Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekiş sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Cahilliğimi hoş görün ilk kez motor kullanıyorum 6-7 ay oldu.
    son dönemlerde motosikletimde ciddi çekiş problemleri yaşıyorum. eskisi gibi değil anlayacağınız.
    Eskiden yokuşları 2 kişi ile bile canavar gibi çıkarken şimdilerde tek ben motorun üzerineyken yokuş çıkmada çok zorlanıyor. motorum 110cc
    bunun nedeni ne olabilir nasıl bu sorunu düzeltebilirim ne gibi bir bakım yaptırabilirim.
    birde geçenlerde hafifçe düşmem sonucu motordan yağ damladı bir tamirciye gittim birşey olmaz dedi. baya bir yağ damlamıştı çünkü. bunun bir yan etkisi varmıdır. o akan yağ nereden gelmektedir önemli midir.

teşekkürler yardımlarınız için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    avans ayarına baktır.ateşlemedede bir sorun olabilir.ama 110 cc diyorsun bu sıcaklarda pek zorlamaya gelmez aşırı sıcakta zorlarsan motor şişme yapabilir çekiş düşer son nokta kilitler bilgin olsun.az miktarda yağ kaybı sorun olmaz.yağ nerden geliyor diye sormuşsun o yağ motorun kartelinden gelir yağ olmazsa motor olmaz birbirine sürten parçalar aşınır pelt olur

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    iyi geceler...
    Motorunuzun tipi sanırım cup modelidir.
    Motorunuzun çekiş düşüklüğünün birçok nedeni vardır. Eskiyen bujiler, tıkalı filtre, bozulan yada kirlenen karbüratör. Bu yüzden.. en basitinden buji hava filtresi benzin filtresini değiştirmekle başlayın...
    Yağ damlatmasının yerini tarif etmelisiniz...Yoksa yardımcı olunamaz...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    öncelikle buji hava filtreni değiştir. karbüratör hartumlarını kontrol et yerinden çıkmışmı vs. bak son olarakda karbüratör temizleyici katkı koy motora en basit ve ucuz yöntem şimdilik bu benim başımada geldi bu işlemler sonucu motor canavar oldu..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    eğer motorun çok bağırıyor ve gitmiyorsa,
    sorun kesınlıkle DEBRİYAJ BALATALARINDADIR...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)