Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

scooter alçaltma??

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    Merhaba arkadaşlar. Acaba scooterlarda alçaltma işlemi nasıl uygulanır? Araştırmalarıma göre ön amörtisör bağlı olduğu yerlerdeki vidalar gevşetilerek geriye alınabiliyormuş veya içindeki yay kesilebiliyormuş fakat arka amörtisör nasıl kısaltılır, onunda yaylarını kesme gibi bir işlem mi yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    daga çabuk hurdalıga atarım diyorsun yani
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

motorun dengesi kaçar yapma orjınal ayarları kalsın

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Acaba scooterlarda alçaltma işlemi nasıl uygulanır? Araştırmalarıma göre ön amörtisör bağlı olduğu yerlerdeki vidalar gevşetilerek geriye alınabiliyormuş veya içindeki yay kesilebiliyormuş fakat arka amörtisör nasıl kısaltılır, onunda yaylarını kesme gibi bir işlem mi yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

kardeş ben mondial 150 hs'mi alçaltmıştım hatta 150ZC topiğine resimleri ekledim görmüşsündür neyse benim arkadaş motor tamircisi ona gitmiştim
    ön amartisörleri vidalardan gevşeterek düşürdü arkayıda amartisör yaylarını
    keserek hallettik çok güzel oldu hiç sorunda yaşamadım bu şekilde 1.5 sene bindim ama uzun yolda otobanda çok faydası oldu motor yere yakın olduğu için yoltutuşu arttı ve rüzgar daha az etkiledi motoru ama bu işlemi yaptırırsan motora daha dikkatli binmelisin özellikle bozuk yolda ve çukurlarda falan konfor biraz gidiyor daha sert oluyor motor bide lastikleri kalitelisiyle değişirsen yol tutuşun dahada artar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben orjinal halini çekemiyom amortisörlerin..Bide alçaltsam Allah bilir ne olurum bu Türkiye yollarında
    Düz yolda çok güzel yatış,tutuşş..
    Gelelimki mıcırlı veya bozuk yola korkuyorum bigün direksyon kırılcak diye..Daha dün alt grenajımın vida yeri çatladı
    Zaten çok yüksek sayılmaz senin motor bırak olduğu gibi..2 sene fazla binersin
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daga çabuk hurdalıga atarım diyorsun yani
    her açtığım konuda benzer olumsuz cevaplar veriyorsunuz ne yapmak istediğinizi anlamadım lütfen sorularıma cevap vericekseniz yazın yoksa dalga geçmek için yazmayın...

acun0= yorum için teşekkürler.
    karayılan= resimlerini gördüm bnde servise yaptırcam zaten yardımın için sağol.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal halini çekemiyom amortisörlerin..Bide alçaltsam Allah bilir ne olurum bu Türkiye yollarında
    Düz yolda çok güzel yatış,tutuşş..
    Gelelimki mıcırlı veya bozuk yola korkuyorum bigün direksyon kırılcak diye..Daha dün alt grenajımın vida yeri çatladı
    Zaten çok yüksek sayılmaz senin motor bırak olduğu gibi..2 sene fazla binersin
    yorum için sağol. buralarda pek bozuk yol olmadığı için biraz daha rahatım dediklerini tekrar düşünicem...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama senin motorda çok yüksek durmuyor bide eger yaparsan kaldırımdan falan inemessin yere çok yakın oluyor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama senin motorda çok yüksek durmuyor bide eger yaparsan kaldırımdan falan inemessin yere çok yakın oluyor
    kaldırıma bu gune kadar koymadım desem şaka bi yana resimlerde alçak durabilir ama en az 1 karışa yakın yerden yuksekliği var

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    kaldırıma bu gune kadar koymadım desem şaka bi yana resimlerde alçak durabilir ama en az 1 karışa yakın yerden yuksekliği var
    Ön yayları kes vida yerlerinden düşürdüğün zaman normalde 4 vide tutar düşürdüğün zaman 2 vide tutucak çünkü vidanın yarısı amortisörün içinden geçiyor amortisörde bombe var ee düşürdüğün zaman ne olucak 2 vidayı alltaki yere takıcaksın 2 si boş kalıcak bu şekildede sağlam olmicak ama yayları eşit şekilde kesip kısaltırsan en rahat şekil bu olur.
    Arka amortisöre gelincede sakın kesme 2. kişi binince arka amortisörün içinde bir mil var belli bir esneme payı var dışındaki yaya göre bu yayı kesince ne olucak bi süre sonra mil yamulucak ama motor parçaçılarına bakarsan daha kısa amortisör bulursun git kısa amortisör al hem rahat gitsin hem yere yakın

aynı işlemleri ben benim eski motorumda yapmıştım bak buda fotosu KIRMIZI olan
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

oguzhan1245 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 150 t-1
    amortisörleri ısıt direk yere çarpsın :D ama gerçekten amörtisörleri ısıtıp daha kısaltabilirsin (yayları ısıtcan)

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön yayları kes vida yerlerinden düşürdüğün zaman normalde 4 vide tutar düşürdüğün zaman 2 vide tutucak çünkü vidanın yarısı amortisörün içinden geçiyor amortisörde bombe var ee düşürdüğün zaman ne olucak 2 vidayı alltaki yere takıcaksın 2 si boş kalıcak bu şekildede sağlam olmicak ama yayları eşit şekilde kesip kısaltırsan en rahat şekil bu olur.
    Arka amortisöre gelincede sakın kesme 2. kişi binince arka amortisörün içinde bir mil var belli bir esneme payı var dışındaki yaya göre bu yayı kesince ne olucak bi süre sonra mil yamulucak ama motor parçaçılarına bakarsan daha kısa amortisör bulursun git kısa amortisör al hem rahat gitsin hem yere yakın

aynı işlemleri ben benim eski motorumda yapmıştım bak buda fotosu KIRMIZI olan
    bilgiler için sağol. ön tarafın yaylarını kesicem o zaman sadece arkada ayar vidası var onuda en aşağıya aldımmı tamam olur heralde, zaten kiloda var allaha şükür yere tam basarız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Alıntı oguzhan1245 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörleri ısıt direk yere çarpsın :D ama gerçekten amörtisörleri ısıtıp daha kısaltabilirsin (yayları ısıtcan)
    ısıtma olayını tam anlamadım ama servise sorarım yardımın için sağol...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    her açtığım konuda benzer olumsuz cevaplar veriyorsunuz ne yapmak istediğinizi anlamadım lütfen sorularıma cevap vericekseniz yazın yoksa dalga geçmek için yazmayın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

yorum için sağol. buralarda pek bozuk yol olmadığı için biraz daha rahatım dediklerini tekrar düşünicem...
    Sadece yorumları merak ettim ama doğru yoruma '' yersiz tepkine '' bir iki satır yazacağım.Oğlum ve Ben doğru yazmış....
    evet sadece motosiklet hurdaya gitse neyse.....Kullanmakta olduğunuz Motosiklet ya da Scooter'lar zaten fabrika çıkışı '' sınır düzeyindeki '' malzeme kalitesi ile bayağı bir güvenlik zaafiyeti arzederken, sizler gidip ancak fizibilite çalışmaları neticesinde uygulamaya geçile bilecek modifikasyonları sıradan bir servis'e yaptırıyorsunuz
    Allah akıl fikir versin ve kazadan korusun sizleri.
    Kendimizi düşünmediğiniz belli ancak sizlerin birde aile dediğiniz bağlarınız var değil mi

bırakın bu ucuz ve tehlikeli işleri ve sağlığınız elverdikçe keyfini sürün
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    ya adam ne güzel soru sormuş hemen ilk dakkadan verilen cevaba bak...birisi çıkıp modifiye yapacam deyince demediğinizi bırakmıyorsunuz..modifiyeli motorsiklet resmi görünce yere göre sığdıramıyorsunuz...yok hurda mı yapacan falan filan....yap dostum aklına ne geliyorsa yap gençliğin önünü böyle yersiz yorumlarla kapamayın.. hurda olsa ne olur ?sanki altında tilyonluk motor var alt tarafı 1500 liraya sıfırını alır..merakla bekliyoruz fotolarını

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende isterim yaptırmayı ama malum izmir... xD

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık

niye dalga geceyimki seninle elime ne geçiçek dermisin bana daga öncesi nasıl varmış onuda merak ettim he

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:49 ----------

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yorumları merak ettim ama doğru yoruma '' yersiz tepkine '' bir iki satır yazacağım.Oğlum ve Ben doğru yazmış....
    evet sadece motosiklet hurdaya gitse neyse.....Kullanmakta olduğunuz Motosiklet ya da Scooter'lar zaten fabrika çıkışı '' sınır düzeyindeki '' malzeme kalitesi ile bayağı bir güvenlik zaafiyeti arzederken, sizler gidip ancak fizibilite çalışmaları neticesinde uygulamaya geçile bilecek modifikasyonları sıradan bir servis'e yaptırıyorsunuz
    Allah akıl fikir versin ve kazadan korusun sizleri.
    Kendimizi düşünmediğiniz belli ancak sizlerin birde aile dediğiniz bağlarınız var değil mi

bırakın bu ucuz ve tehlikeli işleri ve sağlığınız elverdikçe keyfini sürün
    aklın yolu bir kardeşim istediklerini yapsınlar paraları çok demekki

Motosikleti
    ---waiting---
    Hepinizin olumlu ve olumsuz yorumları için teşekkürler...
    Bende bu konudan şyle bir sonuç çıkardım atmaca_35 nickli arkadaşımızın dediği gibi hepiniz honda,suzuki, yamaha vb. gibi makinelerin veya ÇİN olmayan herkangi bir motorsiklete aynı işlemler ve bu işlemler kullanıcı veya herhangi bir servis tarafından fizibilite çalışmaları düşünülmeden yapılsa bile hiç böyle bir yorum görmedim. ancak bizim gibi çin scooter sahibi kişiler sadece bir soruyla bu kadar tepki alıyorsa hepinize helal olsun...
    artık bu konunun yönetici tarafından kitlenmesi daha doğru olur.Bizde çin olmayan bir motor sahibi aldığımızda tekrar açarım o zaman yorumları paylaşırız hep beraber .... size iyi forumlar...

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Hepinizin olumlu ve olumsuz yorumları için teşekkürler...
    Bende bu konudan şyle bir sonuç çıkardım atmaca_35 nickli arkadaşımızın dediği gibi hepiniz honda,suzuki, yamaha vb. gibi makinelerin veya ÇİN olmayan herkangi bir motorsiklete aynı işlemler ve bu işlemler kullanıcı veya herhangi bir servis tarafından fizibilite çalışmaları düşünülmeden yapılsa bile hiç böyle bir yorum görmedim. ancak bizim gibi çin scooter sahibi kişiler sadece bir soruyla bu kadar tepki alıyorsa hepinize helal olsun...
    artık bu konunun yönetici tarafından kitlenmesi daha doğru olur.Bizde çin olmayan bir motor sahibi aldığımızda tekrar açarım o zaman yorumları paylaşırız hep beraber .... size iyi forumlar...
    bence sen kendine kapak yapmışsın kimseye sitem etme sordun bizde fikrimizi söyledik

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen kendine kapak yapmışsın kimseye sitem etme sordun bizde fikrimizi söyledik
    bundan sonra böyle fikirlerinizi kendinize saklayın o zaman bu konu daha fazla uzamasın forumun tadı kaçıyor...

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bundan sonra böyle fikirlerinizi kendinize saklayın o zaman bu konu daha fazla uzamasın forumun tadı kaçıyor...
    ona sen karar veremessin tadı kacan bişe varsa yöneticiler karar verir

yaza yaza dogruyu okursun bence burası herkeze acık bir yer şikayetin varsa bildirirsin

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler