Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çalışmıyor çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    2 gün önce motorum sökülüp silindir üst kapak vs birsürü parça değişmişti sevpada. Ama şimdi ilk çalıştırmada marş basmıyor bi türlü, şarj yerinde, marş motoru gayet iyi çalışıyor ama motor çalışmıyor. Ayak marşıda çok sertleşmiş niyeyse, kilitleniyor resmen, ordan çalıştırmak ta imkansız neredeyse.
    Dün güç bela çalıştırıp sevpaya götürmüştüm, usta motor soğuyuncaya kadar bekle diyince zamanım olmadığı için bekleyememiştim. Az önce yine çalıştırmaya çalıştım 15-20 dakika uğraştım, marşa bas yok, ayak marşı iptal zaten. Ama en son hiç zorlanmadan tık diye çalıştı. Sorun ne olabilir acaba, bi yardım edin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    ateşleme desek yani buji,kablo.beyin vs.vs
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateşleme desek yani buji,kablo.beyin vs.vs
    buji sıfır zaten. hem bunlar bozuk olsa çalışırmı yinede. benim sorun şu, hiç çalışmıyor, bi kere çalıştımıda sorunsuz marşla çalışıyor.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    buji değil kablolar,karbüratör
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

hayalets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt 250 R
    sorun marş kömüründe olabilir.marş motoru yakınlarında kaynak yaptırmıştım(ısı) bundan dolayı marş motoru içindeki kömürler sanki ısınıp zarar gördü.sendede ısıdan dolayı şekil değiştirip sıkıştırmış olabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    marş kömüründen değil, bi kere bozulmuştu o yüzden, biliyorum onu
    kabloyu bilmiyorum ama karbüratörü yeni temizlemiştim, ki tamirden önce bi sorunu yoktu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Ateşlemeyi ve karbüratöre benzin geliyor mu, kontrol edin.
    Bujiyi söküp piposuna yerleştirip bloğa şase yaptırın marşa basarken kıvılcım atlıyorsa ateşleme vardır.
    Karbüratöre benzin gelip gelmediğini de altındaki tahliye civatasını gevşetin benzin gelmesi lazım hortumdan.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Mubarek geçmiş olsun. Bi ihtimal nemlemle yapıyorsa da zor ateşleme yapabilir. Zamanla bulursun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Benzin hortumun, filtren tıkanmış olabilir, kelepçesinden açıp bir çek bakalım benzin geliyor mu?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    ateşleme var ve benzin geliyor, bunlar olmasa hiç çalışmaz zaten.
    dediğim gibi motor sökülüp tamir edildikten sonra oldu ne olduysa
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kontak açıkken motorun farları herzamanki gibi güçlü yanıyormu ?
    motor çalıştığında sinyal verdiğinde tııık diye takılı kalıyormu sinyalin?
    ilk akünü kontrol ediceksin sonra sigorta,marş motoru diye gidicek
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak açıkken motorun farları herzamanki gibi güçlü yanıyormu ?
    motor çalıştığında sinyal verdiğinde tııık diye takılı kalıyormu sinyalin?
    ilk akünü kontrol ediceksin sonra sigorta,marş motoru diye gidicek
    üstteki mesajı yazdım, aşağı indim motorun başına şimdi geldim eve. çalışmıyor aynı hala.
    farlar yanıyo güçlü, sinyal de motor çalıştığı zamanda çalışmadığı zamanda aynı, normal şekilde çalışıyor.
    aküde sorun yok. bu sabahki denememde çalışmadı yine 10 dk filan, farları, dörtlüleri açtım, öyle marşa bastım bikaç kez, ki bu arada akünün zayıflaması lazımdı ama bundan 1-2 dakika sonra tek marşta çalıştı.
    motor söküldüğünde marş motoruyla ilgili bikaç parçayı değiştirdiğini söylemişti usta, marş motoru bozuk olsa söylerdi heral.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstteki mesajı yazdım, aşağı indim motorun başına şimdi geldim eve. çalışmıyor aynı hala.
    farlar yanıyo güçlü, sinyal de motor çalıştığı zamanda çalışmadığı zamanda aynı, normal şekilde çalışıyor.
    aküde sorun yok. bu sabahki denememde çalışmadı yine 10 dk filan, farları, dörtlüleri açtım, öyle marşa bastım bikaç kez, ki bu arada akünün zayıflaması lazımdı ama bundan 1-2 dakika sonra tek marşta çalıştı.
    motor söküldüğünde marş motoruyla ilgili bikaç parçayı değiştirdiğini söylemişti usta, marş motoru bozuk olsa söylerdi heral.
    evet marş motoru bozuk olsa dönme sesi gelmezdi akündede sorun yokmuş sigortada zaten patlak olmaz bu durumda belirtilerden.kablolardada temassızlık sorunu söz konusu değil motor demekki bakım istiyor.bizim activadada aynı sorun oluyordu bakıma gitmeyince o ayaktan marş yeri sıkışıyo motor çalışmakta çok zorlanıyordu bakımda düzeltiyolardı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    evet marş motoru bozuk olsa dönme sesi gelmezdi akündede sorun yokmuş sigortada zaten patlak olmaz bu durumda belirtilerden.kablolardada temassızlık sorunu söz konusu değil motor demekki bakım istiyor.bizim activadada aynı sorun oluyordu bakıma gitmeyince o ayaktan marş yeri sıkışıyo motor çalışmakta çok zorlanıyordu bakımda düzeltiyolardı
    ayak marşı tamir öncesi mis gibiydi, gayet yumuşaktı ve tek seferde çalışıyodu. normal marş arada bir kıllık yapıyodu ama o da çalışıyodu.
    bu ayak marşı olayı için usta, bilmem ne ayarı yaptık ondan böyledir, asıl normal olanı bu zaten dedi. herkes sevpayı, ismet ustayı övdüğü için bi bildiği vardır dedim bende, hala da umuyorum ki öyle ama çalışmıyo yani
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    valla kardeş geçmiş olsun ama dert etme basit bişey o bakımlık iş subab ayarı filan, zaten kar geliyomuş bahar daha etkisini göstermedi
    Mustafa Kemal Atatürk

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ateşleme bobini atlama yapıyor olabilir .
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    valla kardeş geçmiş olsun ama dert etme basit bişey o bakımlık iş subab ayarı filan, zaten kar geliyomuş bahar daha etkisini göstermedi
    bende kar kış molası yok, hergün binerim. motorum 2 gün serviste durdu kafayı yedim motorsuzluktan. p.tesi bi şekilde motoru çalıştırıp gidicem yine sevpaya. olmuyo hakkaten böyle
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    150 ZAT ta sağ tarafta eksozun üzerinde (yolcu ayak basma yerının altında) iç kısımda teknık bılgım yok ama bılen ark.lar cevaplarlar, iki girişli bir soket var ateşleme bobini olabilir ya da sigorta bilmiyorum o soket zamanla yada titreşimden kurtuluyo gevseme yapıo onu kotrol etmenı oneririm, benım basıma gelmıstı belki faydası olur...
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

Motosikleti
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateşleme bobini atlama yapıyor olabilir .
    Alıntı zaf-zaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 ZAT ta sağ tarafta eksozun üzerinde (yolcu ayak basma yerının altında) iç kısımda teknık bılgım yok ama bılen ark.lar cevaplarlar, iki girişli bir soket var ateşleme bobini olabilir ya da sigorta bilmiyorum o soket zamanla yada titreşimden kurtuluyo gevseme yapıo onu kotrol etmenı oneririm, benım basıma gelmıstı belki faydası olur...
    aynı şeyden bahsediyosunuz galiba. emin olun ilk o aklıma geldi. çünkü önceden soketlerden biri çıkmıştı, motordan kalkınca çalışıyo, oturunca yerinden çıkıyodu yaylanma yüzünden, sinirimden gülmeye başlamıştım hatta ve bu yüzden 1 hafta uğraşıp karbüratör vs sökmüştüm. ha içten bi sorunu varmıdır onu bilmiyorum tabi. onu nası anlayabilirim peki, bujiyi çıkarıp şasemi yaptırmam lazım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    Ayrıca başka birşey yapmıosun eğer sorun bu ise tabiki...tarif ettiğim yerde elinle kontrol edebilirsin, gevşemişse sıkıştır güzelce tak sonra marşı dene çalışıcakmı die, yine gevsememesi için hatta pense ile üzerinden hafif sıkıştırabilirsin, çünkü servise gittiğimde de usta aynısını yapmıştı... Geçmiş olsun tabi ki bu pratik bi çözüm servise göstermelisin...
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler