Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

titriyorummmm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    99 Model TiTaN satıldı:( 2000 SeYHaN 301 pert offf
    arkadaşlar benim motor yüksek devirde rölantide (hatta kontak kapalıyken bile dicem de boşverin yalan olmasın ) yaw çok titriyor. ne bileyim yarım saat sürüp iki saat dinlenmek güzel olmasa gerek değil mi?

şimdi bu titreme neyden kaynaklanıyor olabilir ki? teker gevşek değil orta göbek gevşek değil ondan sonra hmm motoru sallıyorum o da gevşek daha ne olabilir arkadaşlar bi fikri olan var mı
    na sar et méne o'lura, ya ris se nind é ol urr:P

titan arıyooommmmm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyigeceler.
    Motorunuz Seyhan 301 mi? Şayet motor bağlantılarında, yada lastiklerde (ki lastiklerde olması aslında zor. Zİra rölantide gaz verdiğinizde titreme olmazdı o zaman) sorun yoksa, motorunuzun ateşlemesinde yada krank milinde bir sorun vardır. Ateşlemeniz sağlıksız ise ve krank veya biyel kolunda boşluk oluştuysa titreşim olması doğal.

Başlığı okuyunca sandım büyük bir hastalık geçiriyorsun xD Yatak döşek yatıyorsun..

actros5457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    texas HS150T-3
    krank ya ayarı bozuldu yada bilyeyi bozmaya başladı bndede planet vardı bilyayı bozmustu
    olasılık bu bana gore ama bır cok sebebı olabılır hocalarımız yardım edıcektır
    bekle bıraz

Motosikleti
    gazı açıp kapadıktan sonra devir düşünce 4000 lerden sonra rölantiye kadar hep titriyor (rölanti 1000 devirde.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 PM ----------

Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyunca sandım büyük bir hastalık geçiriyorsun xD Yatak döşek yatıyorsun..

keşke ben hastalansam da motorum hastalanmasa lanet olsun

motora binince bu smile gibi titriyorum üzerinde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 PM ----------

Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyigeceler.
    Motorunuz Seyhan 301 mi? Şayet motor bağlantılarında, yada lastiklerde (ki lastiklerde olması aslında zor. Zİra rölantide gaz verdiğinizde titreme olmazdı o zaman) sorun yoksa, motorunuzun ateşlemesinde yada krank milinde bir sorun vardır. Ateşlemeniz sağlıksız ise ve krank veya biyel kolunda boşluk oluştuysa titreşim olması doğal.
    hocam motoru yaptıralı daha 1500 km olmadı daha bir defa yağını değiştim. kranktan ya da bilyalarından olsa sesinden filan belli etmez mi? beni aydınlatır mısınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:34 PM ----------

Alıntı actros5457 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank ya ayarı bozuldu yada bilyeyi bozmaya başladı bndede planet vardı bilyayı bozmustu
    olasılık bu bana gore ama bır cok sebebı olabılır hocalarımız yardım edıcektır
    bekle bıraz
    kranktan ya da bilyelerdense motor yine mi inecek?
    bu akşam bi arkadaşın mz 301 ini sürdüm sonra benimkine geçtim inan sanki attan inip eşeğe binmiş gibi oldum. benimki çok daha seriydi ama onun motorda tık yoktu. ayrıca egzozları ellerimizle tıkadık motor sesleri nasıl çalışırken ne kadar ses yapıyorlar diye. benimki yine rakibinden daha sessiz çalışıyordu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 PM ----------

arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var lütfen beni cevapsız bırakmayın

titan arıyooommmmm

Motosikleti
    texas HS150T-3
    maalesef öyleyse iner

Motosikleti
    krank boşluğu ses yapmaz mı diyorsunuz?

titan arıyooommmmm

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    her yerden her şeyden olabilir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    texas HS150T-3
    Alıntı ghost.rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank boşluğu ses yapmaz mı diyorsunuz?
    yapar yapmazmı belkide piston pimi bilemessinki

Motosikleti
    peki ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar? neden titrediğini kendim tespit edebilir miyim

titan arıyooommmmm

Motosikleti
    texas HS150T-3
    hocalardan bilgi alırsan daha iyi olur
    iyigeceler

Motosikleti
    yapar yapmazmı belkide piston pimi bilemessinki
    çalışma sistemini de şöyle söyleyeyim abime. egzozu tıkayınca motor kısmından tık ses çıkmıyor.motor bilgisi konusunda sizlerin tırnağı bile olamam ama sanki çalışmasında normal olmayan bişey gözükmüyor ben de yanılıyor olabilirim ama egzozu tıkayınca motorun sesi telefonumun titreşim sesi kadar anca çıkıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:13 AM ----------

hocalardan bilgi alırsan daha iyi olur
    iyigeceler
    çok teşekkür ederim arkadaşım verdiğin bilgiler için çok sağol varol. sana da iyi geceler

titan arıyooommmmm

Motosikleti
    yamaha ybr125
    dostum o motorlarda sadece rolantide titreme olur e malum yüksek cc ve tek silindir..ama gaz verdiğinde titreşimin gitmesi lazım şayet gitmezse sorun makinenin takıldığı titreşimi önleyen plastik parçada olabilir ..takoz muydu adı neydi..?..yada yağına baktır derim..

Motosikleti
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o motorlarda sadece rolantide titreme olur e malum yüksek cc ve tek silindir..ama gaz verdiğinde titreşimin gitmesi lazım şayet gitmezse sorun makinenin takıldığı titreşimi önleyen plastik parçada olabilir ..takoz muydu adı neydi..?..yada yağına baktır derim..

verdiğin bilgiler çok teşekkür ederim arkadaşım takozları değiştireyim zaman ben. hemen şimdi gidip yağına da bakayım

titan arıyooommmmm

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    böle mi titriyor dedin

bineceksin scooter a böle gideceksin böle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:02 PM ----------

kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    daha seri alayım diye dünyalar güzeli titanımı satmışım şimdi scootera binersem titanım beni gördüğü yerde bana yapmaz mı

titan arıyooommmmm

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    daha seri alayım diye dünyalar güzeli titanımı satmışım şimdi scootera binersem titanım beni gördüğü yerde bana yapmaz mı
    neeeee seyhan 301 miiiii yha o makina hayabusa kadar yakar paran mı çok ne işin var o makina ile

titan deilde ben yapacam sana böle
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    texas HS150T-3
    çalışma sistemini de şöyle söyleyeyim abime. egzozu tıkayınca motor kısmından tık ses çıkmıyor.motor bilgisi konusunda sizlerin tırnağı bile olamam ama sanki çalışmasında normal olmayan bişey gözükmüyor ben de yanılıyor olabilirim ama egzozu tıkayınca motorun sesi telefonumun titreşim sesi kadar anca çıkıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:13 AM ----------

çok teşekkür ederim arkadaşım verdiğin bilgiler için çok sağol varol. sana da iyi geceler
    ses yoksa boşluk yok demektir ama krank balansı bozuksa tıyresım acaıp oluyor yakozlardan da degılse maalesef krank olur

Motosikleti
    ses yoksa boşluk yok demektir ama krank balansı bozuksa tıyresım acaıp oluyor yakozlardan da degılse maalesef krank olur
    motor yeni toplanmıştı neden böyle yaptı ki öyle fazla da yüklenmiyorum halbuki

titan arıyooommmmm

Motosikleti
    texas HS150T-3
    toplama hatası olabilir krank balansı yaptırman gerekirdi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler