Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balata Sorunu Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151rs
    ARkadaşlar benim 151rs motorum var.ARka balata yeni takdırdım.Ama BAlatadan cok kotu bı ses gelıyor balatayı cızıyor.bunun sorunu ne olala bılır

Yardım!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arka fren kampana mı?eğer öyleyse yayları kampanaya sürtünce o sesi yapar.kırılma yanlış takılma v.s sebepleri vardır.yada çoook adi taş gibi bir balata takılmıştır.

Motosikleti
    gt250comet
    kampanada hava yağmurluysa sanki bişey çiziliyormuş gibi gürültülü bir ses geliyor frene basıldığı zaman, bir kaç basıştan sonra düzeliyor ama, sendeki durumda böyle bir şey olabilir mi

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadasım 151 ın arka frenı dısk.dıskı kontrol ettır cızılmısse degısmesı gerekebılır.en ıyı balatayıda taksan yer balatayı fren ıyı tutmaz,ses yapar.fren dıskı 20 lıra yenısıyle degıstırıver sorunun cozulur.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı sıyah151rs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar benim 151rs motorum var.ARka balata yeni takdırdım.Ama BAlatadan cok kotu bı ses gelıyor balatayı cızıyor.bunun sorunu ne olala bılır

Yardım!!!
    İyigeceler...
    Balata değişimini kaç km'de gerçekleştirdiniz? Örneğin 10.000km ve üzerinde balata değişimi (kaçıncı olduğu önemli değil) yapıldığı halde kampana yada diskler kontrol edilmediyse, zaman içinde orantısız aşınan disk yada kampana yüzeyi, yeni balatanın bir noktadan temas etmesine neden olur. Buda ses kaynağıdır. Ayrıca kullanılan balatanın çok sert oluşu da ses ve çizilmelere neden teşkil eder. Ne yazıkki piyasadaki balatalar biraz kalitesiz. İyi bir marka yada "çakma balata" denilen (mevcut balata sacı üzerine yumuşak malzemeden balata malzemesi çakılması işlemi) tipte balata kullanmanızı öneririm. Tabiki....öncelikle kampana yada diskinizi kontrol ettikten sonra....
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Mondialin orjinal parçası naylon içinde ve üzerinde mondial yazıyor. Alacağın disk orjinal parça olsun. Arka frende bende sorun yaşadım, orjinal parçayla şimdi çok iyi.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    151rs
    Evt Balatayı 20 tl aldım adi olması imkansız gıbı gelıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:09 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren kampana mı?eğer öyleyse yayları kampanaya sürtünce o sesi yapar.kırılma yanlış takılma v.s sebepleri vardır.yada çoook adi taş gibi bir balata takılmıştır.
    arka fren disk Arka Disk azcık egledik ama gene gecmedi

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Balatanın durumu nasıl balata varmı balata varsa ses yapıyorsa balatanın kendisinden yapıyor bunu balata spreyi ile halelde bilirsiniz tamirciye gidin balata spreyi sıkar...
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    balata ile diskin arasına taş girmiş olabilir. yada balata düşmüş olabilir, nede olsa yapıştırma. bir bak bakalım balata üzerinde duruyor mu. eğer düşmüşse metal metale sürtüyordur. ses ondan olabilir.

abicim bende de 151rs var. o sese alışıyosun. anladığım kadarıyla sen daha yeni kullanmaya başlamışsın. o ses sinir eder adamı çok iyi bilirim. balatan iyi olsun sprey falan hikaye. balatan ve diskin iyi ise halen ötüyosa yapacağım bişi yok valla ya da ben bulamadım.
    zaman zaman susar , bazen de öter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler