Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey Karaca 100 Arıza Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Merhaba sevgili abilerim ve kardeşlerim. Ben de bir motosiklet tutkunu olarak bu motoru yeni aldım ve kullanmaya başladım. Sorun şu: Motoru aldığım ilk gün bayağı gezdim. Deviri 5000 lere kadar çıkardım ve sürekli deviri değiştirerek kullandım. Ertesi gün öğlen vakti bineyim bir tur atayım dedim. Jikleyi sonuna kadar açtım. Motoru iyice ısıttıktan sonra jikleyi kapattım motor stop etti. Sonra marşa tekrar bastım çalışmıyor. Jikleyi açtım tekrar çalıştı ve patır patır sesler geliyordu. Zar zor yetkili servise götürdüm. Bir hava ayarı yaptı ve biraz düzeldi. Bir sorun olursa problem karbüratörü işaret eder dedi. 2 gün sonra tekrar aynı sorun tekrar götürdüm tamam karbüratörü söküp bakarım dedi. Akşamüstüne doğru motoru almaya gittim. Usta '' bunların karbüratör memelerindeki delikler az yaksın diye çok ince yapılıyor ondan yapabilir '' dedi. Ben de aldım motoru eve geldim. Şu anda motor 135 km ye geldi ve hala patır patır sesleri devam ediyor. Dün bujiyi söküp temizledim ve tekrar taktım. Bir ara kesildi ama sonra yine devam etti. Normal kullanımda söyleyecek söz yok motorun maşallahı var. Fakat gazını sabit tuttuğumda yine aynı sesler. Kafayı yemek üzereyim. Şu anda aklımda tek bir seçenek kaldı. Karbüratör memesindeki delikleri büyütecem ya da sizden gelecek önerileri bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    aktalizörden karbuıratörden hava filtresinden ve buji den olabilir dostum..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ee bir başka ustaya daha git danış bakalım ne diyecek..

ayrıca, üstündeki buji orjinal mi?
    orjinal buji ise veya eski buji ise bir başka arkadaştan bujisini tak bir dene.

içindeki benzini boşaltıp veya azlmışsa başka bir kaliteli markadan alıp dene.

yine yapıyorsa başka bir ustaya ( 3.usta) git.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aktalizörden karbuıratörden hava filtresinden ve buji den olabilir dostum..
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee bir başka ustaya daha git danış bakalım ne diyecek..

ayrıca, üstündeki buji orjinal mi?
    orjinal buji ise veya eski buji ise bir başka arkadaştan bujisini tak bir dene.

içindeki benzini boşaltıp veya azlmışsa başka bir kaliteli markadan alıp dene.

yine yapıyorsa başka bir ustaya ( 3.usta) git.
    Ben de bujiden kaynaklandığına kanaat getirdim. Benzin olarak Petrol Ofisi PO97 kullanıyorum yani benzinden olacağını sanmıyorum. Başka ustaya da bir göstereceğim.Üstündeki buji orjinal. Bugün bir başka buji alıp deneyeceğim. Tekrar buraya yazarım. İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    97 o motora uymaz. 95 kullanmalısın.
    hala aynı nustayab gitmemelisin. ben ustama gitsem yapıp denemeden kesinlikle bırakmaz. hem arıza döneminde iyi bir usta bulmuşolursun. motorun garantideyse başa bir servis bul.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Bugün babamın eski ahbaplarından olan bir ustaya gittim. Motora bindi bir iki tur attı ve '' Bunun egzozunda bir tıkanıklık var. Her zaman yapmıyor ara sıra yapıyor. Karbüratörden olsa motor gaz yemezdi '' dedi ve benim de kafama yattı. Zaten motorun gidişinde de bir sorun yok maşallah kibrit gibi. Sizce de egzozdan olabilir mi ?

Motosikleti
    ya sıfır motorda egzosda nasıl tıkanıklık olur arkadaş bu ustalarda iyice şaştı gokmence bak beni dinle ilk önce gid bi duzgun buji al bi dene bakalım ne yapıcak ondan sonra ustalara göster.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Bunların bosch marka olanı var mı ? Varsa onlardan alayım. Bir de ne kadardır bunların fiyatları ?

Motosikleti
    bosh alma denedim ve sonuc husran titreşim arttı ve yüksek devir vites değişiminde azda olsa kesiklik yaptı. ngk veya rialli al.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bujine bak derim jikleyi uzun süre açtıysan buji özelliğini yitirebiliyor ben planitum buji aldım canavar
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    enes kaça aldın planitumu bana 30 tl dediler istanbulda iridyum bulamadım bnmkine uygun

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Şu anda üzerinde takılı olan buji ngk marka. Evet jikleyi biraz fazla açık tutmuştum. Neyse pazartesi bir tane buji alıp denerim sonra yazacağım. Hattan ayrılmayın :D

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Büyük geçmiş olsun umarım sorunu en kısa zamanda çözersin.

Seninle ilgili değil ama şu ÇİN motoru sevdalıları arkadaşlar hemmen çözüm önerilerini sıralayacaklardır Ne de olsa onlar da sadece birkaç yüz km yapmış çin işi motorlardaki arızalara alışıktırlar Gerçi buraya öyle yazmazlar, derler ki 30000 km yaptım sadece yağını değiştirdim maaşallaah vs... Ve eminim bu kadar ortada olan bir örneğe rağmen hiçbir şey demeden, yok şundan olmuştur, yok bundan olmuştur, Normaldir diye yazmaya devam edeceklerdir
    Poturdak

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Teşekkürler arkadaşlar. Foruma 2 gündür giremedim pazar akşamüstü acil işim çıktı köye gidip geldim toplam 150 km yol gittim hız 70-90 arası kullandım. Geldim ertesi sabah tekrar çıkardım baktım ki ses yok olmuş tın tın tın çalışıyor motor. Nerden geldiğini ve nasıl çözüldüğünü de anlamadım ama sonuç olarak motor düzeldi. Şim gayet güzel bir şekilde kullanıyorum hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)