Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalışmıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Ramzey qm 250cc yeni motorum bu sabah çalışmadı.
    Yakıt dolu, acil durum butonu açık, ayaklıklar kapalı.
    Marşa basıyorum, çok güzel çeviriyor, fakat en ufak bir patlama sesi olmuyor.
    Boğmadan 4-5 denemeden sonra bekledim.
    Tekrar marşladım. Yine çeviriyor fakat ateşleme yapmıyor.
    Artık benzin kokmaya başladı ve orada bıraktım.
    1 haftalık motor nasıl olurda böyle yapar tahmin eden var mı?
    Servisi yakıt vanasını yedek depoya al, jikleyi çek öyle dene dedi.
    Eve dönünce deneyeceğim. Fakat ateşleme olmadıktan sonra işe yarayacağını sanmıyorum. Hani çalışır gibi olur da çalışmaz olayı değil.
    Motor hiç ateşleyemiyor. Sanki bujileri sökmüşsün gibi.
    Kabloları falan yokladım. Bişi olmadı.
    Böyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    bujıyi veya kabloyu söküp bir tornavida ile şase yapıp bas bakalım ateşleme armı eger yoksa jakları bi kontrol et kontağı çevirdiğnde ışılar yanmıyorsa kontak faliyet göstermiyorsa kontakta bir sorun vardır ateşleme falan hala yksa garati kapsamındaki servise götür haklarını savun birde motoru yıkadın mı eger öyleyse bir bekle mootr kurusun çalışır
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    dostum aldığımın ertesi günü bende yolda kalmıştım. aynı dediğin gibi marş basıyor fakat çalışmıyordu. benzin otomatiğinin tıkalı olduğu çıktı ortaya. yani karbüratörüne benzin gitmiyor olabilir. yapabiliyorsan otomatiği iptal edip direk bağla benzin hortumunu

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Musluk kapalı konumda değil dimi bende apache yi yeni aldığım zaman tam bilmiyordum yakıt kapalıymış bende bu motor niye çalışmıyor diyorum
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Farlar yanıyor. Arkadaşlar.
    Bujilerin üstü kapalı. Kapağı çıkarmıştım.
    Gömme bujiler anahtar lazım.tepeleri gözüküyor sadece...
    Bu sorunu çözmezsem uyuyamam.
    öğreneceğim tecrübe edeceğim.
    buradan yazarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujıyi veya kabloyu söküp bir tornavida ile şase yapıp bas bakalım ateşleme armı eger yoksa jakları bi kontrol et kontağı çevirdiğnde ışılar yanmıyorsa kontak faliyet göstermiyorsa kontakta bir sorun vardır ateşleme falan hala yksa garati kapsamındaki servise götür haklarını savun birde motoru yıkadın mı eger öyleyse bir bekle mootr kurusun çalışır
    evet iyi fikir.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    muhtemelen bujiye ateşleme gelmiyor buji kablosunu şase yapıp oluşan ark ı görmen lazım
    ark elektrik var ise benzin geliyomu ona bak karbürotör girişine bak
    benzinde geliyosa hava filtre girişine elini koyup marşa bass bikaç denem yap olmaza buji ıslakmı bak
    ıslaksa değiştir ıslak deilse yerine tak 1. veya 2. viteste vurdur bikaç deneme yap olmazsa yapacak bişi kalmadı tamirciye götür sargıların yanmıştırrrr
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

buji başlığı geçirmiyor sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)