Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buji neden ateşlemez arkadaşlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    slm arkadaşlar dün gece bir arkadaşımın x9 500 piagio enjeksiyonlu motoruyla uğraştım marş basıyo ama çalışmıyo bujiyi söktüm baktım ateşlemiyo pipo kablosunu az kestim ucundan belki kopuk vardır diye ama birşey farketmedi benzin deposundan kontağı açınca ses gelmiyo zat ta benzin pompası sesi ilk kontokta olurdu bunda farklı mı:S bu buji neden ateşlemez?buji sıfır ngk 5 gün önce aynı sorundan değişmiş :S
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    eksik bilgi var ,

nasıl test ettinizde bujinin ateşlemediğine karar verdiniz ?

bujiyi söktünüz ee sonra ?
    yani bujiye kablosu bağlıyken ve havada duruyorkenmi ateşlemedi ??
    ateşlemez tabi ,
    çünkü bujinin dış metal gövdesi motorun şasesine temas halinde olması lazım ,

anlatabildimmi ?
    eğer öyle yaptıysanız ateşleme olmaz .

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Evet bujiye şase aldırmanız lazım.
    Eğer bunları yaptıysanız buji arızalı olabilir.Piyasada genelde sahte ngk bujiler var.birkaç günde tırtlıyor.
    Yada ateşleme sisteminde arıza olabilir.Yani bujiye ceryan gelmiyor olabilir.Bunuda bujiyi yerinden sökmeden sadece ateşleme kablosunu sökerek buji ucuna yaklaştırın ve marşa basın.Ever kıvılcım atlaması oluyorsa ceryan geliyor demektir.Arıza bujidedir.Eğer kıvılcım atlaması olmuyorsa ceryan gelmiyor demektirki başınız belada demektir.Büyük ihtimal beyin ölümü gerçekleşmiş demektirNalet şeyde çok pahalıdır bee
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik bilgi var ,

nasıl test ettinizde bujinin ateşlemediğine karar verdiniz ?

bujiyi söktünüz ee sonra ?
    yani bujiye kablosu bağlıyken ve havada duruyorkenmi ateşlemedi ??
    ateşlemez tabi ,
    çünkü bujinin dış metal gövdesi motorun şasesine temas halinde olması lazım ,

anlatabildimmi ?
    eğer öyle yaptıysanız ateşleme olmaz .
    heee ben bujiyi havada tuttum ucunu motorun metal yerine tuttum tamam dediğin gibi yapıcam çok saol
    Motosiklet mucidi

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    aynı olay benimde başıma geldi ngk buji vardı bende de bosch buji alıp taktım şuanlık bi sorunum yok ngk da var bişeyler bu olay burda bi çok kişinin başına gelmeye başladı

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bujiye şase aldırmanız lazım.
    Eğer bunları yaptıysanız buji arızalı olabilir.Piyasada genelde sahte ngk bujiler var.birkaç günde tırtlıyor.
    Yada ateşleme sisteminde arıza olabilir.Yani bujiye ceryan gelmiyor olabilir.Bunuda bujiyi yerinden sökmeden sadece ateşleme kablosunu sökerek buji ucuna yaklaştırın ve marşa basın.Ever kıvılcım atlaması oluyorsa ceryan geliyor demektir.Arıza bujidedir.Eğer kıvılcım atlaması olmuyorsa ceryan gelmiyor demektirki başınız belada demektir.Büyük ihtimal beyin ölümü gerçekleşmiş demektirNalet şeyde çok pahalıdır bee
    bir vespacı arkadaşımıza tel de anlattık benzin pompası çalışmıyodur sökün dedi ben onu sökemedim çok karışık ordan ses gelmesi lazım ilk çalıştırdığında diyo böle bişi varmı kulağımı dayadım ama ses yok:S bujiyi kontrol edim bi dediğin gibiyse yandı arkadaş çok pahalıdır o motorun beyni dediğin gibi
    Motosiklet mucidi

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Benzin pompalı motosikletlerde.kontağı açtığınızda ses gelir.Eğer ses gelmiyorsa benzin pompası arızalı veya pompaya ceryan gitmiyor demektir.Öncelikle sigortaları kontrol edin.Eğer sağlamsa doğru tamirciye
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler