Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sava Marka Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    KLE500 'de MC24 kullanıyorum.kuru havada'da sağanak yağmurda'da kullandım.olumsuz bir yönünü görmedim.virajlarda ve ıslak zeminde temkinliyim,kendi sınırlarını bilmek lazım asfaltı öpmemek için.
    Genel olarak memnunum.fiyat/performans açısından çok iyi bence,diğer markaların tek lastik fiyatına takım alıyorsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    edim1234xxx bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    X-Treme Max'ım da MC24 serisini kullanıyorum.

Lastiği uzun araştırmalarım sonucunda bilerek almadım. Max'ların ön tekerleği 21 jant olduğu için ve motoru cadede kullandığım için 21 jant en ucuz cadde tekerleği buydu. En azından üzerinde orjinal gelen kros tekerleklerinden daha iyidir, bi şansımı deneyeyim diyerek aldım. An itibarı ile 3bin km'yi geçtim. Fiyatları ucuz değil ama pahalı da değil. Tam orta derecede. Yol tutuşu ve virajı mükkemmele yakın bir lastik.

Yukarıyı okudum. Diğer serilerini bilemem ama 3bin kilometrede tek bir falsosunu görmedim.

Takılırken çok yumuşak bir lastik gibi gelmemişti. Raf sertliğiymiş, geçen gün lastiğim patladı sökmek zorunda kaldım. Lokum gibi lastikmiş. Yol tutuşunun ve viraj ile freninin mükemmele yakın olmasının nedenini de o zaman görmüş oldum.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Hocam bende MC 50 M-racer almayı düşünüyorum şuana kadar olan deneyiminizi aktarır mısınız ?
    Teşekkürler

MC50M-racer modelini arka lastik için kullanıp öne de mc18 taktırmak istiyorum bi sıkıntı yaşarmıyım? MC50 NİN arka mı ön mi olduğu yazmıyor.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla o modelleri bilmiyorum ama ben her zmaan ön arka takım olmasından yanayım. Şahsi fikrimhem görünüm hem sürüş kalitesi açısından. Tabi teknik bir zorunluluğuda vardır elbet.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

mc 18 modeli uyuyor motoruma. aradığımda fabrikadaki arkadaş yumuşak hamurlu dedi. daha sonra başka bir yerdeki biri ne yumuşak ne sert dedi. siz hangi modeli kullanıyorsunuz memnunmusunuz

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Motoru satınaldığımdan beri üstünde olan lastiklerdir. Isındıktan sonra tutuşu iyi gerçekten. ısınmadan önce biraz performanssız yalan yok. viraja yatırırken güven vermediğini söyleyebilirim ön lastikten korkuyorum açıkçası. metzeller tourance exp takıcam yakın zamanda. taktıktan sonra karşılaştırmasını yapabilirim.
    Ayrıca ıslak performansı ilk ıslandığında buz üstünde gibi ama kışın sürekli yağmurda yine fena değil. ön yine korkutuyor.
    130-17 100-19 lastikleri çifti 400 küsür lira şu anda. tavsiye etmem diyemem ama ne biliyim işte.
    Ahmanamra bunu beğendi.

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    cbr,ninja yada hyosung'da sava mc 50 kullanan varmı performansı nasıl bilgi verirseniz sevinirim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Takipteyim

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyim
    Volkancım merhaba..yeni ninjan hayırlı olsun,alah kaza bela göstermesin kardeşim.
    Benim wolfun lastiklerde bitik,ön iyide arka tamamen gitti..Bende uzun araştırmalar sonucunda pirelli diablo rosso ve sava 50mc arasında gidip geldim.Aralarında 500 tl fiyat farkı var ) Kullananlara sordum michelinle arasında pek fark olmadığını söylediler.Yumusak hamuruyla virajlardaki yol tutuşu ve frenajdaki dengesinin cok iyi olduğunu söylüyorlar.Aklıma yattı bu lastik en kısa zamanda asağıdaki linkten bir takım sipariş vereceğim.

http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-...astigi-pmu2179

http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-...astigi-pmu2176

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Arkadaşım Transalpine taktı 2 ay önce. Yazın gayet mutluydu ama havalar az soğumaya, yerler ıslanmaya başlayınca 3,5 atmaya başladı. ani gazda direk sarmaya başlıyor. Şimdi kara kara sökmeyi düşünüyor.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Transalpine taktı 2 ay önce. Yazın gayet mutluydu ama havalar az soğumaya, yerler ıslanmaya başlayınca 3,5 atmaya başladı. ani gazda direk sarmaya başlıyor. Şimdi kara kara sökmeyi düşünüyor.
    Hocam enduro lastiğinin performansı hakkında bir bilgim yok,fakat race modelinin cok iyi olduğu söyleniyor.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satınaldığımdan beri üstünde olan lastiklerdir. Isındıktan sonra tutuşu iyi gerçekten. ısınmadan önce biraz performanssız yalan yok. viraja yatırırken güven vermediğini söyleyebilirim ön lastikten korkuyorum açıkçası. metzeller tourance exp takıcam yakın zamanda. taktıktan sonra karşılaştırmasını yapabilirim.
    Ayrıca ıslak performansı ilk ıslandığında buz üstünde gibi ama kışın sürekli yağmurda yine fena değil. ön yine korkutuyor.
    130-17 100-19 lastikleri çifti 400 küsür lira şu anda. tavsiye etmem diyemem ama ne biliyim işte.
    tourance exp lastiklerimi taktım. şöyle söyliyim. jantın üstünde gitsem daha az kayarmış. drifte bile kolay kolay girmiyor. yatıkken bile yapışıp devam ediyor en kaygan yolda bile hafif ağırlığımı arkaya verip gazı açtığımda önü dikiyor. bir daha savadan korkmaya başladım hakkaten iyi olmayan bir lastikmiş bunu anladım. çok aksiyona girmiyorsanız (virajlar ani gazlamalar, sollamalarda bi anda uzamak için falan) yani sakin sakin tın tın kullanıyorsanız sıkıntı yaratmaz. fren kalbiliyeti ısındığında bile bir metzeller tourance exp değil. paranız yoksa aldığınzda dikkatli kullanın. varsa ucuza kaçmak için tavsiye edilecek bir marka değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

ıslak yolda tutuş yok denecek kadar az. ısınması zaten geç ısındığında bile yeterli güveni verecek şekilde tutmuyor yine lowside a girebiliyor. ön freni ne kadar limon gibi sıksanız da bi yerden sonra tutmuyor kaymaya meyilli, parke taşı üzerinde bile. tourance i taktırdığım gün yağmur yağdı. daha 2 km yapmamış lastiğin yağmur performansı bile savanın kuru performansından iyi. denemek için takar takmaz bi iki aksiyona girdim tabi burdan bu sonuca vardım.

Motosikleti
    ybr 250

sava lastik

Mrb sava mc modelini ybr 250 de kullaniyorum cok memnunum 40 bin km yakin gitti bir çift daha aldim daha önce Michelin kullaniyordum simdi aramiyorum bile tskler yolunuz açık olsun

Motosikleti
    Şu an yok.
    Sava Mc 32 kış lastiği kullanıyorum. En soguk havada bile çabucak ısınıyor. Islakta mükemmel yol tutuyor. Bozuk ve berbat yollar için de mükemmel.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ahmet abi teşekkür ederim yeni gördüm mesajı
    hayırlı olsun lastikler. Buradan yazarsan yorumları sevinirim

Karamürsel virajlarına girince peg sürtülür mu ?

Motosikleti
    Honda NC700X
    @yurdukoru arkadaşımıza katılıyorum.Pulsar 200NS üzerinde sava mc32 kullanıyorum dağ,bayır,yağmur,çamur demeden gidiyor, bu zamana kadar bir kayma hissi vb. yaşamadım lastiğin yere yapıştıgını hissediyorsunuz,fiyat performans lastiği diyebilirim.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    ben ön için sava mc 50 arka için mitas sportforce kullanıyorum ve gayet memnunum yanlız kar performası sınıfta bıraktı bugün ki tipide otogar tem otoyolu bağlantısında oluşan 4cm yüksekliğindeki kar birikintisinde yola hiç tutunmadı ( Alahtan bu sonucu bekliyodumda yavaştım ) taktığım 1 haftadır neredeyse hiç kuru asfalt performansı yapamadık ama yağmur sağnak yağış hafif kar yağışı performanslarını bayaa sevdim

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bende Sava MC28 Diamond'u takipteyim. Henüz bir kullanıcı yorumu okuyamadım. Fakat sabırla takip edeceğim. Herkesin çok beğendiği Michelin City Grip'in 120 km/h den sonraki stabilitesini beğenmiyorum.

http://www.savaturkiye.com/UrunDetay...mond%20S&UID=4

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler