Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarm kapanmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    Benim sorunum: Alarm açılıyor ama kapanmıyor pilden değil,yeri geliyor 30 kere basıyorum öyle kapanıyor... Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kumanda açılabilir ise açıp tuşların altını temizleyebilirsin. Bu kadar basit bir nedeni olabilir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Alarm

Alarm kumandaları iki tane verilir.Her iki kumandada aynı arızayı gösteriyorsa alarmın kendi arızalı olabilir.Sadece bir kumanda bunu yapıyorsa kapatma tuşunun altındaki anahtar bozulmuştur.Genellikle kabarık bir metal şeklindedir.
    Bazılarında ise bas-bırak küçük bir buton şeklindedir.Kabarık tip onarılabilir ama diğerini değiştirmek gerekir.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm kumandaları iki tane verilir.Her iki kumandada aynı arızayı gösteriyorsa alarmın kendi arızalı olabilir.Sadece bir kumanda bunu yapıyorsa kapatma tuşunun altındaki anahtar bozulmuştur.Genellikle kabarık bir metal şeklindedir.
    Bazılarında ise bas-bırak küçük bir buton şeklindedir.Kabarık tip onarılabilir ama diğerini değiştirmek gerekir.
    Diğer kumandada aynı sorun var alarm da sorun var ben tamir edebilir miyim yada tamiri var mıdır? Teşekkürler...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Alarm

Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer kumandada aynı sorun var alarm da sorun var ben tamir edebilir miyim yada tamiri var mıdır? Teşekkürler...
    Kutusu açılabilir cinsten ise elektronikten anlayan birine baktır.Bazı parçaları
    özeldir ama 35.- liraya yenisini alabilecekken 15-20 lira bile isteseler tamir ettirme derim.
    Bir ihtimal daha var : Çok yakındandamı kumanda etmiyor?.Ediyorsa el kumandalarının pilleri zayıflamıştır veya alarmın anteni kopmuştur.
    Kolaygelsin.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutusu açılabilir cinsten ise elektronikten anlayan birine baktır.Bazı parçaları
    özeldir ama 35.- liraya yenisini alabilecekken 15-20 lira bile isteseler tamir ettirme derim.
    Bir ihtimal daha var : Çok yakındandamı kumanda etmiyor?.Ediyorsa el kumandalarının pilleri zayıflamıştır veya alarmın anteni kopmuştur.
    Kolaygelsin.
    Yok yakından da açmıyor ,diğer kumanda da aynı problem var. Alarmın kendisi bozulmuş büyük ihtimalle. Cevaplarınıza çok teşekkür ederim...

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar benimde bi alarm sorunum var.bir r6 aldim alarm var ancak calistiramiyorum sorun ne olabilir acaba,iki kumandayida denedim ancak sonuc yok .bi yardim lutfen

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Alarm

Alarm kutusuna elektrik veren kırmızı kablosunun üzerinde sigorta var.Önce onu kontrol et.Alırken baktım çalışıyor dediğine göre ilk iş sigorta.Sonra sigorta sağlam,sigortanın ucu ile şase arasında 12 volt ölçmek lazım.Bu normalse alarm şase almıyor olabilir.Bu da normalse alarm bozulmuş demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler