Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ön Gidon Şaşesi Kırıldı :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar Dün Akşam Eve Gelirken 40 Km İle Giderken Bir Anda Ne Olduysa Oldu Ve Ön Gidon Şaşesi YARIM AY Şeklinde Kırıldı Hemen Motoru Sağa Çektim Baktım Resimde Görüldüğü Noktadan ŞAŞE BOROSU KOPMUŞ YARIM ŞEKİLDE Böyle Bişey Daha Önce Başına Gelen War Mı Ve Yapa Biliceklerimiz Nelerdir ? Akşam Gerçek Resmi Koyucam Aşşağıdaki Temsilidir...

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Yeni şasi al diyeceğim ama hem masraflı hemde tekrar muayeneye girip yeni şasi numarasını ruhsata işletmen lazım. Üstelik aldığın şasininde kalitesinden emin olamayacaksın.
    kaynak yaptır desem kendiliğinden kırılacak kadar zayıf bir şasi düzgün kaynak tutar mı? yeterince sağlam olurmu? Endişelerim var.
    sana kaynak yap başkasına sat diye akıl verenler olacaktır ancak sattığın kişinin başına birşey gelirse ömürboyu vicdan azabı çekersin hemde vebali altında kalırsın. Sakın burada kaynak var diye söylemeyi unutma.
    Kaynak yaptırısanda o bölgede oksidasyon olasını engellemek için gazaltı kaynağı yaptır.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Walla biraz araştırdım komple şaşe fiyatı 200 lira ama komple şaşeyi değiştirmekten başka yapa biliceğimiz bişey yokmudur kaynak olayınada ben pek güvenemiyorum...

Yada motoru hurdaya çıkarma şansımız yokmudur yasal olarak plakayı nasıl iptal etmemiz gerkeiyor neler yapabiliriz.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çekme belge yaparsın trafikten.hurdaya ayrılmış olur.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekme belge yaparsın trafikten.hurdaya ayrılmış olur.
    Çekme Belgesi Ne Oluyor ? Biraz Daha Bilgi Verirmisin...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekme Belgesi Ne Oluyor ? Biraz Daha Bilgi Verirmisin...
    tarfikten çekmiş oluyosun motoru.
    ruhsatınla gidiyorsun trafiğe ben hurdaya ayıracam diyorsun.yanlış hatılamıyorsam 56 lira gibi bi ücreti vardı.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarfikten çekmiş oluyosun motoru.
    ruhsatınla gidiyorsun trafiğe ben hurdaya ayıracam diyorsun.yanlış hatılamıyorsam 56 lira gibi bi ücreti vardı.
    Peki Bu İşlemi Yaptıktan Sonra Motora Vergi Ödemiyoruz Demi ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Peki Bu İşlemi Yaptıktan Sonra Motora Vergi Ödemiyoruz Demi ?
    hayır mosikletin trafikten düşüyor artık öyle bir motor kayıtlar olmuyor yedek parça olarak kullanabilirsin sadece motoru

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Yani 2 Tercihim War

1)Hurdaya Çıkarmak(Ki Motoru Devamlı Koyucak Biyerim Yok Satamam Da Bu Şekilde)

2)Yada Şaşeyi Yaptırmak Yada Yeni Şaşe Almak

Motoru Hurdaya Çıkarmak İstemiyorum Çünkü MOTORU MU Seviyorum Ben Ona Aşığım

Allah'ım Kimseyi Böyle Bi Duruma Düşürmesin...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bir oto kaportacıya gidip güzelce kaynak yaptır.Yer müsait ise üzerine ilave bir saç parçası kaynatsın.Eskisinden sağlam olur.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    argon kaynağıyla bu iş hallour. ama şase hangi şekilde kaynaklanırsa kaynaklansın sabitlenip kaynaklanmazsa soğurken çekme yapar.motorunda sağa yada sola çeker. yeni şase al ya da git 2. el aynı model al. bunu da yedek parça yap.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Biraz Araştırma Sonucunda Arkadaşlar Yeni Şaşe Almaya Karar Kıldık Yeni Şaşe Fiyatı Zaten 180 Lira Kaynak İçinde 100-110 Lira Para İstiolar Ayrıca Sorduğum Kişiler Orayı Kaynak Tutsa Bile Oraya Çok Aşırı Yük Biniyor Abs Sıktığın Zaman Onun İçin Sakat Diyorlar Yeni Şaşe En Sağlamı Olur Diyolar Bende Aynı Fikirdeyim SİZCE_?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şase daha saglam olur ama seri numaraları acısından sıkıntı cıkıcaktır.ruhsata isletcksn vizeye gircksn falan filan.seri numarası percimli ise dierini aktarırsında metal üstüne baskı ise biraz zor olur yaptırman.sase alırken sor satan yere bu seri numarasını nasıl dier saseye aktartırız falan diye.ruhsata isletmek baya zor aktartma isine bak

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Biraz Araştırma Sonucunda Arkadaşlar Yeni Şaşe Almaya Karar Kıldık Yeni Şaşe Fiyatı Zaten 180 Lira Kaynak İçinde 100-110 Lira Para İstiolar Ayrıca Sorduğum Kişiler Orayı Kaynak Tutsa Bile Oraya Çok Aşırı Yük Biniyor Abs Sıktığın Zaman Onun İçin Sakat Diyorlar Yeni Şaşe En Sağlamı Olur Diyolar Bende Aynı Fikirdeyim SİZCE_?
    montajı sen yapacaksan soeun yok ama şaseyi değiştirmek içinde iyi bir işçilik parası alabilirler haberin olsun

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Yani motorun şaşesini değiştirmekte bir sorun yok bizim tek sorunumuz şuanda Ruhsata ŞAŞE Numarasını İşletmek Ne Kadara Maal Olur Bir Bilgisi Olan War Mı Acaba ?

Biriside YENİ ALDIĞIN ŞAŞE'NİN Faturasını yanında taşırsan RUHSATA İşletmene gerek kalmaz diyorlar doğrulu warmıdır acaba ?

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    neyle yada nasıl kaynak yaparsan yap olmaz başına iş açarsın tek çaren yeni şase almak o veya bu şekilde şase numarasınıda yaptıracaksın
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bağzı motorlarda şase numarası bir plaka seklinde şaseye monte ediliyor cin mallarında görmüştüm bir iki motorda eğer oyleyse ordan alıp oraya takırabilirsin yada yada yeni aldığın şasenin üzerine kazıttırabilirsin ama doğru olan ruhsata işletmektir

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bağzı motorlarda şase numarası bir plaka seklinde şaseye monte ediliyor cin mallarında görmüştüm bir iki motorda eğer oyleyse ordan alıp oraya takırabilirsin yada yada yeni aldığın şasenin üzerine kazıttırabilirsin ama doğru olan ruhsata işletmektir
    sakın böyle bişey yapma çok ağır cezası var şasi yada motor no üzerinde oynama yapamazsın bunu sakın unutma. Yeni aldığın şasinin faturasıyla ruhsata işletiyorsun. Ücretini bilmiyorum ama diğerinin cezası 20 yıl.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Yaw 3-5 Numara İçin Komple RUHSATI MI Değiştircez

Motosikleti
    Yamaha mt09
    20 yıl ruhsat değişimi kesinlikle ruhsat :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler