Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1.5 Ayılık anormal motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RF
    Merhaba Arkadaşlar..

Konu başlığındada gördüğünüz üzere 1.5 aylık bir motorum var. (Mondial RF)
    İlk başta herşery normal gitsede 1000 Km'den itibaren başlayan ve hala geçmemiş sıkıntılarım şunlar ;

1 - Seri kalkışlarda arabanın kesiciye girmesi misali çıkan bir ses ve motorun sürekli yığılması.

2 - Hava filtresinden ve motorun alt kısmından arada bir biriken benzin+yağ karışımı sıvı.

3 - 50-60 km arası süratle giderken sanki biri motoru arkadan çekermişçesine motorun zorlanarak gittiği hissi.

Motorun periyodik bakımları zamanında yapıldı şuanda 2210 km'deyim ve sevrise belirtmeme, onlarında (tamam abem tamam abem hallettik) demelerine rağmen sıkıntılar devam etmekte..

Motorunu seven bir kullanıcı olarak sizden görüş ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim .
    [B]I'm a new [COLOR="Red"]kid[/COLOR] on the bloc ![/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Güzel bi karbüratör ayarı lazım o motora ve arkadan birisi çekiyormuş gibi olmasının nedeni ise karbüratör memen olaydan anlıyosan sök ve basınçlı hava tut tak sorn çözülür. Motorun yığılmasıda ondan olabilir kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    bende rf den son anda vazgeçtim (gibi) forumda rf ile sorunlar artıyor sorunların inşallah çözülür kardeş.

Motosikleti
    Mondial RF
    Alıntı serdaruma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bi karbüratör ayarı lazım o motora ve arkadan birisi çekiyormuş gibi olmasının nedeni ise karbüratör memen olaydan anlıyosan sök ve basınçlı hava tut tak sorn çözülür. Motorun yığılmasıda ondan olabilir kardeşim.
    teşekkür ederim dostum, denicem dediğini ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:13 ----------

Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende rf den son anda vazgeçtim (gibi) forumda rf ile sorunlar artıyor sorunların inşallah çözülür kardeş.
    inşallah, ama hala almaya niyetin varsa bence al derim, en azından diğer motorlara kıyasla biraz daha titiz davranman gerekiyor, ben şu ıvırı zıvırı olmasa gayet memnunum aslında motorumdan, geyette seri bir motor, sadece çok trip atıyor

Motosikleti
    honda titan
    3.sorunun cavabı buji olabilir mi?

bujiyi değiştirsede 3.sorusuna cevap olmayacaktır

Motosikleti
    Mondial RF
    sorunun elektrik aksamından kaynaklandığını öğrendim geçen gün, ustanın 15 saniyesini aldı...

Şimdilik sıkıntım yok allaha şükür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)