Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

S.a Arkadaşlar Benim Scoteerımda Sorun Var Bi Bakarmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Trojanali58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Öncelikle S.a Arkadaşlar Abiler Yaşım 24 Daha Yeni Üye Oldum Benim Scooterım Var Hsun 125 Cc Bu Motorun Yağ Karterine Çamur Girmişti Daha Çalışmıyordu Bende Haliyle Motoru İndirdim Komple Gövdeyi Fln Ayırdım Güzelce Temizledim Yağını Benzini Koydum Şimdi anlatacaklarıma Derman Olabilecek Ustalrımı Bekliyorum.

1-Motorda Bujide Ateşleme Var Çıkardım Temizledim Temizlemeden Öncede Ateşleme Vardı Ben Yine Her İhtimale Karşı Temizledim Taktım Yerine Yine Çalışmıyor.
    2-Karbutörü Sıfır Mikuni Japon Karbüratör Yine Çalışmıyor.
    3-Önceden Devir Saati Hemen Kontağı açınca 0Dan 1 E Çıkıyordu Şimdi Çıkmıyor Marşa Bastığımda 0 In Biraz Üzerine Çıkıyor Yine Çalışmıyor.
    4-Kablo Bağlantıları Doğru Zaten Bi Soket İki Tanede Aynı Renkte Kablosu Var Birbirlerine Taktım Yine Çalışmıyor.
    5-Marş Motoru Önceden Çok Hızlı Bir Şekilde Dönderip Hemen Bir Marşta Alıyordu Şimdi Oda Yok Yarım Saat Marş Yaptım Demi Hiç Abartısız Karburatörün Ağzını Elimle Kapattım Benzin Çeksin Diye Yine Çalışmıyor Elimi Çektim Fena Kompresör Var Sente Ayarınıda Yaptım Piston Değişti Sadece Sekmanlkarda Yeni Yine Çalışmıyor Benzin Geliyomu Diye Benzin Pompasına Baktım Yine Yok Bağlantıların Hepsi Doğru Neyi Nerden Söktüysem Oraraya Taktım Yine Yok Yine Yok.
    6-Sanki Biraz Motor Sıkışıyomuş Gibi Cıv Cıv Hani Bişey Sıyırır Ya Ara Sıra Öyle Bi Ses Geliyor.
    7-Çalışmıyor Çalışmıyor Çalışmıyor.

Not:El Eli Yıkar Elde Döner Yüzü Yıkar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    100 Görüntüleme Var Ama Bi Tane Bile Cevap Yok Helal Olsun....

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    öncelikle foruma hoş geldin.
    biz yıllardır buradayız hala cevaplanmamış sorularımız vardır. sakin olacan acele etmeyeceksin.
    yanlış bir cevap vermemek için görüntüle fazla ama cevap az ola bilir. bir bilen cıktıgında sana cevap yazacaktır.
    maksat muhabet olsun ilk cevap benden olsun.
    mororu kople ayırdın demişsin. benim başıma gelen bir olayı anlatayım.
    bende motoru komple söküp genel bakım yaptıktan sonra ( gy6 ) motoru topladım ve her şey yolunda oldugu halde bir türlü çalışmıyordu. bazen çalışacak gibi olup umut veriyordu ama nafile.
    nerede hata yaptım diye yeni baştan söküp toplamaya kalktığımda. sibopları harekete geçirecek olan eksantirik milini hatalı ayarladığımı fark ettim. tam tersi bir şekilde taktığımda motor tamam mış gibi görünüyor ama sente yerinde olmadığında motorum çalışmıyordu. sende yapmış olduğun işlemleri gözden geçir.

Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Tamam Ustam Yani Motoru Birdaha İndirip Komple Ayarlarını Yeniden Elden Mi Geçirmem Gerekiyor Peki Ben Bu Motorun Herşeyini Komple İnternetten Öğrendim Ve Yaptım Subapları Kendi Ayarları İle Duruyor Hiç Dokunmadım Yeniden Motoru İndirmekDen Başka Bi Çarem Yok Mu Başka Bi Formulu Varsa Söyleyin Lütfen Saygılarımla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)