Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sanki debriyaja basmadan vites atıyormuşum gibi ses çıkartıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    herkese merhabalar arkadaşlar. 2008 honda cbr 125 kullanıcısıyım motosikletim 6000kmlerde. iki üç gün önce hiç birşey yoktu fakat 1.vitesten 2ye geçirirken çok sert geçiyor hatta bazen geçmiyor boşa atıyor ve geçtiği zaman çok ses çıkartıyor sanki dişliler birbirine sürtüyor gibi bir ses hissediyorum debriyaja basmadan vites değiştirirmiş gibi yapıyor sizce sorun nedir? ve biraz önce hiç yapmadığı birşey daha yaptı tam 3e attım biraz hızlandım tekrar 2ye attı ve eve geldiğimde motosikleti temizleyeyim dedim su tuttum baya fakat egzoz hala aşırı sıcaktı çok fazla da gezmedim en fazla yarım saat gezdim. neler oluyor ben çözemedim bi sorun çıkmasa bari ya
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    dostum geçmiş olsun birazdan abiler ablalar (japoncular ) toplanır. bi çözüm bulmaya çalışırlar.bnm tek şüphelendiğim yag.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum geçmiş olsun birazdan abiler ablalar (japoncular ) toplanır. bi çözüm bulmaya çalışırlar.bnm tek şüphelendiğim yag.
    zafer sen elbet bir gün japon malı motor alırsın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim kardeşim inşallah sadece yağdır problem. inşallah yardım eden olur bakarlar inşallah topiğe

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hysoung var aklımda askerden geldikten sonra bakıcaz para durumuna göre artık tvs hysoung suzuki gsxr 600 para durumuna göre hangisi denk gelirse.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    büyük ihtimal debriyaj balataların bitmiştir. normal kullanımda 600 km de bitmez ama acemilik varsa yarım debriyaj kullanımından debriyaj balataları bitebilir

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    aslında acemiliği çoktan attım bu motosikleti kullanmadan önce de cbr kullandım çok ama ikinci el almıştım motosikleti acaba aldığım adam mı halletti balataları. aldığımda 4500 kmdeydi şu an 6300 kmde

Motosikleti
    debriyajda boş luk varmı

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.vitesden 2.ye geçerken o ses bendede var.
    Birkeresinde vites yükselttim gaz açtım vites düştü sanırım ama acemiligimden dolayı öyle bişey oldu sanıyorum.Benim motorda 6600'de

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajda boş luk varmı
    çok az var 1 cmden az

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.vitesden 2.ye geçerken o ses bendede var.
    Birkeresinde vites yükselttim gaz açtım vites düştü sanırım ama acemiligimden dolayı öyle bişey oldu sanıyorum.Benim motorda 6600'de
    bende yavaşça geçirince olmuyor ama hızlı geçirince cart diye ses çıkıyor o takıldı kafama normalde uzun yolda olmuyo mesela

Motosikleti
    o debriyajdaki boşluğu debriyaj manetinin ayarlama bağlantısını döndürerek ayarla çok çok az bi boşluk bırak ama 1 cm çok

Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok az var 1 cmden az

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 ----------

bende yavaşça geçirince olmuyor ama hızlı geçirince cart diye ses çıkıyor o takıldı kafama normalde uzun yolda olmuyo mesela
    Sanırım biz çok pinpirikliyiz.Ben her tıkırtıyı her sesi kafam takıyorum

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o debriyajdaki boşluğu debriyaj manetinin ayarlama bağlantısını döndürerek ayarla çok çok az bi boşluk bırak ama 1 cm çok
    ciddi mi? bana da öyle gelmişti başta bu kadar değildi sonradan gevşedi sanırım servise götürdüm çok boşluk var dedim adam bi sıktı şöyle yok o iyi dedi yolladı beni adi herif

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:14 ----------

Sanırım biz çok pinpirikliyiz.Ben her tıkırtıyı her sesi kafam takıyorum
    aynen ya sorma kardeşim artık servisteki adam kıl oldu bana her hafta ordayım mesela o ibrelerin ordan yüksek devirlerdeyken bi zırıltı geliyo onu çok takıyorum kafama sende de var mı o zırıltı

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kardesım gecmıs olsun pekı 3 4 5te durum nasıl? her vıteste duyuyormusun gacırtı?

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım gecmıs olsun pekı 3 4 5te durum nasıl? her vıteste duyuyormusun gacırtı?
    teşekkür ederm kardeşim sağolasın. yok her viteste olmuyo sadece 1 ve 2 de böyle diğerleri iyi normal geçiyor yumuşak şekilde

Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi mi? bana da öyle gelmişti başta bu kadar değildi sonradan gevşedi sanırım servise götürdüm çok boşluk var dedim adam bi sıktı şöyle yok o iyi dedi yolladı beni adi herif

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:14 ----------

aynen ya sorma kardeşim artık servisteki adam kıl oldu bana her hafta ordayım mesela o ibrelerin ordan yüksek devirlerdeyken bi zırıltı geliyo onu çok takıyorum kafama sende de var mı o zırıltı
    o zırıltı öndeki camdan geliyor o cıbırlarda kronikmiş benimde dikkatimi çekti o söktüm taktım biraz azaldı gibi
    Dediğin gibi bnm ustada kıl oldu Şanslıyım Mahallemde motor dükkanı var ama adam benden kurtulmak için yerini değiştircek

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    debrıyaj kolunun ayarına bı bak tam ayırmıyorsa sert gecme yapabılır.sorun devam ederse debrıyajı sıkan baskının ayar yapılması gerekıyordur.sol kapağı acarak baskıya ayar verdıreceksın.

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    o zırıltı öndeki camdan geliyor o cıbırlarda kronikmiş benimde dikkatimi çekti o söktüm taktım biraz azaldı gibi
    ben de lastik gibi bişey sıkıştırdım araya azaldı

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Arkadaşım,viteslerin kemikli geçiyorsa,durduğu yerde çalışırken vitesini boşa alamıyor veya gene duruken çalışır vaziyette vites değiştiremiyorsan %95 debriyaj balatan işi bitirmiş demektir...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debrıyaj kolunun ayarına bı bak tam ayırmıyorsa sert gecme yapabılır.sorun devam ederse debrıyajı sıkan baskının ayar yapılması gerekıyordur.sol kapağı acarak baskıya ayar verdıreceksın.
    bakalım bi yapalım babamla uğraşalım olmadım servise gidecez gene

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım,viteslerin kemikli geçiyorsa,durduğu yerde çalışırken vitesini boşa alamıyor veya gene duruken çalışır vaziyette vites değiştiremiyorsan %95 debriyaj balatan işi bitirmiş demektir...
    aynen söylediğin gibi oluyor değiştirmem gerekecek sanırım ne kadara mal olur peki bana bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)