Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çorlu uğursuz geliyor bana, sorunumu bilen olabilir mi :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Geçen sene bu zamanlar Çorluya geldiğimde Debriyaj balatalarından sorun yaşamıştım. Sabahın köründe İstanbul dan yola çıktım, herhangi bir sorun yaşamadan çok güzel geldim, gece 11 de motora bindim, marşa bastım, tık tık çalışmadı, jikle açtım yok, marşa basmaktan, aküyü bitirdim... Akü bitince vurdurdum gene almadı motor, aküye takviye yaptım arabadan marşa bastım marş motoru dönüyor ama çalıştırmıyor, bujilerin birini söktüm yeni taktım gene olmadı...

Gece vakti uğraşmayıp garaja koydum, yarın bakıcam ama... Sorunum aldığım benzinden kaynaklı olabilir mi? veya ateşlemede sorun olabilir mi? kitapçığı yanımda yok, tüm farlar göstergeler çalışıyor ama ateşlemeyapmıyor, Dragstarlarda ateşleme için ayrı bir sigorta var mı? bu ikisi kaldı aklımda sorun olarak, başka bir sorun olabileceğini düşünen veya öneri getiribilen olur mu? Gündüz olsa sorun değilde gece 11 de olması caımı çok sıktı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Buji kablolarından olabilir.... Ateşleme yapmadığına nasıl emin olabildin?... Yani nasıl bir işlem yaptın?.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Dragstar 650
    Marş motoru dönüyor ama ateşleme gelmiyor maalesef.. Gece karanlık bir yandan kitapçık yanımda değil hangi sigorta nedir kurcalayamadım fazla :( garaja koyduktan sonra buji piposunu şaseye değdirip kıvılcım gelip gelmediğini kontrol etmediğim aklıma geldi.. Sabah onu deneyeceğim... Benzinde sudan da şüpheleniyorum aslında karbüratör tahliyesini açtım 1 yemek kaşığı kadar su çıktı ama buda aküyü bitirecek kadar marş basmama rağmen çalışmasına engel olur mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    GEçmiş olsun

yarın sabah motora bu klibi izlet ,bi şeyi kalmaz
    http://webtv.hurriyet.com.tr/categor...vid=1868&bid=1

Motosikleti
    Dragstar 650
    Valla motorun düzelirde benim ki o gür sesi duymadan kolay kolay düzelmez Dragstarın 1100 ün kitapçığını buldum.. Ateşleme sigortası 2. sigortaymış, 650 dede çoğu şeyi aynı, yarın sabah bir kontrol edeyim, yoksa içim rahat etmez... 3 günlük tatilim var, bir keyif gezisi yapalım dedim, bismillah bu gelince başıma moral bozuldu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla motorun düzelirde benim ki o gür sesi duymadan kolay kolay düzelmez Dragstarın 1100 ün kitapçığını buldum.. Ateşleme sigortası 2. sigortaymış, 650 dede çoğu şeyi aynı, yarın sabah bir kontrol edeyim, yoksa içim rahat etmez... 3 günlük tatilim var, bir keyif gezisi yapalım dedim, bismillah bu gelince başıma moral bozuldu...
    gece vakti motor arızası can sıkıcıdır
    ben de sabah erkenden off road a gidecegim,XT 125 R Çalışırsa

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O denilen şeyi bir deneyin bakalım... İşallah olur... Ama anlamadığım ateşlemenin sigortası olmaz...

Bir tavsiye vereyim.Çok basitinden..Pipodan itibaren takip edin ateşlemenin olup olmadığını.... Arızaya çabuk ulaşırsınız..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Hocam bırak ya...

Gitme bir daha Çorlu'ya... Pis çorlu yamuk yapmış sana... Salmış bütün negativitesini sana...

Ne istersin güzelim DragStar'dan MT ciden?

Hocam küs sen oraya gel İzmit'e doğru ben ağırlayayım seni. Söz bir arıza çıkartırsa da tedavisi benden...

Şaka bir yana geçmiş olsun, yolda kalmak inanılmaz can sıkıcı birşey...

Öneri de bulunacağım ama aklıma gelen şeyi yazmış arkadaş. Pipoyu kontrol et, ateşleme yoksa geriye doğru ilerle. Varsa eğer, dediğin gibi benzinden de şüpheleniyorsan karbüratörü boşalt hatta depoyu da bir kaba boşalt başka bir benzinle dene.

Keşke yardım edebilsem. Kendim yolda kalmış kadar uyuz oldum duruma. Tekrar geçmiş olsun...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Abim çok afedersin başlığı tekrar okudum da...

Bu başlığı ben arkadaşların yanında söylesem affınıza sığınarak söylüyorum;

" Git abdest al iki rekat namaz kıl " derler.

İlginç olmuş ;

Sanki uğursuzluğun sebebini soruyormuşsun gibi.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Sorun Statör tetikleyicisndeymiş. Şu aşağıda ki zımbırtı... Orjinali statör bobini ile birlikte satılıyor... CBF250 tetikleyicisi deliklere uyduğu için onu taktık, bir sürü statör tetikleyicisi denedik delkleri uygun olan bir tek buydu, 181-222 ohm arası ve vida genişliği olan ; Şimdilik bununla idare edeceğiz, orjinalini alana kadar. Egsozlardan gelen gümbürtüyü duyduğumda keyfim yerine geldi, milyonda olan bi arıza genelde enduro motorlarda oluşurmuş, asfalt yoldan ayrılmaya paydos artık..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    draggy dostum gecen gün şu muratın yanındaki dragstrar seninkimiydi yoksa.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    kardeşim senin motorun külüstürse çorlu ne yapsın
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dragstar bu lafı kaldırır fakat sahibini bilmiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GEçmiş olsun

yarın sabah motora bu klibi izlet ,bi şeyi kalmaz
    http://webtv.hurriyet.com.tr/categor...vid=1868&bid=1
    .....................

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    draggy dostum gecen gün şu muratın yanındaki dragstrar seninkimiydi yoksa.
    Evet benimkiydi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DS'ye külüstür diyeni ilk defa duydum... DS kızdı sana hemde homurtuyla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler