Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egsoz Yeni Ama Şimdiden Ses Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    Arkadaşlar 85 model cg 125 im var. egsozum çürüdü ve 2 ay kadar önce egsoz aldım. son 2 haftaya kadar iyidi ama ses gelmeye basladı ilk ses gelmeye basladıgı zaman biraz gazladığım zaman kesilirdi yani ısınınca şimdi motor 1 saat çalışşsa hiç durmasa bile kesilmiyor ses bu sesi nasıl kesebilirim yenisini tekrar alamam büyük ihtimal yardırıcam ama yardırdıktan sonra nasıl gözükür nasıl ses çıkar bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wert_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı x_stormin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 85 model cg 125 im var. egsozum çürüdü ve 2 ay kadar önce egsoz aldım. son 2 haftaya kadar iyidi ama ses gelmeye basladı ilk ses gelmeye basladıgı zaman biraz gazladığım zaman kesilirdi yani ısınınca şimdi motor 1 saat çalışşsa hiç durmasa bile kesilmiyor ses bu sesi nasıl kesebilirim yenisini tekrar alamam büyük ihtimal yardırıcam ama yardırdıktan sonra nasıl gözükür nasıl ses çıkar bilmiyorum.
    Yardırıcam demekle ne kastediyosunuz bilemiyorum ama iyi bir egzozcuda içindeki elyaf kısım sağlamlaştırılınca ses kesilecektir iç taraftan açılan 2 adet ufak delikle hallediyolar
    Varmak Değil Yolda Olmak

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    yardıracam derken egsozu teker tarafından yada alt tarafından kesiyorlar içini acıyolar onarıyorlar

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    hiç bilen yokmu yaws ??

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı x_stormin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bilen yokmu yaws ??
    bilen olmazmı ya buyuk ihtimal egzos içindeki perden krııldı eger ki sorununa çözüm bulamassan bitane mondial uag 125 egzosu al tak bizzat gördüm çokta güzel olmus..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Benim motosikletimin egsozu da bisüre sonra ses yapmıştı ama giderdim ...nasıl mı ? egsozun Silindirden egsoz tüpüne kadar olan o kıvrık boru var ya işte o kıvrık boru iki kattır ,yani dışarıdan bakıldığında görünmez ama boru içinde ayrıca bir boru daha bulunmakta,makina çalıştığında ısınmanın etkisi ile bir miktar genleşerek dış boruya temas eder ve ses yapar .Aynı durum bi arkadaşımın da başına geldi .Bu sorunu bir tek civata ile giderdim .O kıvrın borunun nersinden hangi noktasından ses geliyorsa o noktaya 3 mm yada 4mm bir delik açtım ama sadece dış boruya ve o deliğe civata vidaladım taa ki içteki boruyu sıkıştırana kadar ...SONUÇ mükemmel olmuştu ama bi ara bu civata tekrar gevşedi ve bende bi punta kaynak ile sabitleyiverdim ..Hadi kolay gelsin.

Motosikleti
    Honda CG 125 1985 Model
    saolun arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)