Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kışta Motor Çalışma Sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Arkdaşlar ben motoru kışta bir hafta arayla çalıştırmaya çalışıyorum fakat bugun aküm bitti.. ayaktan falanda çok zor çalışıyo hatta hiç çalıştırdığımı hatırlamıyorum kışta ayaktan.. napmam gerek ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

takviye yapman gerek

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    akü sarj ettir, gerekiyorsa değiştir.

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    Marş pedalın eğer bozuk değilse... hızlı hızlı 10-15 kere aban pedala ancak çok sağlıklı bişey olduğunu söyleyemem orda ki dişlilere epey zarar verebilrisn. Git temiz bi akü al derim.

sen takviye yap motor çalışınca akü kendi şarj olur

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    aküyü şarj ettir veya bozuk ise değiştir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    arkdaş 10-15 kere demiş ama ben pedaldan 75-80 kere basıyorum en az arada marşdanda basıorum.. öyle öyle en sonunda alıodu.. hal böyle olunca artık akü dayanamayıp bitti.. çin malı ztn orginal aküsü.. sizce bu kadar zorlaması normal mi haftadan haftaya çalıştırıyorum mesela kışta.. ?

maerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-03
    Akü tamamen boş mu yoksa frene basınca zayıf da olsa stoplar yanıyor mu? Bende de 125 zn var, aküsü zayıfken dediğin gibi soğuk havada çalışmıyordu, çalıştırmadan önce 3 - 4 kere gazı yarıdan fazla aç - kapat, marş pedalına da oldukça şiddetli basınca çalışıyordu benimki. Yukarıda da yazmışlar dişlilere zararlı olabilir, acil bir işin yoksa takviye ettirmen daha iyi olur bence.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    takviye derken biraz daha açabilirmisiniz ?

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Blackbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    red bull
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    MT-03
    aküyü şarj ettirme anlamında söyledim. Herhangi bir serviste yaptırabilirsin. Akü şarj adaptörleri de satılıyor fiyatının uygun gelirse tabi daha avantajlı olur. Son haftalarda forumda konuşuyorlardı linki:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-adaptoru.html

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    yok ben en iyisi aküyü değiştiriyim 125 zn ye uygun bi akü tavsiye edebilcekmisiniz çin mali haricinde..

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    araba varsa etrafında arabayada bağlayabilirsnn bitmiş olan aküyü .ayrıca 75-80 kere herseferinde uğrasacağınaa deymez kıy 40-50 liraya kafan rahatlasın

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Aküyü sök, eve götür, bir gece evde tut. Akü soğukken yeterli akım üretemez. Biraz ısınınca akım seviyesi yükselir. Sonra tekrar motora tak. Motoru çalıştırmayı dene. Hala inatla çalışmıyorsa yeni akü alman gerekecek. Çalışırsa 15-20 dakika çalışır halde bırak.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    ya zaten her çalıştırdığımda 15 dk falan bırakıodum kendi haline ama bitti.. sonunda.. zaten söktüm yanımda şuanda akü :D :D ama camdan aşağıya sallayasım var o derece ben yeni akü almak istiyorum.. ? ne önerirsiniz ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yeni akü...
    parana kıyabilirsen yuhasu al derim..
    ömürlük kullanırsın...

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    ya zaten her çalıştırdığımda 15 dk falan bırakıodum kendi haline ama bitti.. sonunda.. zaten söktüm yanımda şuanda akü :D :D ama camdan aşağıya sallayasım var o derece ben yeni akü almak istiyorum.. ? ne önerirsiniz ?
    yuasa diyecemm :D ama fiks herkesin bildiği bişey. sen en iyisi içi temiz temiz h2so4(sülfirik asit) le iş gören bi akü al azaldı mı içindeki sıvı git benzinlikten dolddurt hemen :D yanii yuasa bosch uğur mondial vs.
    Ama jel akülerden uzak dur bence içinde ki jel daha pahalıya gelir doldurması vs. Ayrıca kuru da 2 sene ömrü varsa da 1 sene dediğim benzınlıkte doldurmak suretiyle 1 sene daha uzatabılırsın ömrünü

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    çin istemiyorsan bosch yada yuasa alıcaksın. en babaları bunlardır. akünün genişlik yükseklik falan ölç cetvelle yaz bi kenara, amperini de öğren. internette tonla site var akü satan uygun ölçülerde ve amperde al bi tane.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    şuanda ki guyue die bişi zaten.. allah düşürmesin bida ya :D bide şeyler oluomuş içindeki su değilde jel şeklinde kaynatma yapmaması için.. ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

boyutu 8.5x15 12v 6Ah

Motosikleti
    MT-03
    15 dk rolantide çalışarak sağlıklı şarj olacağını sanmıyorum. Bunun yerine 15 dk sürerek daha iyi şarj edebilirsin. Arada bir çalıştırılan motorun daha da uzun şarja ihtiyacı vardır. Akü için şuraya da bak istersen:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ngi-marka.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)