Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aerox motor modifiyesi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamah aerox 100
    Arkadaslar öncelıkle ılgılenen herkeze sımdıden tesekkur edrım..Yamaha Aerox 100cc 2 zmnlı mtorum var ve motor modıfıyesı yapmak ıstıyorum ama kıt alıcak drumumda yok acıkcası kalkısını hızını degstrıcek ne ayar yapabılrıım mtoruna bu konuda bılgısı olanlar yardım edrse sevınrıım..SAYGILAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eksoz ve emme portlarını dikey olarak biraz eyeleyebilir,0.25-0.50 kadar üst taraftan traşlatabilir yada daha ince silindir contası kullanabilirsin.Port genişletmen artan yakıt sarfiyatına,tornalatman yada daha ince conta kullanman hararete(Davlumbaz yada daha fazla petek ekleyebilirsin.)Sebebiyet verecektir.Eyeleme işinde dengesizlik segman kırmana ve elindekilerin komple uçmasına Tutturursan yüzde beş on kadar verim artırabilirsin.Kit alacak durumun yoksa zaten maddi olayın belli heralde bu yüzden bence motor kısmı ile hiç ugraşma.Kolay gelsin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    internette 2.el malossi debriyaj yayları varyatör bilyaları satılıyo onlardan toparlarsan baya fark eder
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Hava filtresi ve kaliteli bir buji ile performansı yükseltebilirsin.Benzin tasarrufuda cabası.Tabiki üstteki arkadaşlar daha iyi bilir benimki sadece ufak bir bilgi

kalkış istiyorsan bagalarla oyna, ama bu sefer son hız düşer.

Motosikleti
    yamah aerox 100
    ırıdyum ngk bujı ve K&N hava fıltresı var onu taktım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Alıntı rif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi ve kaliteli bir buji ile performansı yükseltebilirsin.Benzin tasarrufuda cabası.Tabiki üstteki arkadaşlar daha iyi bilir benimki sadece ufak bir bilgi
    Hava fıltresı olarak K&N taktım spor fıltre Bujıde NGK ırıdyum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 ----------

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baga olayını ıy bılıyorum aslında nıyetım Hafıfletmek ama son hız duser dıye ellemıorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 ----------

Alıntı yesilius2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette 2.el malossi debriyaj yayları varyatör bilyaları satılıyo onlardan toparlarsan baya fark eder
    2.el hıc gremedım yardımcı olrsan sevınırım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksoz ve emme portlarını dikey olarak biraz eyeleyebilir,0.25-0.50 kadar üst taraftan traşlatabilir yada daha ince silindir contası kullanabilirsin.Port genişletmen artan yakıt sarfiyatına,tornalatman yada daha ince conta kullanman hararete(Davlumbaz yada daha fazla petek ekleyebilirsin.)Sebebiyet verecektir.Eyeleme işinde dengesizlik segman kırmana ve elindekilerin komple uçmasına Tutturursan yüzde beş on kadar verim artırabilirsin.Kit alacak durumun yoksa zaten maddi olayın belli heralde bu yüzden bence motor kısmı ile hiç ugraşma.Kolay gelsin.
    Aslında ınce conta işi mantıklı gelıor bna DAVLUMBAZ nedir..?
    bırde ınce contda sıkıstrma artıp devırmı yukselır ne olr acıklarmısınız saygılar

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu baga ne oluyor açıklarmısın az.

Motosikleti
    yamah aerox 100
    Alıntı serdaruma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu baga ne oluyor açıklarmısın az.
    baga varyator ynı kayıs kavramanın hareketını saglıyan sılındır seklındekı 6 adet agrlık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

Arkadaslar bnım mtorun ılk sahıbıne ulastım ztn uzerınde 115 pıstonu takılıymış 1 haftadr byaa masraf etmeme ragmen duzen tutmadıı sımdıı beyın problemı cıktıı basımaa el marsı ıle calıssın dıee urasırken beyının farklı uydurma oldugu ve bu yuzden ateslemenın cok zayıf oldugunu soledı ustaa bakın yaptıgım masraflar
    HAVA FİLTRESİ
    IRIDYUM BUJİ
    KM TELİ
    BAGA
    ARKA DEBRİYAJ
    YAĞ
    KAYIŞ
    MARŞ DİŞLİSİ
    MARS DIŞLI PARCASI(kndım yaptım)
    RULMAN GRESİ
    RULMAN DEPRİYAJ
    Piyon dişli ve karşıt dişli
    marş dinamosu
    arka stop
    orta sehpa
    dişliyı aldıgım tamırcıye gttım cunkı mtor kasıor basmıyorduu nse yaptrdım o sorunudaa
    sımdıı bı kasıntı var mtor dusuk devrlerde duzgun calısmıyorr usta ateslemeye buluyor sorunu ama ayk marsından tek basısta alıyorr beyınıde halledıcem bu hafta ıcı snraa yardımınızı beklıorum artık gozden ckardım parayı bıseyler yapıyım hazır yapılmısken tam olsun dıorum saygılar

Motosikleti
    yamah aerox 100
    Anlasıldı formdan hayır yok aeroxa :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hayırlısı olsun ...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    yamah aerox 100
    Başka bir beyın takıp avnsı ayrlandı gaz yıyısı fln ıy gbı ama gtmıyordu motor sılındrın durumu ıy deyılmıs rektefiyede bugun saygılar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler