Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bujim su alıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Merhaba benim aziz ve muhterem tutku kardeşlerim. ( nerden aklıma gediyse )
    Yağmurlu günün birinde yolda kaldım, bujin ıslanmış dediler , değiştirdiler (biraz da eskimiş)
    Sonra bidaha yağmur yağdı yine yolda kaldım. Bu arada kurumasını bekleyince çalışıyor ama sonra yine kala kalıyorum.
    Şimdi bunlar geçen sen oldu. Motoru yatırdım kış boyu , yazın kullanacağım içinde fazla önemsemedim.
    Bir süre önce motorumu çıkardım bakımını temizliğini yapıp kullanmaya başladım bir sorun yoktu. Ta ki dün yıkayıncaya kadar. Yıkadım sildim parlattım bir heves pazar gezmesi yapayım dedim.
    Yola çıktım 2-3 km sonra stop !
    Bir kaç deneme ve beklemeden sonra çalıştı .
    Şimdi yağmur yağacak diye korkuyorum valla , hava bulutlanınca stres yapıyorum.
    Ustaya gidince yaptıkları bişey yok anca değiştirelim diyorlar , bekleyip kuruyunca zaten çalışıyor. ( Bide bilmiş bilmiş konuşmuyorlarmı sanki ben yalan söylüyorum)
    YOKMU BİR ÇARESİ ....
    Motor ramzey 125
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Buji ıslanmaz. Silindir sıkıştırdığında orada 10-11 atm basınç var, yağmuru suyu oraya kendi gücü ile nasıl girsin ? . Buji kablosu , pipo veya distribütor su almıştır ondan çalışmaz, kabloları ve pipoyu değiştir, etrafını da bantlarsan bir daha su almaz.

Kurubuz un dediklerine ( Distribitör hariç ) katılıyorum.Ayrıca elektrik tesisat kablolarından bir tanesi bile su alsa aynı arızayı yapar.Yanlız kurubuz kardeş? Motosikletde distribitörün ne işi var? ßobinmi yazacaktında aklına gelmedi orasını sen biliyorsun ...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim aziz ve muhterem tutku kardeşlerim. ( nerden aklıma gediyse )
    Yağmurlu günün birinde yolda kaldım, bujin ıslanmış dediler , değiştirdiler (biraz da eskimiş)
    Sonra bidaha yağmur yağdı yine yolda kaldım. Bu arada kurumasını bekleyince çalışıyor ama sonra yine kala kalıyorum.
    Şimdi bunlar geçen sen oldu. Motoru yatırdım kış boyu , yazın kullanacağım içinde fazla önemsemedim.
    Bir süre önce motorumu çıkardım bakımını temizliğini yapıp kullanmaya başladım bir sorun yoktu. Ta ki dün yıkayıncaya kadar. Yıkadım sildim parlattım bir heves pazar gezmesi yapayım dedim.
    Yola çıktım 2-3 km sonra stop !
    Bir kaç deneme ve beklemeden sonra çalıştı .
    Şimdi yağmur yağacak diye korkuyorum valla , hava bulutlanınca stres yapıyorum.
    Ustaya gidince yaptıkları bişey yok anca değiştirelim diyorlar , bekleyip kuruyunca zaten çalışıyor. ( Bide bilmiş bilmiş konuşmuyorlarmı sanki ben yalan söylüyorum)
    YOKMU BİR ÇARESİ ....
    Motor ramzey 125
    aynı dertten bende 2 haftadır muzdaribim,bugün adam gibi bi tamirciye gitcem çünkü servise her gittiğimde motoru dahada kötü yapıyolar bide adamlar söyleyince en iyisini biz biliriz diyolar
    Her asker yeşil bereli olamaz

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tek silindir de olsa , 4 silindir de olsa hangi zamanda hangi sıra ile çakacağını ayarlayan bir sistem olması lazım. Buna ister distribütor de ister de başka birşey.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji ıslanmaz. Silindir sıkıştırdığında orada 10-11 atm basınç var, yağmuru suyu oraya kendi gücü ile nasıl girsin ? . Buji kablosu , pipo veya distribütor su almıştır ondan çalışmaz, kabloları ve pipoyu değiştir, etrafını da bantlarsan bir daha su almaz.
    Teşekkür ederim .
    Pipo ve kabloyu değiştireceğim.

ve

Avcılarda adam gibi işten anlayan bir servis bilen yerini söylerse sevinirim.
    Avcılar çevreside olabilir.
    küçükçekmece,parseller vs...
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Pipo nun lastigi su kaçırıyor veya pipo bakalitinde kılcal çatlak.Tahminim pipoyu degiştirince olay çözülecek.Bobin kolay ıslanabilecek yerde ise bence onuda kontrol et.Kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler