Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yolda kaldım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    merhaba arkadaşlar 151 rs scooterım var gecen gun yolda bıraktı param olmadıgından tamirciye götüremiyorm. motor normal herzamanki calısır gibi oluyo ezozdan fln hava gelio ama bi türlü tam atesleme olmuyo bujimi yeni taktım buji kalosunda atesleme falan var benzin geliyor peki neden motor çalışmıyor cok acil yardım ederseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    Devrilme yada başka bişey olmadı değilmi yeni taktığın bujilerin yağlanmasına sebep olacak...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    köşe başlarındaki tamirciler böyle sorunlar için çok para almaz. Muhtemelen ufak bir sorundur. Mutlaka götürün motorunuzu.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    Alıntı deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köşe başlarındaki tamirciler böyle sorunlar için çok para almaz. Muhtemelen ufak bir sorundur. Mutlaka götürün motorunuzu.
    haklısın ama o eskide kaldı geçen öyle birşey geldiki başımıza sorma.. Adam gittik çıkma bir debriyaz kütüpğü sorduk aa var tam senin motoroa gör dedi arakadaş sonrada olmadı geri söktü ve para istedi ben onu sök tak yaptım işçilik 20 tl dedi yuh dedik.. Hem parça olmadı hem zaorla kendi denedi sonrada işçilik istedi..

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı _EMRE_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrilme yada başka bişey olmadı değilmi yeni taktığın bujilerin yağlanmasına sebep olacak...
    O olaydan 3 gun önce takla atmıstım ama 3 gun hic bi sorun yoktu

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yardım edecek bri yokmu ya lüfen

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O olaydan 3 gun önce takla atmıstım ama 3 gun hic bi sorun yoktu
    nasıl yanı yenı bujıyı taktın calıstı 3gun sonra takla attın gene calısmadımı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:53 ----------

merhaba arkadaşlar 151 rs scooterım var gecen gun yolda bıraktı param olmadıgından tamirciye götüremiyorm. motor normal herzamanki calısır gibi oluyo ezozdan fln hava gelio ama bi türlü tam atesleme olmuyo bujimi yeni taktım buji kalosunda atesleme falan var benzin geliyor peki neden motor çalışmıyor cok acil yardım ederseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim
    motor calısıyor ama atesleme yok ?? tam anlatta yardımcı olmaya calısım gazmı yemıyo gıy gıy gıy dıyıp kalıyomu calısıyo ama boşamı bagırıyo yada calısıp stopmu edıyo ?
    [B][COLOR="Red"]....................................................................[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    zorladıysan motoru sıbob kesmıştır dıye tahmın edıyorum. Nerden vardım bu duşunceye geçenlerde arkadaşımın yarım otomatık motosıkletıyle motor çektık ve zorlandı motoru o sırada sıbob kesmış tam çalışmıyordu teklıyordu oyle işte.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı AydinErsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yanı yenı bujıyı taktın calıstı 3gun sonra takla attın gene calısmadımı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:53 ----------

motor calısıyor ama atesleme yok ?? tam anlatta yardımcı olmaya calısım gazmı yemıyo gıy gıy gıy dıyıp kalıyomu calısıyo ama boşamı bagırıyo yada calısıp stopmu edıyo ?
    buji değiştirdim sonra kaza yaptım kazadan 3 gun sonra motor yattı . motoru kaldırrken buji kablosu elimde kaldı komple o kabloyu değiştirdim motor sanki benzin yakmıyor gibi çalısıyodu yanı dengesiz gidiyordu 4000 devrde zorlanıyordu önce hava filtresinden sandım baktım sorun yok öyle devam ettim sonra dağın basında kaldım buji ateşleme yapıyorgıy gıy gıy die ses cıkartıyor ama motor bi türlü normal sekilde calısmıyo sadece gıygıy da kalıyor

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    buji değiştirdim sonra kaza yaptım kazadan 3 gun sonra motor yattı . motoru kaldırrken buji kablosu elimde kaldı komple o kabloyu değiştirdim motor sanki benzin yakmıyor gibi çalısıyodu yanı dengesiz gidiyordu 4000 devrde zorlanıyordu önce hava filtresinden sandım baktım sorun yok öyle devam ettim sonra dağın basında kaldım buji ateşleme yapıyorgıy gıy gıy die ses cıkartıyor ama motor bi türlü normal sekilde calısmıyo sadece gıygıy da kalıyor
    kabloyu degıstırdın bujıyı degıstırdınmı bırdaha ?
    [B][COLOR="Red"]....................................................................[/COLOR][/B]

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorladıysan motoru sıbob kesmıştır dıye tahmın edıyorum. Nerden vardım bu duşunceye geçenlerde arkadaşımın yarım otomatık motosıkletıyle motor çektık ve zorlandı motoru o sırada sıbob kesmış tam çalışmıyordu teklıyordu oyle işte.
    bi zorlama olmadı bu civarda bi tamirci var oda zaten para almaya cok meraklı kendi elimden söküp takma işleri gelir öyle bise oldunu nasıl anlarım

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sibop kesse eger belli eder dedıgın gıbı kompresor olmayacagı ıcın sadece mars basar ama 4bın devır falan gıdıyo dıyor

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı AydinErsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabloyu degıstırdın bujıyı degıstırdınmı bırdaha ?
    yok bujiyi değiştirmedim cnki dha 5 gunluk buji ama eski bujimi takıp denerim bugun yardımlarınız icin teşekürler

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    yok bujiyi değiştirmedim cnki dha 5 gunluk buji ama eski bujimi takıp denerim bugun yardımlarınız icin teşekürler
    bujı yenı eskı onemlı degıl yattıgı zamna yag gelmıs olabılır buda ateslemesını engellıyor olabılır eskı bujınıde kontrol et saseye daya yada metal bıyere marsa bas bak nasıl ateslıyor saga sola sacıyormu

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    antilopcum nerelerdesin sen? sat o motoru sat taklacı güvercin gibi oldu kardeşim antilop burdan bilgi vermekle olmaz rs teferruatlı motor şimdi biz şunu sök bunu sök desek yalan olur o iş sen ustaya gösterirsen daha kolay halletmiş olursun. burda herkes bişey önerecek,hangi birini yapmayı düşünüyorsun?? o yüzden canım kardeşim görmeden bi yorum yapmak böyle durumlarda yanlış olur. rs topiğinede gel ara sıra

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antilopcum nerelerdesin sen? sat o motoru sat taklacı güvercin gibi oldu kardeşim antilop burdan bilgi vermekle olmaz rs teferruatlı motor şimdi biz şunu sök bunu sök desek yalan olur o iş sen ustaya gösterirsen daha kolay halletmiş olursun. burda herkes bişey önerecek,hangi birini yapmayı düşünüyorsun?? o yüzden canım kardeşim görmeden bi yorum yapmak böyle durumlarda yanlış olur. rs topiğinede gel ara sıra
    =) sehir dısında çalısıyordum daha 1 hafa falan oldu geleli . motoru götürdüm tamirciye birsürü sey denedi buji kablomu mondialden 2 gun önce almıstım orjinal oalrak o bozukmus o yuzden calısmıyormus cok az yapıyo ateslemeyi beyni değiştirdi halloldu ilginiz icin saolun =)

hocam ben tamirciyim. emme manifoldun yırtılmış olabilir. orda iğne ucu kadarda bir delik olsa çalışmaz. emme manifoldu; karbiratörünü bağladığın yer, hani şu kelepçeli pistonların ustune benzini veren yer. hava filtresi hortumu ile karıştırma sakın. onu kontrol et, ateşleme varmı onu kontrol et.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)