Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter 4bin devir sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Merhaba arkadaşlar 125 cc bir scooter ım var bir sabah scooterla gezmeye cıkayım dedım ve baktım motor gitmiyor kalkıs cekiş flan gzl ama 4 bin devirden sonra motor gitmiyor dipgazda yapsam ceyerekte açsam motor 4 bin deviri geçmiyordu motorcuya gittim yağ yakıyor pistondandır dedı tamam değiştirelim dedim piston sekman değişti silindir ve üst kapakta tam oldu derken motoru topladım ve sonuç yine hüsran yine aynı bu sefer forumdan arkadaşlar elektrik arızasıdır dedıler bende rolenin bir kablosunun erimiş oldunu farkettim ve yenisini aldım 2gün önce rolede değişti 0 taktım sonuç yine aynı karbüratör subap ayarı hepsini yaptım ama sonuç yine aynı deliricem 300-400tl masraf ettim ve motor yıne aynı sorun ne olabilir karbüratörün memeleri değiştirmeyi denicem artık aklıma başka birşey de gelmedi fikri olan varsa lütfen yardım etsin 2 aydır motora binemiyorum :S iyi forumlar
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    buji yi değiştirdinmi? Buji, buji kablosu, buji piposunu değiştir. Hava filtresini temizle ve hava filtresi hava giriş deliklerinin kapalı olup olmadığına bak. Hava filtresi ile karburatör arasındaki hava akımını sağlayan siyah hortumun bükülmüş, tıkanmış veya yırtık olmadığını kontrol et. Karburatörün büyük ihtimal otomatik cikle. Isınınca cikle devre dışı kalıyomu onu kontrol ettir. Ben pek anlamam otomatik cikleden bana sorarsan. Anlayan birine göster. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji yi değiştirdinmi? Buji, buji kablosu, buji piposunu değiştir. Hava filtresini temizle ve hava filtresi hava giriş deliklerinin kapalı olup olmadığına bak. Hava filtresi ile karburatör arasındaki hava akımını sağlayan siyah hortumun bükülmüş, tıkanmış veya yırtık olmadığını kontrol et. Karburatörün büyük ihtimal otomatik cikle. Isınınca cikle devre dışı kalıyomu onu kontrol ettir. Ben pek anlamam otomatik cikleden bana sorarsan. Anlayan birine göster. Kolay gelsin.
    Hocam motorda açık hava filitresi var karbüratörüde komple elden geçirdik ama yok acaba diyorum CDı yada indiksiyon bobinimi ama motor çalışıyor çok garip birşey bende anlayamadım buji de 0 aldım pıpoyuda motor hergun tek marşla çalışıyor ama devir gitmiyor ve motorda 20-30 u geçmiyor

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sübaplarda veya egzantrik zamanlamasında bi kaçıklık olabilirmi? Ustaya verseydim ve yapamasaydı kafasında paralardım o motoru. Madem ne diye usta olmuş o neyse kızışmayayım şimdi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Orta ayağa alın,gaz verin,başlarda yemez,sakin sakin vermeye devam edin,motor kendine gelip,devir çevirmeye başlıyorsa,bilin ki karbüratör kaynaklıdır.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbüratör hava alıyordur bir yerden..gaz pistonunda delik olabilir..ya da elastık özelliği bozulmuştur..hava filtresini tamamen söküp dene

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dostum ustanda test ıcın karburator vs parca olması lazım aslında,
    Motorun güzel bir ustaya gitmesi gerekliiiii
    en azından teker teker değiştirip değiştirip arızayı bulabılır,

eksantrik ayarını kontrol etsın,
    eksantrik milini ve subapları kontrol etsın,
    karburatoru kontrol etsın,
    ve bırde ÖN VARYATÖRDEKİ TAHRİK MİSKETLERİ'nide kontrol etsin misketler döndü ise ondan tekler. ,şu kayışın oradaki ön varyatörü yani.,

Olurda yolum GOP'a düerse bakarız bilgin olsun...
    mterayes26 bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Aynı sorun bizde de vardı , elektrık kacagı dostum bir yerden şase alıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    cevaplar için çok sagolun arkadaşlar ben artık illalah eetim yani 300-400tl para harcıyorsun sonuç 0 insanda heves kalmıyor artık ben zaten ayda 750tl maaş alıyorum onuda ustalara yediriyoruz yanı moralım acaip bozuk buralardada anlayan biri yokki bir tane motorcu var oda kapıdan girsen 100tl yazıyor bu arada motorun kalkısı vs bı sorun yok çekiş gayet güzel bnmde aklıma gelmişti ön varyatör kaapak acık suan onada baktım sağlam gözüküuyor. motorun muayne borcu vardı onu odemek ıcın para bırıktırıyordum ne para kaldı ne bişi yarın vericem yine ustaya bu seferde olmazsa ne yapcam bilmiyiroum bi görüşlerinizi alıyım dedim çok teşekkürler bi sonuç alırsam yazarım iyi forumlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)