Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

8-9 Aydır Yatan Yamaha 100 Bws

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Motor 8-9 aydır yatmakta. Aküsü falan herşeyi bitik. Marş yaptığımda çalışmamıştı üstemememiştim motorum var diye. Şimdi çalıştırmak istiyorum. Aküsünü şarj edeceğim. Motorun Bujisini, Yağını, Daha neyini değiştirmem gerekiyor. Çünkü malzemeleri burdan alıp gideceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    buji yağ şanzıman yağı belki değiştirmen gerekir. başka bişeye gerek yok bi de akü götür takviye yap marşa bas çalışsın ben 1 sene yatmış bws yi böyle çalıştırdım.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji yağ şanzıman yağı belki değiştirmen gerekir. başka bişeye gerek yok bi de akü götür takviye yap marşa bas çalışsın ben 1 sene yatmış bws yi böyle çalıştırdım.
    şanzıman yağımı onunla ne alakası var?

motoru kick start ayak marşı ile çalıştırmayı denemişsindir haliyle boğulmuştur bujiyi sök açmışken bi temizle sonra tekrar bağla kick start ile denemeye devam et bu arada yağınıda kontrol et gerçi ışığı yanar ama çalışması lazım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motoru kick start ayak marşı ile çalıştırmayı denemişsindir haliyle boğulmuştur bujiyi sök açmışken bi temizle sonra tekrar bağla kick start ile denemeye devam et bu arada yağınıda kontrol et gerçi ışığı yanar ama çalışması lazım
    satoyama birazcık titizse onu da değiştiriversin canım ha nerdeyse unutuyodum ayakmarşı mekanizması var kapakta orayada gress sür kütük gibi olmuştur geri atmıyordur.

satoyama ben activa topluyom bana yedekparça konusunda yardımcı olurmusun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değiştirdiğin zaman şanjıman yagıda akmıyomu yanlışmı biliyorum?

Motosikleti
    Buji tamam, 2 zamanlı motor yağıda tamam. bunlarada 800ml koyuyoruz sanırım?

Şanzuman yağının nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Ne yağ kullanılır ve ben değiştirebilirmiyim. Resimli anlatım falan varmı. Araştırdıma bulamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:49 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kick start sanırım el marşı? 0 buji alıcam, Yağını değiştiricem, buji 5 lira yağ 8 lira. Daha bir şeye gerek kalmıyor sanırım.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motor 2 zamanlı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Bunun bi anlatımı yokmu resimli falan ? araştırdımda bulamadım.

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 2 zamanlı karterinde yağ bulunmaz, farklı bir yağlama metodu vardır

Alıntı serdaruma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji tamam, 2 zamanlı motor yağıda tamam. bunlarada 800ml koyuyoruz sanırım?

Şanzuman yağının nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Ne yağ kullanılır ve ben değiştirebilirmiyim. Resimli anlatım falan varmı. Araştırdıma bulamadım.

Kick start sanırım el marşı? 0 buji alıcam, Yağını değiştiricem, buji 5 lira yağ 8 lira. Daha bir şeye gerek kalmıyor sanırım.
    yağ haznesi 1litre 2 zamanlı motor yağını tam bittiği zaman alır ama tam bitmediği için 700-800gr alıyor doğrudur

şansuzman yağına dokunma! hatlar karıştı yanılma olmasın o kalsın dokunma, değişmesinede gerek yok

kick start (ayaka marşı) hemen varyatör kapağında olan pedal
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Ayak marşı sanırım çalışmıyor. Çalışıyosa ayak marşı çalışmıyosa mecbur el marşı sorun olurmu?

Motosikleti
    Alıntı serdaruma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı sanırım çalışmıyor. Çalışıyosa ayak marşı çalışmıyosa mecbur el marşı sorun olurmu?
    akü varsa sorun olmaz ama çalışmazsa fazla inat etme marş motoruna zarar verebilir

Motosikleti
    Evet Akü var. Büyük olasılıkla buji yağlanmıştır. Değiştiririm çalışır inş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler