Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

istanbul edirne

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    selam arkadaslar.. bir sorum var nereye yazacagima karar veremedim bende burasi daha uygun olabilir diye dusundum.. 2007 model keeway superlight 150 sahibiyim.. 12bin km'de su an.. bakimlarini muntazam yaptiririm.. hor kullanmam ve ilgilenirim hep.. motorum hava sogutmali ve 150 cc.. istanbul edirne arasi yaklasik 250 km.. bu mesafeyi mola vermeden gitmemin motora bir zarari olurmu? olursa ne gibi bir zarari olur? mola vermem sart ise kac km'de bir durmaliyim.. simdiden tesekkurler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Mola verip gidersen hem motosikletin hemde senin için iyi olur.

Bir benzin istasyonunda ya da park yerinde oturup çayını yudumlarken motosikletin de dinlenmiş olur.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.. bir sorum var nereye yazacagima karar veremedim bende burasi daha uygun olabilir diye dusundum.. 2007 model keeway superlight 150 sahibiyim.. 12bin km'de su an.. bakimlarini muntazam yaptiririm.. hor kullanmam ve ilgilenirim hep.. motorum hava sogutmali ve 150 cc.. istanbul edirne arasi yaklasik 250 km.. bu mesafeyi mola vermeden gitmemin motora bir zarari olurmu? olursa ne gibi bir zarari olur? mola vermem sart ise kac km'de bir durmaliyim.. simdiden tesekkurler..
    motorun etrafı açık ve yüksek süratli gidiceğinden dolayı ısınma sorunu olacağını sanmıyorum ama yinede en iyisi 1 saatte bir mola vermen en iyisi. özellikle istanbula girmeden iyice bi dinlenmen gerekir. malum çok dikkatli olunmak zorunda
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendini sıkma dinlene dinlene gel Edirne de yardımcı olabilirim bişey e ihtiyacın olur ise

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Mola verip git derken motosikletin gitmez anlamında yazmadım yalnız..

250 km. az değil hiç durmaksızın yapacağın yolculuk senide yorabilir..

Motosikleti
    Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini sıkma dinlene dinlene gel Edirne de yardımcı olabilirim bişey e ihtiyacın olur ise
    cok tesekkurler.. orda askerlik yapmıstım nisan agustos arası gercekten cok sevmistim..

peki motora bir zararı olurmu bu mesafeyi tek seferde gelmenin onu merak ediyorum birazda..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    250 km kesintisiz gitmek hiç iyi bir fikir değil. İlk 120-130 km'den sonra zaten biraz durmak isteyeceksin. 500 cc ve üstü bir motor olsa dediğin belki olur, ortalama 120 km ile rahat gidebilirsin, ama bu sınıftaki bir motorla dayanamazsın kesintisiz gitmeye, daha doğrusu sıkıntılı olur senin için inat edersen. Sonuçta, tek mola ile sıkıntısız ve zevkli bir yolculuk olacaktır senin için. Yanına lastik tamir köpüğü, buji ve anahtarı, yedek ön far ampülü, zincir yağı vs almayı untma

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 km kesintisiz gitmek hiç iyi bir fikir değil. İlk 120-130 km'den sonra zaten biraz durmak isteyeceksin. 500 cc ve üstü bir motor olsa dediğin belki olur, ortalama 120 km ile rahat gidebilirsin, ama bu sınıftaki bir motorla dayanamazsın kesintisiz gitmeye, daha doğrusu sıkıntılı olur senin için inat edersen. Sonuçta, tek mola ile sıkıntısız ve zevkli bir yolculuk olacaktır senin için. Yanına lastik tamir köpüğü, buji ve anahtarı, yedek ön far ampülü, zincir yağı vs almayı untma
    zaten kesin bir yada iki mola veririm dediginiz gibi.. sadece motora olumsuz bir etkisi olurmu diye merak ediyordum..

bu arada saydigin arac gerecler icin cok tesekkurler. ben isin bu kismini hic dusunmemistim..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    250 km'yi yoldaki rampa, rüzgar vs durumlarına göre değişecek şekilde ortalama 4 saatte alacağını düşünürsek, bu süre boyunca çalışmak aşırı zorlamadıktan sonra motora zarar vermez. Ama bir laf var ya "ne gerek var ki abi"

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten kesin bir yada iki mola veririm dediginiz gibi.. sadece motora olumsuz bir etkisi olurmu diye merak ediyordum..

bu arada saydigin arac gerecler icin cok tesekkurler. ben isin bu kismini hic dusunmemistim..
    bende düşünmüyodum ki sabah 5te tünelin içinde mahsur kalana kadar:D
    yanımda kayış+buji+buji başlığı+ampul+gerekli anahtarlar+hortumlar bulundururum
    fren teli ve gaz teli de şart aslında.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler