Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletin Zincirini nasıl Gerdirebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Arkadaşlar 2 gün önce motosikletimle giderken zindirden şıkırtılar gelmeye başladı yağladım yine aynı ses geliyor benim motosiklet (breton) için zincir gerdirmeyi nasıl yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim (Bu arada Motosikletim 6018 km de daha hiç zincirle oynanmadı ).
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arka lastigin takılı oldugu aks milini öne-arkaya salınım yaptıran somun gerdirmeli iki adet sagda ve solda olmak üzere konumlanmış ayar aparatı var.Arka salıncagın tam ucunda.Arka mili gevşetin somunları iki tarafıda eşit tur sayısı ile(milin tam üzerinde ayar çentikleri vardır iki tarafta da eşit çentik dogru düzlem)soldan saga dogru sıkın.Bu mili arkaya çekip zincirinizin sıkılaşmasını saglayacak.Uygun ayarav getirdiginizde ayar somunlarını kontralayıp sıkın.zincir gergi sini 2 cm den az olmadıgını tekrar kontrol edin ve arka aks(teker mili-bijon)milini de sıkın.İyice sıkın ki gevşek kaldıgında mevcut boşluk arka rulman ve yatagında deformasyona sebep olur.Aslında sitede resimli açıklaması veya kullancı el kitabınızda da mevcut açıklaması olacaktır.

Arka göbek saplamasının somununu gevşetip tekeri serbeste alın,ayar için kontra somunları gevşetin ve ayar civatasından sağlı sollu aynı işaretlere gelecek şekilde istenen zincir boşluğuna gerin. Somunları iyice sıkın bitti.

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    [QUOTE=motorhocası;20929kontra somunları gevşetin ve ayar civatasından sağlı sollu aynı işaretlere gelecek şekilde istenen zincir boşluğuna gerin. Somunları iyice sıkın bitti.[/QUOTE]

hocam kontra somunları dediğiniz arka diişlinin arkasında olan 2 tane somun var onlar mı ?

Vedalar Zamansız olur...

Arka çatalın bittiği yerde,üzerinde çentikler olan bir de tutucu olur,çentikleri 2 tarafta da aynı şekilde hizalayın.

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çatalın bittiği yerde,üzerinde çentikler olan bir de tutucu olur,çentikleri 2 tarafta da aynı şekilde hizalayın.
    hocam ayarı yaptım bide motorcuya götürdüm yine şıkırtılar geliyor motorcu jant tellerinden olabilir dedi akort yaptıralı 1 ay oluyor. Şıkır Şıkır ses hala geliyor. bu ses ileride hızlı giderken (ör:100 kmh) ile sorun çıkarırmı motorcu çıkartmaz dedi ama size de bir sorayım dedim...????

Vedalar Zamansız olur...

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    bi motorcuya git hiç ugrasma bi kere yaptır yaparken dıkkatli incele ogrenırsın ve en fazla 5 milyon alır

sen dene bi parmak asagı yukarı oynaması lazım fazla olursa sorun var demektir
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi motorcuya git hiç ugrasma bi kere yaptır yaparken dıkkatli incele ogrenırsın ve en fazla 5 milyon alır

sen dene bi parmak asagı yukarı oynaması lazım fazla olursa sorun var demektir
    arkadaşım motorcuya götürdüm zaten bi önceki msjımda yazıyor motorcuda anlamadı

Vedalar Zamansız olur...

Zincir erken mefta olmuştur,değiştir geç bence, ön arka dişli 4+6 Tl zincir de 14 Tl yeni sordum. Hatta oringli tak komple zincir sesinden kurtul.
    Akortla sesin bir ilgisi olmamalı.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorcuya götürdüm zaten bi önceki msjımda yazıyor motorcuda anlamadı
    başka yere gotur sayın kardeşim akortun bozuk olması zinciri şıkır şıkır yapmaz kı yada arkadaşlar anlatmış yerını ordan yap bi parmak gerginlik payı vererek sık olacaktır muhakkak
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir erken mefta olmuştur,değiştir geç bence, ön arka dişli 4+8 Tl zincir de 14 Tl yeni sordum. Hatta oringli tak komple zincir sesinden kurtul.
    Akortla sesin bir ilgisi olmamalı.
    hocam olmadı dediğin gibi yapcaz

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)