Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selam diyerekten soruya giriyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun JL 250-5
    Selam arkadaşlar forumda yeniyim bu ilk msjım dün 2. el bir Jinlun jl 250-5 aldım motor 3000 KM de 2008 model aldığım kişiyi uzaktan da olsa tanıyordum motor bir yıl kadardır yatıyordu size sormak istediğim şey motorda ne gibi teknik değişiklikler yapmalıyım, şu anlık buji, fren balata, arka teker değiştirmeyi düşünüyorum ve yağmur aldığı için bazı metal aksamları ufaktan paslanmaya başlamış buraya bir pasta cila gerekiyor... akü sağlam gibi duruyor dün çalıştırdım bir kaç denemeden sonra çalıştı motoru daha güvenli hale getirmek ve performansını arttırmak için neler yapabilirim ? yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    genel bir bakım yaptırabilirsin. yağını değiştir derim. filtrelerine bi bakılır. zincir ne durumda, paslı mı, gevşek mi onada bakmak lazım.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Jinlun JL 250-5
    bugun konuştuğum bir motor tamircisi bana bujisini kaliteli bir buji ile değiştirirsem motorda performans artışı olabileceğini söyledi bu konu hakkındaki fikrinizide öğrenebilirmiyim acaba ? ve kalite olarak önerilebilecek iyi bir buji markası varmıdır ?

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Kaliteli buji tabikide iyidir, Takmanızı tavsiye ederim yağını castrol kullanırsanız iyi olur. Hava flitresinin durumuna bakın,durumunuz varsa değiştirin. Zincir bakımını yaptırın. Akünün durumu iyiyse sorun yok. Bu arada hayırlı olsun.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Yağı bujiyi değiştir hava filtresini değiştir motora binmeden önce 15 dk rolantide çalıstır dursun öyle
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Öncelikle motosikletin hayırlı olsun ,Allah kaza bela göstermesin.Diğer arkadaşların da dediği gibi kaliteli bir buji tak, hava filtreni temizlet yada değiştir,kesinlikle yağını değiştir ,lastiklerin ne durımda ? çatlak var ise tehlikeli olur ,frenler ne dorumda?zira ikinci el ve yatan bi motosiklet olduğu için ,gaz ve debriyaj telleri de gözden geçirilmesinde fayda var,bide motosikletinde koruma demiri yoksa tak derim ...HAYIRLI SÜRÜŞLER .

Motosikleti
    Jinlun JL 250-5
    verdiğiniz bilgiler içi teşekür ederim arkadaşlarımdan biri bodrumdaki jinlun servisinin gayet iyi oldugunu söyledi tesadüf o ki servis ustasını tanıyormuşum bodrum küçük yer, yarın motoru komple bakıma sokacağım

lastikleri sağlam hemde beklediğimden daha çok
    yarın için

yağ değişimi,
    karbüratör temizliği,
    buji değişimi,
    fren balataları değişimi,
    debriyaj fren ve gaz telinin gözden geçirilmesi gerekiyorsa değişmesi
    gibi şeylerden başlayacağım

yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekürler

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Hadi kolaygelsin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler