Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mobilyette süper 52 yüksek devirde tıkanıyor yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha crhpton 110
    mobilytte süper 52 abi benim motoru çalıştırdığmda biraz ısınmasını bekliyorum fakat gaza sonuna kadar yüklendiğimde tıkanıyor karbıratör daha yeni sayılır memeleri söktüm tıkanıklık yok yerine tekrar taktım motorumu tekrar çalıştırdığımda aynı sorunu tekrar yaptı lütfen yardımmm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    motor sıcakkenmi yoksa sogukkenmi yapıyor birde buji denedinmi?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    silindirin üst kapak contasını (kaçırma ve hava yapıyor olabilir) ve bujiyi kontrol etmen gerekiyor sanırım, bir de deponu kontrol etmelisin çünkü mobiletlerde sık yaşanan problemlerden biridir bu, bir süre sonra bazı nedenlerden dolayı deponun altında pislikler birikmeye başlıyor ve benzinin fazla ihtiyaç olduğu yüksek devirlerde sorun yapıyor.
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Motosikleti
    Yamaha crhpton 110
    bu sorun motor sıcakken de yapıyor soğukkende bujiyi çok temizledim

kardeş büyük bi ihtimal karburatörden olması lazım benzın yetıstıremıyorsundur ucmaya heveslı deılsen karburotarle oyna derım memesini değiştir derim sorun çözülecektir

Motosikleti
    Yamaha crhpton 110
    silindir üst kapaktan hava kaçırmıyor bujinin tırnak aralığı iyi depom yarıdan az benzin var bide depoyu fullucem o zaman olacakmı bakalım inşallah olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

carbıratörü basınçlı hava ile temizledim carbıratör memelerine özenli bir şekilde taktım ama sorun aynı aynı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

motoru çalıştırdığımda hava ayar vidasını sonuna kadar sıktım sonra 2.5 tur sola çevirdim gazı tekrar sonuna kadar yüklendim aynı sorunu tekrar yapıyor

Motosikleti
    Yamaha crhpton 110
    saolun abiler sorun çözüldü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)