Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

konjektör hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorda konjektör yanmışsa motor çalışırmı.hrkse tşkler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bozulma şekline bağlı olarak değişir:
    1-Şaseye kısa devre yapacak şekilde bozulmamışsa ve sargılara elektrik verebilir şekilde ise motor çalışır.
    2-Akü şarj etmez.
    3-Akü aşırı şarj eder.Kaynama yapar sulu ise.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    motor sarj etmez....ama akün dolu oldugu sürece akü bosalana kadar çalisir....

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozulma şekline bağlı olarak değişir:
    1-Şaseye kısa devre yapacak şekilde bozulmamışsa ve sargılara elektrik verebilir şekilde ise motor çalışır.
    2-Akü şarj etmez.
    3-Akü aşırı şarj eder.Kaynama yapar sulu ise.
    peki alternatörle nasıl bir ilgisi var konjektörün

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı EVERRESTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki alternatörle nasıl bir ilgisi var konjektörün
    alternatör ( statör, sarj dinamosu....
    konjektör alternatörun ürettiği doğru akımı dalgalı akima çevirir...

Konjektör (regülatör), alternatörün ürettiği elektriğin volt ve akımını ayarlar. Aracın devri arttıkça alternatörden çıkan akım ve voltajı ayarlar, tesisata ve aküye gönderir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alternatör yapı olarak iç ve dış sargılardan oluşur.İçinde mıknatıs yokturDemir nüve üzerine sarılı olan bobine konjektör üzerinden akü voltajı verilerek elektromıknatıs haline getirilir.Bu sırada dış sargı endüklenerek üç fazlı alternatif akım üretir.Diyotlar bunu doğru doğru akıma çevirir.Voltaj yükselmesi konjektör tarafından izlenir.14 volt olduğunda aküden sarımlara giden yolu kapatarak gelen 14 voltu aküye yönlendirir.Tabii bu çok hızlı olduğundan sanki tek taraflıymış gibi görülür.Eski mekanik konjektörleri görebilseydiniz daha iyi anlardınız.Zırr diye çalan mekanik zilleri gördüyseniz aynı onun gibi titreyen bir palet vardı.devamlı karşılıklı iki kontaga değerdi.Şimdi hepsi transistörlü,
    mekanik kalmadı.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatör yapı olarak iç ve dış sargılardan oluşur.İçinde mıknatıs yokturDemir nüve üzerine sarılı olan bobine konjektör üzerinden akü voltajı verilerek elektromıknatıs haline getirilir.Bu sırada dış sargı endüklenerek üç fazlı alternatif akım üretir.Diyotlar bunu doğru doğru akıma çevirir.Voltaj yükselmesi konjektör tarafından izlenir.14 volt olduğunda aküden sarımlara giden yolu kapatarak gelen 14 voltu aküye yönlendirir.Tabii bu çok hızlı olduğundan sanki tek taraflıymış gibi görülür.Eski mekanik konjektörleri görebilseydiniz daha iyi anlardınız.Zırr diye çalan mekanik zilleri gördüyseniz aynı onun gibi titreyen bir palet vardı.devamlı karşılıklı iki kontaga değerdi.Şimdi hepsi transistörlü,
    mekanik kalmadı.
    başka bir başlıkta bana cevap verdiniz ama pek anlamadım.benim motorum çalışmıyor.bobin ve beyni sıfır aldım ve taktım yine elektrik gelmiyor sizce statorumu değiştiriyeyim konjektörümü yoksa kablolardamı bir sorun var dıştan sağlam gözüküyor ama?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı EVERRESTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bir başlıkta bana cevap verdiniz ama pek anlamadım.benim motorum çalışmıyor.bobin ve beyni sıfır aldım ve taktım yine elektrik gelmiyor sizce statorumu değiştiriyeyim konjektörümü yoksa kablolardamı bir sorun var dıştan sağlam gözüküyor ama?
    kardes sana ikisininde arızalı olup olmadini anlaman için nasıl bi yöntem uygulayacağını yazmistım diğer baslığında...

Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes sana ikisininde arızalı olup olmadini anlaman için nasıl bi yöntem uygulayacağını yazmistım diğer baslığında...
    tşk ederim.hemen bakıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler