Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yakılacak motor varsa o da benim motordur.

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Arkadaşlar daha önce bu konu hakkında cok konu açtım ve bastan anlatıyorum.dedeikleriniz yaptım geriye ne kaldı

motorumun silindiri pistonu üst kapağı sübabları değişti.hepsi orjinal olarak takıldı .değişmesinin nedeni sübab kesmesinden dolayı bu parçaları dağıttığı için

SORUN=motor 8 bin devri geçmiyordu kesici gibi bişey oluyordu normalde motor 10 bn devir

sente ayarı dendi yapıldı sübab ayarı denildir yapıldı.sübablar eğri denildi tekrardan hem emiş hem egzos sübabları değişti tekrar takıldı. artık 9 bin devire kadar neredeyse geliyor ama 10 bin devire gelmiyor.biliyorum çok sart değil ama hep aklıma takılıyor neden acaba kafayı yiyeceğim

göstergedendr dedim 3 tane ibre denedik onlarda da aynı 8 bn devirde kesiliyor cdı denedik hala aynı
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Motorun daha önce 10000 çevirdiğine eminmisin
    Poturdak

Enes naber
    Enes son olarak karbüratörünü bir büyüğü ile değiş olmazsa ben gelip yakacağım artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Motorun daha önce 10000 çevirdiğine eminmisin
    10600 çeviriyor yanlış hatırlamıyorsam

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    enes benle iletişimde ol sana bi kaç gun için kesin bi çözüm vereceğim ama bekle kesin olmasada sorunu çözebiliriz yalnız bana su anki motrun üstündekileri tam oalrak söyle su ankiler yaptıgı devir eskiden takılı olan lar devir...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes benle iletişimde ol sana bi kaç gun için kesin bi çözüm vereceğim ama bekle kesin olmasada sorunu çözebiliriz yalnız bana su anki motrun üstündekileri tam oalrak söyle su ankiler yaptıgı devir eskiden takılı olan lar devir...
    150 cc silindr piston üst 150 üst kapak 150 sübab var kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes naber
    Enes son olarak karbüratörünü bir büyüğü ile değiş olmazsa ben gelip yakacağım artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

10600 çeviriyor yanlış hatırlamıyorsam
    iyilk abi ya ne olsun motor hep aklıma takılıyor.abi en sonunda 125 di sübablar 150 yaptık onlarıda 8 bnde kesilirken artık 9 a yaklaşıyor hal a sorun çözl medşi delircem abi ya
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc silindr piston üst 150 üst kapak 150 sübab var kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

iyilk abi ya ne olsun motor hep aklıma takılıyor.abi en sonunda 125 di sübablar 150 yaptık onlarıda 8 bnde kesilirken artık 9 a yaklaşıyor hal a sorun çözl medşi delircem abi ya
    enes demekki 8binde kalması kesici değilmiş. ses kesici sesine benzer ama kesici az daha farklıoluyor.

senin sorunun karbüratör. yüzde90

karbüratöre pislik kaçarsa aynısı olur. hava filtresi tıkanırsa aynısı olur. birde sizin 125 liklerin karbüratörü benim 150 liğinkinden az farklı çalışıyor. hemde karbüratörün borusu az daha dar sizin motorda. sen bir büyük karb tak bak nasıl çeviriyor

şöyle düşün yakıt gelmezse nasıl çevirecek motoru. subapları büyütünce biraz daha verimli yandığı için rahatlamaası da yakıtın yetersizliğine işaret ediyor

karb değişirken hava filtresini takmadan bir dene

Motosikleti
    enes demekki 8binde kalması kesici değilmiş. ses kesici sesine benzer ama kesici az daha farklıoluyor.

senin sorunun karbüratör. yüzde90

karbüratöre pislik kaçarsa aynısı olur. hava filtresi tıkanırsa aynısı olur. birde sizin 125 liklerin karbüratörü benim 150 liğinkinden az farklı çalışıyor. hemde karbüratörün borusu az daha dar sizin motorda. sen bir büyük karb tak bak nasıl çeviriyor

şöyle düşün yakıt gelmezse nasıl çevirecek motoru. subapları büyütünce biraz daha verimli yandığı için rahatlamaası da yakıtın yetersizliğine işaret ediyor

karb değişirken hava filtresini takmadan bir dene
    abi karbüratör memelerini 150 lik yapsak nasıl olur

abi karbüratör memelerini 150 lik yapsak nasıl olur
    o da olabilir.

denemek için tamircide 5 dk lığına bir 150 lik karbürtörüyle dene ama bu sefer olacak tır

olursa karpuz kesecen mi

Motosikleti
    o da olabilir.

denemek için tamircide 5 dk lığına bir 150 lik karbürtörüyle dene ama bu sefer olacak tır

olursa karpuz kesecen mi
    abi kargoyla yolarız o önemli değil.öne 17 attım artık 10 bini geçerse arkaya 38 de atacağım
    eskiden 15-41 di şimdi 17-41 eğer 10 bni geçerse arkayıda 38 yapcam 17-38 olucak bak ozman nasıl uzuyo

Motosikleti
    enes sen birazda motorun cigerini aldın ondandır karburatör hiç denedinmi 150 liğe cevirmen cok ii olmuş bende büyük ihtimal yaz sonu yapıcam ama limit 150 geçmiceksin abi daha fazlasını zaten bizim motorlar kaldırmaz

abi kargoyla yolarız o önemli değil.öne 17 attım artık 10 bini geçerse arkaya 38 de atacağım
    eskiden 15-41 di şimdi 17-41 eğer 10 bni geçerse arkayıda 38 yapcam 17-38 olucak bak ozman nasıl uzuyo

inşallah bu sefer olur . tam performans alamayınca moral düşüyor.

ama düzelirse iyi olur.

Motosikleti
    hızhız dedin şimdide ugraşıyosun :( bütün emek boşuna gitti bi tonda para :(

Motosikleti
    hızhız dedin şimdide ugraşıyosun :( bütün emek boşuna gitti bi tonda para :(
    bana 220 tl ye mal oldu ayrıca burada breton yaptı bzm usta 200 lük 17 34 dişli var 160 görüyo araba ibresiyle

Motosikleti
    ne gerek var gözüm ya cidden ben aşırı hız isteseydim (çunku deliyim bi yere girerim) daha hızlı bi moto alırdım ama onalrda hem işime gelmez hemde dediğim gb bi yere girerim kesin... ha senin motor 150 yapmak mantıklı dogal basit ve fazla masrafı olmaz.. ama daha üstüne cıktıgı zaman hem cebine hem mootruna hemde kendine yazık umarım anlatabilmişimdir...

Motosikleti
    ne gerek var gözüm ya cidden ben aşırı hız isteseydim (çunku deliyim bi yere girerim) daha hızlı bi moto alırdım ama onalrda hem işime gelmez hemde dediğim gb bi yere girerim kesin... ha senin motor 150 yapmak mantıklı dogal basit ve fazla masrafı olmaz.. ama daha üstüne cıktıgı zaman hem cebine hem mootruna hemde kendine yazık umarım anlatabilmişimdir...
    anladım dostum daha önce rahmetli bi arkadaşla aşağıdaki motoru tasarlamıştık rx 115 98 model biz bunu rx 135 king e çevrdik çelik 135 krank ve piston attık düzyolda 170 görüyordu net tam bir ölüm makinası sattık 3.200 e adam 1 ay sonra kaza yaptı suan şase si 5 yerden kırık

Motosikleti
    su arka amatisördeki şeylerden bulursam bende alıcam.allah rahmet eylesin... artı biliyosun biz biraz agresif kullanıyoruz birazda apachi bize hız gelmez. allah korusun erken yaşta öbürkü tarafı ziyarete gitmeyelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:51 ----------

iyi buji eritmiyo bunlar 350 still ile iki defa buji erittim 185 km/h

anladım dostum daha önce rahmetli bi arkadaşla aşağıdaki motoru tasarlamıştık rx 115 98 model biz bunu rx 135 king e çevrdik çelik 135 krank ve piston attık düzyolda 170 görüyordu net tam bir ölüm makinası sattık 3.200 e adam 1 ay sonra kaza yaptı suan şase si 5 yerden kırık

bu motorun sahibi ölmüşmü

daha önce de çok kondu bu siteye bu moto seninkilerden hariç

arada bir iğrenç kaza videoları izleyip yavaş kullanmaya başlarım . iyi oluyor

Allah rahmet eylesin

Motosikleti
    bu motorun sahibi ölmüşmü

daha önce de çok kondu bu siteye bu moto seninkilerden hariç

arada bir iğrenç kaza videoları izleyip yavaş kullanmaya başlarım . iyi oluyor

Allah rahmet eylesin
    abi motoru sattı arab aaldı honda civic dohc motrlu arabayı kaydırdı karsıdan gelen briyle carpıştı rahmetli oldu 3 ay oldu vefat edeli çok üzüldük antalya ilçelerinden çok adam toplandı cenazeye

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    abi motoru sattı arab aaldı honda civic dohc motrlu arabayı kaydırdı karsıdan gelen briyle carpıştı rahmetli oldu 3 ay oldu vefat edeli çok üzüldük antalya ilçelerinden çok adam toplandı cenazeye
    Accordla kaza yapan Japonun değildi dimi ???
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Accordla kaza yapan Japonun değildi dimi ???
    bu civic hatcback arabası vardı termessosun girişnde aza yaptı golf ile

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler