Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Far Güçlendirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    150 zatımdaki konjektör sorunu bayadır vardı ama el sürmüyodum ki bugün farlarımın komple yanıp, ampül yuvasınında eridiğini görünce el atma zamanının geldiğini anladım.
    Sorum ise şu, malum standart aydınlatmaları çok kötü. Daha iyi aydınlatma olması için neleri almalıyım
    Akü, konjektör, ampul, ampul yuvasını komple değiştiricem. Daha fazlasının değişmesi gerekiyosa onuda yapabilirim. Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    senin farlarının yuvası büyük ihtimalle normal çift tırnaklı duy için olanıdır. ben kendi motorumunkini duy'unu H4 yaparak aydınlatmayı bi nebze artırdım. fakat bu kez de akşamları motora bağladığım çeşit kornaların sesleri zayıfladı.

konjektör, motorunun şarz statöründen çıkan enerjiyi akünün şarz etmesi için gerekli olan miktara düşüren parçadır. kalanıylada motorun diğer elektrikle çalışan aksamlarını çalıştırır. marş motoru korna farlar vs varsa başka takılı şeyler. çakmaklama gibi...

takabilirsen ön çatal dikmelerinin kenarlarına sis farı takmayı dene. düşük watt'lı farlarla biraz daha aydınlatma artabilir.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim cup unda çok zayıf amatörce elektirik eloktronik üst seviyede motor bilgim var kendi motorumu kendim yapıyorum (bu açıklamayı yapmak zorundayım çünkü bu yazıları okuyan diğer arkadaşlar bilinçsizce uğraştığımı düşünmesin) sanayide ve int. araştırdım aydınlatmanın kötü olması farın içindeki yansıtıcının ışıhı gerekyiği acıda dağıtamasından kaynaklanıyor büyük ampül taksamda yol belli bir bölüm çok aydınlık diğer yerler karanlık büyük veya farklı ampül takmam bunu değiştirmiyor büyük bir iğtimal xenon da değiştirmeyecek bu uygulamada mercek olması gerekiyor mercek olmayınca bir işe yaramıyor sözün kısası şimdi bi xenon mercek alıp (uzun kısa bir arada)hasrlı araclardan cıkarıyorlar sahibinden.com da veya hurdacılarda bulunuyor bide buna d2h 4300 kelvin xenon en güzel aydınlatma bu senin motora daha rahat olur bende gidona dokunuyor ama yineda uydurucam çünkü geceleyin önümü hiç görmüyorum

Motosikleti
    yorumlar için sağolun
    150 zatın ampulu bu başlıktaki ampulden.
    xenon takmak istesem nası yapmalıyım. maliyeti kaça patlar tahminen bana
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlar için sağolun
    150 zatın ampulu bu başlıktaki ampulden.
    xenon takmak istesem nası yapmalıyım. maliyeti kaça patlar tahminen bana
    Sade kısa yaparsan 100-150 tl arasında başlıyor senin motora mercekte takıla bilir onuda takmayı unutma yoksa karsındakinin gözünü alır.Xenon takacaksan aküyü en az 9 amper yapacan
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    çıkma xenon mercekler var burda. hangisi işimi görür acaba. birde pahalı olan ampullermi? ne kadar oluyorlar.

http://www.sahibinden.com/search.php?b[search_text]=xenon+mercek
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

serviste çalışan bir arkadaşım akünün değişmesine gerek yok dedi çünkü xenon 35w üstündeki ampülde 35w bi xenon mercek 50-60 tl arası 4300 kelvin xenon 150-500 tl(bu araç için çift bir arkadaşla paylaşılabilir bence)kısa uzun bir arada mercehin altındaki bir röle tarafında hareket ettirilen saç parçası tek mercek ve ampülle uzun kısa yapmasına olanak sağlıyor

evet bunlar bende bir takım alıp tekini cup uma takıcam nasıl montaj yapıldıhı sitelerde açıklanıyor biraz araştırdım

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu konu beni de ilgilendiriyor.

Zayıf aydınlatma yüzünden kaza yapmıştım
    Ama hata bendeydi tabii gene. Hızımı o aydınlatmaya göre ayarlamalıydım.

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste çalışan bir arkadaşım akünün değişmesine gerek yok dedi çünkü xenon 35w üstündeki ampülde 35w bi xenon mercek 50-60 tl arası 4300 kelvin xenon 150-500 tl(bu araç için çift bir arkadaşla paylaşılabilir bence)kısa uzun bir arada mercehin altındaki bir röle tarafında hareket ettirilen saç parçası tek mercek ve ampülle uzun kısa yapmasına olanak sağlıyor

evet bunlar bende bir takım alıp tekini cup uma takıcam nasıl montaj yapıldıhı sitelerde açıklanıyor biraz araştırdım
    araştırıyorum hala, ama hala anlayabilmiş değilim bu xenon olayını. mercek ve ampul dışında başka bir alet daha gerekiyo sanırım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ramzey 200cc
    bugün rastgele sanayiye uğradım ve şöyle ufak çaplı bir bilgi topladım, hemen aktarayım. güzel birşey taktırmak istersen 200tl' yi bulur. güzel demek istediğim kısa-uzun yapabilen, yukarıda tr100a' nın da bahsettiği röle ile çalışan kısa- uzuna olanak sağlayan sistem var. bir de trafik polisleri bu başlıksız xenon lambalara ceza yazıyormuş karşıdakinin gözünü aldığından, aklında olsun.

bir çeşit daha gördüm, sadece kısa yanan ampulun yanında başka bir lamba daha eklenmiş sis farlarının ampulleri gibi, o da kısa- uzun yapmaya yarıyor fakat benim hoşuma gitmedi. sanırım sizin lamba tombul 35w' lardan. bunu h4' e çevirirseniz ve osram ya da varta marka ampul takarsanız en uygunu o olacak. ben o kadar denemelerimden, uygulamalarımdan sonra en hesaplı ve mantıklısının bu olacağına karar verdim.

yok ama bende para var 250 tl ayırdım diyorsanız, bir oto elektrikçisine gidin ve söyleyin istediğinizi. o sizi zaten yönlendirecek, fakat 60w' lık ampulun eriteceğini deunutmayın( ben erittim de oradan biliyorum)

kolay gelsin şimdiden, gelişmeleri takip edeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:09 ----------

ben de ne yaptım? far çanağını ve kafa grenajını tamamen değiştirerek tombul'u h4' e çevirdim. buna da yaklaşık 150tl harcadım fakat unutmayın ki xenon takmak aküye iyi gelmiyor
    [B][I]ErDeM[/I][/B]::whip:: ::xrock::

Motosikleti
    xenon olayında akü yüzünden kararsızım. nette araştırdım, 20-30tlye çift mercek, 100tl civarınada xenon çift bulabilirim sanırım. ve uğraşıcak zaman da lazım tabiki fara monte etmem için.
    diğer yöntemleride düşünmüyo değilim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bende xenon olayına girecem birkaç güne kadar..

cenmax h4 8000k 90 tl tek ampul..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Xenon yaptirdiginda far ayarini hangi standarta gore yapican?cunku tuv fenni muayenesinden gecememen muhtemel olabilecek....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon olayında akü yüzünden kararsızım. nette araştırdım, 20-30tlye çift mercek, 100tl civarınada xenon çift bulabilirim sanırım. ve uğraşıcak zaman da lazım tabiki fara monte etmem için.
    diğer yöntemleride düşünmüyo değilim

Slm, Elin yatkın değilse fazla bulaşma ben yaptım/yaptırdım 1 haftamı aldı.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-modifiye.html

150-200m öteden sellektör yaptığımda yolu açıyor arabalar Kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız Merceksiz yapmaya kalkma gökyüzünü aydınlatıyor, tabelalar çok parlıyor ve karşıdan geleni çok rahatsız ediyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat unutmayın ki xenon takmak aküye iyi gelmiyor
    Ne açıdan iyi gelmiyor ?
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün rastgele sanayiye uğradım ve şöyle ufak çaplı bir bilgi topladım, hemen aktarayım. güzel birşey taktırmak istersen 200tl' yi bulur. güzel demek istediğim kısa-uzun yapabilen, yukarıda tr100a' nın da bahsettiği röle ile çalışan kısa- uzuna olanak sağlayan sistem var. bir de trafik polisleri bu başlıksız xenon lambalara ceza yazıyormuş karşıdakinin gözünü aldığından, aklında olsun.

bir çeşit daha gördüm, sadece kısa yanan ampulun yanında başka bir lamba daha eklenmiş sis farlarının ampulleri gibi, o da kısa- uzun yapmaya yarıyor fakat benim hoşuma gitmedi. sanırım sizin lamba tombul 35w' lardan. bunu h4' e çevirirseniz ve osram ya da varta marka ampul takarsanız en uygunu o olacak. ben o kadar denemelerimden, uygulamalarımdan sonra en hesaplı ve mantıklısının bu olacağına karar verdim.

yok ama bende para var 250 tl ayırdım diyorsanız, bir oto elektrikçisine gidin ve söyleyin istediğinizi. o sizi zaten yönlendirecek, fakat 60w' lık ampulun eriteceğini deunutmayın( ben erittim de oradan biliyorum)

kolay gelsin şimdiden, gelişmeleri takip edeceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:09 ----------

ben de ne yaptım? far çanağını ve kafa grenajını tamamen değiştirerek tombul'u h4' e çevirdim. buna da yaklaşık 150tl harcadım fakat unutmayın ki xenon takmak aküye iyi gelmiyor
    teşekkürler iyi yapmışın araştırarak arkadaşım moneroya 55-60 w h4 ampül veya h5 herneyse farı eritti ve aküsü kaldırmadı çorluda araştırabilecehim bir yer yok sanayideki elektirikçilerin 100\90 ı bi xenondan haberi yok büyük markanın servisinde çalışan arkadaşıma bi xenon mercek soruyorum xenondan haberi var ama bi xenon nedir nasıl çalışır haberi yok ben anlatıyorum onlar öğreniyor ertesi gün bana kazalı aracın sis farından cıkan mercehi getiriyor ancak int.araştırabiliyorum ve bana gülüyorlar çinliye değmez diye ben çinliye değil kendime can güvenliğim için istiyorum çünkü geceleride kullanıyorum

deli-mavi nickli arkadaşım ayrıca mercehi farın aynasına arka kısmını keserek yapıştırıyorsun ayar mekanizması bozulmuyor xenonda mercek kullanılınca problem cıkmıyor diye biliyorum trafikte ve muayenede

06buluedragger nikli arkadaşım 6000 kelvinden sonra ışığın rengi mor renge doğru dönüyor sisli ve yağmurlu havalarda görüş çok düşüyor int. araştırın 8000-10000-12000kelvindeki renkleri görün ben çok uzun olmaması için ayrıntıya girmemeye çalıştım

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Xenon için duy alcan ampulu alcan birde merceği alcan.Aküyüde şundan dedim Xenon 35w ama 3 amper çekiyormuş o yüzden akü sorun yarata bilir diyolar.4300K bulman zor ama 6000K yetelidir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    bugün akü ve statörü değiştirdim. 12amper takıcaktım aküyü ama sığmadı malesef, 9 amperle devam.
    bu haftadan sonra uzun süre şehir dışında olacağım için xenon işini ertelemeye karar verdim.
    ama şimdilik philips ampuller taktım, şimdiden acayip farketti. ayrıca halojen lambalar da aldım, onlarıda yer bulursam bi ara takıcam. şimdilik idareten böyle olucak. bu geçen zamanda daha iyi araştırma fırsatım olur hem xenon için.
    yardımcı olan herkese teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm, Elin yatkın değilse fazla bulaşma ben yaptım/yaptırdım 1 haftamı aldı.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-modifiye.html

150-200m öteden sellektör yaptığımda yolu açıyor arabalar Kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız Merceksiz yapmaya kalkma gökyüzünü aydınlatıyor, tabelalar çok parlıyor ve karşıdan geleni çok rahatsız ediyor.[COLOR="Silver"]

bi-xenon düşünüyorum bende ama tam karar veremedim. yakında rahatsız edicem seni
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler