Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

12v6 amper akülü motora 12v7 amper takarsak ne olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar benim akümü usta kırdı,Bursada Mesut usta denen bir kişi vardır ki sakallıdır,giderseniz aman diyeyim gitmeyin uluyolda su motorcusunun dükkanında tamir edilen motordan ne hayır gelir.Eskisi 6 amperdi yeni akü alacağim dedim 7 amper taksam sorun olurmu olmaz dedi.Aldım bende sonra park tesisatım yandı stoplar ve farlar calişmio.Götürdüm yanmış dedi.Sebebi 7 amper akü almammı yoksa ustadan kaynaklı bir sorunmudur.Ona göre bunu ustayla konuşucam.Cok acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Aküden Olmaz Benim Motorumda Orjinali 6 Amper İken Ben 9 Amper Kullanıyorum.. Sorun Elektrık Tesısatından
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Evet aküden değildir. Sorun sigortada olabilir

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    devrenin ihtiyacı 6 amper ise , istersen 100 amper tak devre yine 6 amper çeker
    fazlası olmaz. Ama kısa devre falan var ise birşeyler zarar görene kadar yüksek akım
    7amper ise 7 den bile yüksek olabilir akünün dayanımına bağlı olarak akım çekersin .
    Sonuç hüsran . sen o tamirciyi değiştir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    amperin yüksek olmasının bi zararı olacağını sanmıyorum benim motorda orjinal 12 volt 9 amperdi marşa 2-3 kez bastınmı bitiyodu yerine 12 volt 18 ampper taktım 2 yıldır kullanıyom

Motosikleti
    GT250R
    bu ustayı allah bildiği gibi yapsın.Sigorta koymamış daha ilk yola çıktığımda patladı herşey.Aman diyeyim bu ustaya gitmeyin aman .Cok teşekkürler bilgileriniz icin
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı Madv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ustayı allah bildiği gibi yapsın.Sigorta koymamış daha ilk yola çıktığımda patladı herşey.Aman diyeyim bu ustaya gitmeyin aman .Cok teşekkürler bilgileriniz icin

burada net olmayan şeyler var .

adam aküyü kırdı .. tamam
    6 amper yerine 7 amper taktınız .. tamam
    buraya kadar sorun yok . takılır.
    9 amperde, 12 amperde olurdu. problem yok.

ee sonra ?
    daha ilk yola çıktım patladı herşey demişsin
    neden patladı ?
    sigorta yok diyemi ?
    ne sigortası ? akü çıkışındaki sigortamı ?

diyelim sigorta olsaydı ne olacaktı, sigorta atacaktı ,
    peki sigorta neden atar ? bir sorun veya kısa devre olduğu zaman,
    işte bende onu soruyorum, sorun ne ?
    sorun sigorta olmaması değilki, asıl problemi merak ediyorum .

Motosikleti
    GT250R
    Asıl problem,sinyallerim yanıyor ama stop ve far yanmıyor.Arka frene basıyorum,müşürden dolayı arka stop yanıyor.Ama parkları acınca normalde yanması gerekirken yanmıyor.Farlarım hiç yanmıyor.Gittim ustaya açtı baktı kablolar erimiş.Sigorta olsaydı sigorta atacaktı

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    genelde kısa devrelerde rölelerin kontakları yapışır , sinyaller den eğer röle kısa devre üzerinde ise yapışıp kalmıştır . Deyip uzuyorum

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Volt akunun akimi Amper ise akunun omrudur. 1 amper ile tessisat yada sigorta degistirmene gerek yoktur. 7 amper akuye ampul baglarsin 12 saat gider ama sis lambasi baglarsin 10 dk gider. Buna nazaran 18 amper bi akude 12 saat gider sis lambasi. Yeterki o isi ve direnci tasiyacak tessisatin olsun.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)