Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nedir bu tamircilerden çektiğim..

Motovento
    REKLAM ALANI

önüne gelen boyayıp fahiş fiyat çekmekten başka bişe bilmiyor sanırım arkadaşlar..hani dürüstü de yoktur demiyorum ama altı yağ damlatır şekilde bile teslim edip 250 lira fiyat çekmeyi sonra telefonda pişkin pişkin üste çıkmayı çok iyi biliryorlar..4 saatlik işi iki günde bitmez bu deyipte fiyatı yüksek söyleyenler..ben garanti veriyorum abicim deyipte motorun anasını ağlatanlar..

yiterr yaa yiterr artık..

tamam beğenmezsen servise git diyenler olacak ama onuda beğenmiyorum fahiş fiyatlardan biliyosunuz..
    tamir takımlarını alıp artık kendim girişicem valla..sanayi esnafını benmi doyurucam arkadaş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bayağı kızdırmışlar sizi müşteri her zaman haklı değildir ama haklısınız.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    verilmişti
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    verilen neydi motor neydi biraz konuyu açıklarmısın arkadaşım cunku boya işinde cok oalylar dönüyor burdaki bir ss boyadılar ki boya demeye bin şahit lazım adamdan 500 tl aldıkları gb boya bozulmaya başlamıştı. aynen arkadaşın dediği gb boya işini bilen bilmeyen yapıyor.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    kawasaki 250r 2010
    allah kimseyi tamirhaneye usta eline düşürmesin arkadaşa katılıyorum düzgün usta bulmak çok zor , servislerde aynı bi farkı yok hemde kazık ben sıfır aldım motoru 2 ay oluyo nerdeyse ilk bakıma götürdüm oda garantiden düşmesin diye bida töbe kendim yaparım herşeyini.arkadaşlar yag degiştirme filitre degiştirme bakım olaylarını kendiniz yapın zor bişey degil boşuna cebinizden para cıkmasın

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ne kadar istediler ilk bakım ucreti ? kawasaki li dostum..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    kawasaki 250r 2010
    120 tl verdim filitre ve yag degişti okadar ben o paraya arabamın bütün filitrelerini ve yagını degiştiriyorum

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verilmişti
    katılıyorum:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Regal Raptor
    RunemagicK bu konu sana biryerden tanıdık geldimi )
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

al benden de o kadar
    şu motor servislerinin güvensizliğini kontrol altına alınması lazım
    hiçbir açılklama yapmadan tekel gibi 5 kuruşluk parçayı 10 katına takıyorlar
    bence bu servislerin iyisinin kötüsünün belli olması için büyük bir tartışma formu açılmalı
    belki bölge bölge il il iyi servis kötü servis bildirmeli

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RunemagicK bu konu sana biryerden tanıdık geldimi )
    gelmez olurmu
    bu tarz olaylar hep oluyor ama arkadaş keşke detay verseydi başına ne geldi diye
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

250 lira tamir ücreti verdim ve sonra tamircinin yağ değişim vidasını sıkarken çatlatıp bir macunla yapıştırdığını farkettim,çık işin içinden çıkabilirsen..sanayide birkaçgün uğraşıp tekrar bir 250ye maloldu bana..konu motosiklet olunca müşteri değilde ustalar herzaman haklı oluyor..daha neler neler..
    daha çok verilecek gibi görülüyor bu konu,bu tamirciler böyle giderse..
    hani dürüst olsalar içim yanmaz..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Seninki de birşey mi. Sözüm ona "yetkili servise" motorumu bırakıp akşam aldım. Akşam eve dönerken bir de baktım benzin rezerv lambası yandı, şaşırdım daha yeni benzin almıştım. Benzin alınca tripmetrelerden bir tanesini sıfırlarım herzaman. Gidip depoyu doldurdum , bir hesap yaptım benim motor 100 km de 9 litre yakmış gözüküyor, mümküm değil 4,5-5,5 litre arası yakar her zaman. Hesabıma göre 2,5 litre benzin çekmiş şerefsizler. Bir pet şişeyi doldurdu herhalde. Bunda sonra bakımları da kendim yapmayı düşünüyorum. Bozulursa bakacağız bir çaresine.

benim motoru kapatırken benzinle içini yıkarız dedi temiz olsun diye..tamam dedim,sonra depo rezervde dahil boştu bide beş lira benzin parası yazmış ben koydum diye..6-7 litre benzin gitti diyo yıkamak için,gusul abdesti aldırdı heralde motora... 30 lirada benzinden kitledi..

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninki de birşey mi. Sözüm ona "yetkili servise" motorumu bırakıp akşam aldım. Akşam eve dönerken bir de baktım benzin rezerv lambası yandı, şaşırdım daha yeni benzin almıştım. Benzin alınca tripmetrelerden bir tanesini sıfırlarım herzaman. Gidip depoyu doldurdum , bir hesap yaptım benim motor 100 km de 9 litre yakmış gözüküyor, mümküm değil 4,5-5,5 litre arası yakar her zaman. Hesabıma göre 2,5 litre benzin çekmiş şerefsizler. Bir pet şişeyi doldurdu herhalde. Bunda sonra bakımları da kendim yapmayı düşünüyorum. Bozulursa bakacağız bir çaresine.
    ikinci seçeneğide düşünsen belki gezdiler ? herşey olabilir

Benzin çekmeyi boyacılar bile yapıyor, benzinle boyuyorlar galiba üçkağatçılar.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Katılıyorum kardesım malesef bızım esnafımızda adam gıbı adamda var üçkagıtcıda kıme guvencenı sasısıryor ınsan benım yasadım yerde servıste yok mecburen ustalara emanet edıyoruz Artık benzınmı cekerler baska bıseymı yaparlar allaha emanet
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

herkesin yaralı olduğu konulardan biri bu usta problemi..şöyle adam gibi standartlaşmış kurumsallaşmış fiyatları sabit dükkanlar açılsa da bu dertlerden kurtulsak..

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    ben motorlarımı kendim tamir ederim 1 yıl motorcuda çalıştım birkaç defa söküp takınca sorunu anlıyorsun birde ana şaft milinin bilyesi dağılmıştı hani ben yapmıyım dedim çalıştığım abinin yanına gittim motoru söktürdü ve 1 hafta toplamadı yardımcı oluyum diye 1 hafta sonunda yine kendim topladım o yüzden kendi işini kendin yapcam motorcuya motor bıraktın mı parçan eksilir benzinin gider sallanırsın:D
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ben Artık Ustayım Motoru Bozulan Beni Arıyor Yakında Sarı Renk Tepe Lambası Takıcam (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)