Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acaba amortisörüm patlamışmıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bu gün havanın güzel olması nedeniyle motorumu cıkardım.Biraz turlayıp stres atıp bırakmak üzere...

Sahile doğru gitmeye karar verdim.Sahile giden yol bol cukurlu topraklı taşlı değişik bir zemine sahip.Sahile

yavaş yavaş dikkatlice gittim , ancak dönüşte yoluma köpek cıkıp beni kovalamaya başlayınca sıkı

tutunup dip gaz kaçmaya başladım kaçarken büyük bir tümseğimsi şeyin üstünden süratlice geçtim

motorun iki tekerleğide yerden kesilir gibi oldu belkide kesildi. Allahtan o uçuşla düşmedim hafif

yalpalasamda toparladım.

Asfalta cıktığımda motorum süspansiyon sistemi her zamankinden cok daha yumuşak geldi.

Parkettiğimde de eskisi gibi sert değildi üstünde hopladım zıpladım cok daha yumuşaktı.

Sizce amortisör patlamıs mıdır? Bunu nasıl anlayabilirim?

Motorun 2007 kanuni hussar daha bu yaz sıfır aldım , şu anda 1109 km de...

Biraz destansı bir yazı oldu ama detaylıca anlatayım dedim.

Şimdiden herkese teşekkürler.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Suspansiyon catalinin oldugu yerlerde yag gorunuyor ise keceler patlamistir. Yag yoksa sorun degil. Tozunu almissin o zaman
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bi bak bakalım amortisörden yag cıktımı dışarıya
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Şimdilik motör biraz pis olduğundan yağ falan göremedim, yaylara falan bişey olma ihtimali var mı acaba ?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdilik motör biraz pis olduğundan yağ falan göremedim, yaylara falan bişey olma ihtimali var mı acaba ?
    yag ile tozu ayıramıyorsan binme o motora
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag ile tozu ayıramıyorsan binme o motora
    Yok abi ondan değil görünürde bişey yok anlamında dedim

Sabaha bikere daha bakarım belki sızıntı falan olur diye

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    esnemenin şiddetine göre değişir bu iş ama söylendiği gibi patlak varsa yağ vardır!o sen eve gelene kadar akmamışsa sabaha kadar akmaz zaten merak etme yağ görünmüyorsa yola devamdayanıklıdır onlar hem sanırım senin arkalar çift amortisör bende de benzer bir motor vardı (mondial 150rf) gezmedik dağ bayır atlatmadık tümsek kalmamıştı hemde 2kişi ki o zamanlar bende kız arkadaşımda ton tondukmotor esnedikçe ayaklıklar yere değiyordu puahahha
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esnemenin şiddetine göre değişir bu iş ama söylendiği gibi patlak varsa yağ vardır!o sen eve gelene kadar akmamışsa sabaha kadar akmaz zaten merak etme yağ görünmüyorsa yola devamdayanıklıdır onlar hem sanırım senin arkalar çift amortisör bende de benzer bir motor vardı (mondial 150rf) gezmedik dağ bayır atlatmadık tümsek kalmamıştı hemde 2kişi ki o zamanlar bende kız arkadaşımda ton tondukmotor esnedikçe ayaklıklar yere değiyordu puahahha
    Teşekkürler abi bende korktum patlattım amortisörleri diye

Herkese cevap için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler