Tek bir derdim bile olmadı, Motorlarım 1 gün bile yatmadı, her sorunumun daima bir çözümü bulundu. Sorunsuz aprilia kullanıcısı yok diyenlere ancak bunu söyleyebilirim. Münferit sorunları genelleştirmek doğru değil bence. Diğer taraftan segmentin diğer modelleri ile karşılaştırmayı tüm dünya yapıyor, kullanıcılarından daha çok....

Daha evvelde sorunlu arkadaşıma söylediğim gibi belirli sitelerden ECU bulunabiliyor, ancak bunu tercih etmeyen arkadaşıma bundan 20 gün kadar önce Aprilia ile yedek parça anlaşmasını resmen tamamlayan FERCO motor ile görüşmesini öneririm. Bundan sonra yedek parça problemi yaşanacağını düşünmüyorum zira Ferco için bu markanın önemini kendilerinden defalarca dinledim. Sanırım eskisinden daha çok Aprilia yı bundan sonra etrafta görebiliyor olacağız.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şasesi ortadan ikiye ayrılan bir capanord vardı yıllar önce hayla unutmam adam dört bi ryerden rapor almışdı fabrika hatası diye aprilla tamamen duyarsız kalmışdı motor sahibi bu olayı bu kadar yaymasa olaybu kadar büyümese aprillanın gene pek bir şey yapacağını sanmıyorum.. benim anlamadığım capanord gibi aprillanınn amiral motoru nasıl şasesi ortadan ikiye bölünür hani çin malı diyoruzya o kadar laf ediyoruz alın size avrupa malı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)