Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

VFR800 de ilginç arıza !

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin ilginç tarafı marşa bastığımda gayet akünün güçlü olduğunu anlıyorsun marş motoru gayet hızlı dönüyor , az bile bir azalma olsaydı ilk marşta insan anlar marş motorunun sesinden akünün durumunu benimde kafamı kurcaladı iyice yarın servis ne dicek sonuç olarak ip le çekiyorum umarım kabloların arasına bikaç yüz TL sıkışmamıştır
    Tahminim hala statör okuyucu
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Sonuç nedir? Varmı bir gelişme?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    önce bir dolu aküyle dene sonra ateşleme var mı ona bak ardından enjektorlere yakıt geliyor mu kontrol et bunları yapmana ragmen calısmazsa servis yolu gorunur
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Konuyu merakla takip ediyorum
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu merakla takip ediyorum
    Muzaffer,
    Bende merak ediyorum ama, sürekli takip edemiyorum. Gelişmelerden beni lütfen haberdar et. Beni yakınen ilgilendiriyor.

Motosikleti
    NC 700 SA
    2002-2005 vfr ler için bir hata raporu buldum nette.konuyla alakası olabileceğini düşündüğüm için paylaşıyorum.

http://translate.google.com.tr/trans...lems%26hl%3Dtr
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Honda vfr800
    Arkadaşlar herkese tahminleri , önerileri için teşekkürler bugün itibariyle usta bütün bunlara neden olan küçücük bir devrenin küçücük bir soketinin içindeki kablonun eridiğini tespit etti arızayı yapar yapmaz motor maşallah canavar gibi eski haline döndü ama yinede tüm devre elemanlarına bağlantı noktalarına göz atıyor , nedeni ise zamanla parça ömrü bitiyor dedi , haklıda her parçanın bir ömrü wardır bu sokette kabloda olsa böyle ,sonuç olarak küçücük bir arıza kocaman sorunlara neden oluyor, usta tüm devre elemanlarını sökünce gördümki bazen çok pisken erinipte bsaınçlı suyla yıkadığımız motorlara kesinlikle böyle bir uygulama yapmamak gerekir motor her nekadar yalıtımlı sağlam olsa bile uzun vadede bu şekilde geri dönüş yapabiliyor kullanıcısına , okadar kabloyu devreyi üniteleri bir arada görüp bir an için bir damla suyun oralara gidebileceğini düşündükten sonra kesin kararımı aldım basınçlı suyla yıkamak yok , sorun büyük değil fakat çok daha büyük problemler açabilirdi.......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

elektrik tesisatının yoğun olduğu bölgeler radyatörlerin üst kısımlarında toplandığı için özellikle sıcak havalarda , motorun fan açtığı zamanlarda( ki ben fansız bir an bile şehir içinde dolaştığımı hatırlamıyorum) zamanla devrede bu tip sıcaklık kaynaklı sorunlar olabiliyormuş , fakat bu durum her tip motor için geçerli dedi , buradan vfr almak isteyen arkadaşlarında gözlerini korkutmayalım
    Palakadir bunu beğendi.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bununla geçmiş olsun diyelim o zaman, vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun,basit bir sebepten kaynaklandığına ve fazla sorun açmadığına sevindim.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Şuan benim vfr de aküyü şarj etmiyor. Aküyü rc modelci olduğumdan kendi şarj aletim ile şarj ettim (1000W lık ve akla gelebilecek her türlü elektrik depolayıcı şarj / kurtarma modu var) Lakin bir hafta sonra tekrar marş basmadı. Vurdurdum 50 km gittim sadece bir kere marşa basacak kadar şarj etti. İkinci marşı çeviremedi...

Motor çalışırken aküye şarj için gelen voltajı ölçüyorum gayet sağlıklı.
    Tek düşüncem xenon far takmış önceki sahibi onlar... Xenon farlar konjektörü bozabiliyor biliyorsunuz. Umarım konjektörü yememişizdir. Hafta içi tamirciye götüreceğim bakalım sonuçlar ne olacak.

Bilgi amaçlı durması internet dünyasında durması ve başkalarının da işine yaraması açısından sonucu bildiririm.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan benim vfr de aküyü şarj etmiyor. Aküyü rc modelci olduğumdan kendi şarj aletim ile şarj ettim (1000W lık ve akla gelebilecek her türlü elektrik depolayıcı şarj / kurtarma modu var) Lakin bir hafta sonra tekrar marş basmadı. Vurdurdum 50 km gittim sadece bir kere marşa basacak kadar şarj etti. İkinci marşı çeviremedi...

Motor çalışırken aküye şarj için gelen voltajı ölçüyorum gayet sağlıklı.
    Tek düşüncem xenon far takmış önceki sahibi onlar... Xenon farlar konjektörü bozabiliyor biliyorsunuz. Umarım konjektörü yememişizdir. Hafta içi tamirciye götüreceğim bakalım sonuçlar ne olacak.

Bilgi amaçlı durması internet dünyasında durması ve başkalarının da işine yaraması açısından sonucu bildiririm.
    konjektör gibi görünüyor
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Büyük ihtimalle alternatör sargısı gitmiştir, yenisi 1500tl civarı ben tekrar sardırmayı seçtim. 3-4 kez yolda kaldım berbat bir duygu Allahtan çözüldü. Xenon'un bu sorunu yarattığını düşünüyorum. Serviste aynı şeyi söylemişti.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heryerde karşıma çıkman pis xt ciler ehuheueoeheu insan önce bi geçmiş olsun der değilmi
    Peki..
    Önce geçmiş olsun..
    sonra XT al....

Fatiiiih dayak yersek senide ortak ederim....Beraber yeriz...

Sorununun çözüldüğüne sevindim...İnşallah bir daha yaşamazsın...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler