Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor yalpa yapması ?

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi akşamlar herkese bugün scooter ramzey star 150 motorumla biraz gezintiye çıktım toprak dik bir yoldan çıktım çıkarken hiç bir sorun yoktu indikten sonra sanki motor hafiften yalpalamaya başladı ayrıca ön disk ten fren yapınca sürtme çıck gıyk gibi daha önceden gelmeyen sesler gelmeye başladı acaba bunların nedenleri nedir inerken full fren yaparan indim ön arka ayrıca motorda 2 kişiydik (toplam 200 kg ) + 120 motorun kendi ağırlığı vardı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    yalpalama olayı asfaltın seklinden de olablilr. mesela bazı otoyollarda kasis olduğundan direksiyon yalpa yapar...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalpalama olayı asfaltın seklinden de olablilr. mesela bazı otoyollarda kasis olduğundan direksiyon yalpa yapar...
    evden çıkıp 10 km asfalt yolda gittim bahsettiğim yere çıkıp indikten sonra aynı yoldan döndüm bariz bi değişim hissettim yani yol aynı yoldu acaba vida falan gevşemiş olabilirmi yada jant yamulmuş olabilirmi birde eğer fren balatası yandı ise ondan kaynaklanabilirmi (buna pek ihtimal vermiyorum çünkü sürtmüyor boşta rahatlıkla dönüyor ön teker)

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    320kg azmı kardeşim ucuz kurtulmuşsun. hıc scooterla bozuk bi yolda o kadar agırlıkla inilip cıkılırmı?frenle ındıysen fren balataların bıtmıstır dısklerın cızılmeye basladıgı ıcın gelıyor o sesler ayrıca yalpalama bi çok sebeble yapar jantların agırlıga dayanamayıp bozuk yolda egılme yapmıs olabılır.hemen yenı balata caktır,ustan baksın jantlara öyle binme sakın yarın mutlaka götür gecmıs olsun..

Lastik havası inmiş ve sen bunu geç farketmiş olabilirsin.Arka salıncak burçların deforme olmuş olabilir.Düz ve makul bir egimde yol boşken ellerini bırakıp düz gitmeye çalıştıgında bariz bir tarafa çekiyorsa mesnet ayarların kaymış olabilir.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    2 kişi 200 kg miydi? maaşallah vallahi...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Gıcırtılar diskin ve balatalarının tozlanmasından olabilir normaldir. O şekilde fazla kullanma yıkamanı öneririm. Crosslarda balatayı katleden en büyük etkendir ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

2 kişi ağırdık bayağ :D

yarın hemen servise gideceğim buraya danışmamın sebebi ustanın bana gereksiz masraf açmasının önüne geçebilmem acaba bana pahalıya patlarmı

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bana kalsa motorun çinliyse ve elin alet tutuyorsa hiç gitme ustaya her yerini güzelce sık.(Düzenli olarak) Ben her gıcırtıdan ustaya gitsem dükkandan çıkmamam gerekir
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ön taraftan yalpalama yapıyorsa ön amortisörlerde sorun olabilir.
    Genel olarak yalpalama özellikle de gazı bırakınca oluyorsa arka frenin kampana yaylarından biri fırlamış kırılmış olabilir. Yeterince güç vermeyince kendi kendine hafir sıkma yapıyordur
    Sarsıntıdan egsoz boğazı kırılmış olabilir. Ki çin motorlarında en çok olan şey. Motor içindeki gazı atamayınca boğulur ve sürekli gazda değişiklik yapıyormuş hissi verir sen de bunu yalpalama olarak algılıyor olabilirsin.

Hepsi tecrübeyle sabittir. Kolay gelsin.
    Garanti devam ediyorsa servise sarsıntıya girdiğini fln söyleme. Egsozdan falansa garanti kapsamına giriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler