Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bianchi 110 Cosmos Çalışma Sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar

Bianchi 110 cosmos yarı otomatik , sorunumuz şu: Motor bir kaç gün yatıp kullanılmadığında ilk çalıştırma esnasında marşa basmamızla birlikte motor kavramıyor yani zorlanıyor

Bir kaç defa ayakla pompalama dan sonra marşa mastığımızda motor çalışıyor.Sonra geri susuyor bu olayı bir kaç defa tekrarladıktan sonra çalışıyor.

Birde motor çalıştıktan sonra biraz beklemeden kalkınca geri susuyor . Bekleme olayı sorun değil fakat ilk çalıştırma anında uğraştırıyor .

Marş motoruna baktırdım bir sorun yok denildi. Akü de yaklaşık bir senelik idi onuda yeniledim.

Sorun hala devam etmekte Sizce marş dinamosu ile ilgili bir sorunmudur. Öyle ise değiştirilmesi gereklimi yoksa tamirciye göstermeden yapılabilecek birşey varmı ?

Tşkler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı axi.kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar

Bianchi 110 cosmos yarı otomatik , sorunumuz şu: Motor bir kaç gün yatıp kullanılmadığında ilk çalıştırma esnasında marşa basmamızla birlikte motor kavramıyor yani zorlanıyor

Bir kaç defa ayakla pompalama dan sonra marşa mastığımızda motor çalışıyor.Sonra geri susuyor bu olayı bir kaç defa tekrarladıktan sonra çalışıyor.

Birde motor çalıştıktan sonra biraz beklemeden kalkınca geri susuyor . Bekleme olayı sorun değil fakat ilk çalıştırma anında uğraştırıyor .

Marş motoruna baktırdım bir sorun yok denildi. Akü de yaklaşık bir senelik idi onuda yeniledim.

Sorun hala devam etmekte Sizce marş dinamosu ile ilgili bir sorunmudur. Öyle ise değiştirilmesi gereklimi yoksa tamirciye göstermeden yapılabilecek birşey varmı ?

Tşkler....
    motor ilk marş basması ve çalışma anlarında zorlanıyor çalışmıyor ise, ve sonrasında bir şekilde çalıştırıp (motor ısınınca) sonrasında stop edip ,tekrar sorunsuz çalışıyorsa ...sorun subab ayarında ..servise gidip subab ayarı yaptırınız ..max 20-30 tl arası bir ücrettir ..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    karburatör ayarlırıda olabilir tek bi sorun oalcagını zannetmiyorum hava ayarı özellikle...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Yorumlayan arkadaşlara tşkler..

Sübap Ayarlarınından olmaması lazım çünkü motor ısınıp çalıştıktan sonra her hangibir tekleme ve ses olayı ile karşılaşmıyorum ilk günkü gibi aynı ses ve aynı düzende çalışıyor.

Yani motoru bir şekil çalıştıkdıktan sonra aynı gün içersinde çalıştırmada bir sorun olmuyor sorun motorun bir kaç gün yatmasından sonra ilk çalışma anında meydana geliyor.

Akü ile ilğili bir sorun olacagını düşünmüyorum Öle olsa pompalamada yapmamla motor çalışır diye düşünüyorum. Ancak 5-10 kez pompalama ile çalışıyor. Motor ısınıp stop ettiğimde ardından Bir kaç saat gectikten sonra ise ilk pompalama ile motor çalışıyor

Sorun motorun soguması ile ilğili bir şey ama soğuması ile ilğili ne olabilir...

Tşkler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler